Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Znači ulaže se u radnike čija poljoprivreda dođe kao hobi, posle završenog radnog vremena. Zanima me pošto je moj hobi pecanje dali mogu na osnovu tog hobija da ostvarim neke subvencije. Unapred hvala na odgovoru !

hahahahahhahaa i ja vozim motore i drzim kerove moze neke subvensije za taj vid hobija :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Mesaju se ovde babe i zabe,ako neko ima posao i pored toga ima i zemlju koju je nasledio i na nju prima subvencije ,nevidim sta je tu lose,svako od nas radi da sutra sve sto stvori ostavi potomstvu,da se iz generacije u generaciju uvecava kapital i to je po meni lepo.Nerazumem razmisljanja tipa ''on radi,sta ce mu i subvencije'', pa zar ljude treba osudjivati ako imaju visegeneracijsko nasledje koje dalje obradjuju,a pored toga su i zaposleni?
 
Da da ... ja sam sasvim siguran da je i namera drzave da subvencijama pomognu poljoprivrednike koji zemlju rade nedeljom. Nemojte ovo licno da shvatate to je samo moje misljenje vi imate pravo da se slozite ili ne, a da je neke srece u ovoj drzavi zaposleni bi se borili da dobiju vece plate od drzave a ne poljoprivredne subvencije da mogu da zive, a posto je kod nas sve kontra tako nam je kako jeste!
 
Ocigledno da je problem u ljudima koji vode poljoprivredu,nemojmo zaboraviti da je Milos Obrenovic izdrzavao zemlju SRBIJU PRODAJOM SVINJA I SLJIVA..Ne moze poljoprivredu da vode ljudi koji poljoprivredu vide na pijaci,treba pomoci svaki vid poljoprivrede,svaki obradjeni hektar,svaku kravu,ovcu kozu,svinju,svaki proizveden kilogram voca i povrca,da bi ovoj drzavi krenulo,ta ista drzava dala FIATU SUBVENCIJE ZA SVAKOG ZAPOSLENOG od 10 000 evra,i umiru im nasa mlada deca na trakama rade po 12 sati dnevno,a zamislite da je drzava subvencionisala tako poljoprivredu,gde bi nam kraj bio..i mozemo mi ovde danima da kuckamo i nista necemo promeniti,ima ona izreka o govnjivoj motki,to je lek,pa zar ne vidite da je drzava razjedinila poljoprivrednike po raznoraznim udruzenjima i asocijacijama a celnici tih asocijacija gledaju u glavnom licni interes,cast izuzecima ako ih ima,samo jedno udruzenje i samo organizovano zajedno moze nesto da se promeni i dovede u red...
 
Mesaju se ovde babe i zabe,ako neko ima posao i pored toga ima i zemlju koju je nasledio i na nju prima subvencije ,nevidim sta je tu lose,svako od nas radi da sutra sve sto stvori ostavi potomstvu,da se iz generacije u generaciju uvecava kapital i to je po meni lepo.Nerazumem razmisljanja tipa ''on radi,sta ce mu i subvencije'', pa zar ljude treba osudjivati ako imaju visegeneracijsko nasledje koje dalje obradjuju,a pored toga su i zaposleni?

ovo potpisujem..tako je
 
Mesaju se ovde babe i zabe,ako neko ima posao i pored toga ima i zemlju koju je nasledio i na nju prima subvencije ,nevidim sta je tu lose,svako od nas radi da sutra sve sto stvori ostavi potomstvu,da se iz generacije u generaciju uvecava kapital i to je po meni lepo.Nerazumem razmisljanja tipa ''on radi,sta ce mu i subvencije'', pa zar ljude treba osudjivati ako imaju visegeneracijsko nasledje koje dalje obradjuju,a pored toga su i zaposleni?
Dobro, ajde da ostavimo na stranu babe a da pričamo o žabama. Ako imaš svoju dedovinu, onda se bavi tom dedovinom, primaj subvencije i napreduj u tom polju. Posao ostavi onim mladim ljudima koji žele da rade kako bih prehranili svoje porodice koji nemaju svoju dedovinu. Zaista, neznam šta tu ima nejasno.
 
ja bih prvi voleo da se može živeti od 10h i to sasvim pristojno kao što je moj otac i deda živeo onda ja sigurno nebih trčao za BG i da me zeza neko ko nema ni osnovnu školu ali je ipak " GAZDA " NEKO BI NATENANE RADIO SVOJU ZEMLJU I UŽIVAO
 
Kao da smo u dobu komunizma,tako se komentarisu ljudi koji imaju zemlju pa jos i posao,neki bi ovde kanda opet cupali brkove i oduzimali zemlju onima koji je imaju jer im je to tradicija i generacijsko nasledje a usput su se i skolovali pa i zaposlili,al nevredi ,razmisljanja su nam katastrofa,kako razmisljamo tako nam i ide...
 
ne bih se slozio sa tim tvojim razmisljanjima,nije nama problem covek koji radi u fabrici i na svojoj pradedovini,problem su tajkuni koji isto dobiju subvencije kao i ti i kasnije drze monopol na proizvedenoj robi i mesetare
U potpunosti se slažem da su nam tajkuni veliki problem. Sve mi se čini daće se naša poljoprivreda svesti na samo par tajkuna
 
I da se ne-lazemo,neko ko radi a pored toga i obradjuje zemlju,recimo ratarsku proizvodnju ,to moze lako da uskladi,jer u 12 meseci, posla u ratarskoj proizvodnji ima celih do dva meseca a ostatak ,tj deset meseci je slobodno vreme!
 
jaoo Srbi pa pobili bi se oko subvenicija,j***** vas one...predjite tu Savu nekada pa idite na jug Srbije ili Macvu da vidis kako moze da se radi bez njih i opet ziva glava...sta jel to neko kome je deda i otac ostavio zemlju treba da je proda nekome kao sto je ovaj clan danijel ili nekom drugom kome nikad dosta zemlje,samo bi grabili...ako je se neko skolovao za mehanicara,jel on mora da proda svoju zemlju da bi radio svoj posao...nije niko tu zemlju poklonio necijem dedi ili ocu da bi potomstvo tako lako rasprodalo...i sta koga bre vise briga koliko ko dobija i koliko ko radi ako radi POSTENO...zabijte glave u svoje dvorista i njive i radite svoj posao kao svi normalni ljudi na svetu...muka mi da citam vise ovakve teme,non stop neka svadja,dajte ljudi jbt urazumite se vise...
 
jaoo Srbi pa pobili bi se oko subvenicija,j***** vas one...predjite tu Savu nekada pa idite na jug Srbije ili Macvu da vidis kako moze da se radi bez njih i opet ziva glava...sta jel to neko kome je deda i otac ostavio zemlju treba da je proda nekome kao sto je ovaj clan danijel ili nekom drugom kome nikad dosta zemlje,samo bi grabili...ako je se neko skolovao za mehanicara,jel on mora da proda svoju zemlju da bi radio svoj posao...nije niko tu zemlju poklonio necijem dedi ili ocu da bi potomstvo tako lako rasprodalo...i sta koga bre vise briga koliko ko dobija i koliko ko radi ako radi POSTENO...zabijte glave u svoje dvorista i njive i radite svoj posao kao svi normalni ljudi na svetu...muka mi da citam vise ovakve teme,non stop neka svadja,dajte ljudi jbt urazumite se vise...

Svuda u svetu ljudi imaju subvencije samo kod nas ne.
 
Imaju ali su 100e po ha. Evo na primer u setvu zita ja sam ulozio 20 000 dinara po ha samo na jesen (sto je malo vise od 200e), a ostaje mi jos i da prihranim i oprskam. Tako da bice sigurno 300 eura po hektaru, a subvenicja samo 100, znaci ja 200 treba da dam iz svog dzepa. U Nemackoj je subvencija 680 eura po hektaru i imaju jos i subvenciju na nove masine... A sto se tice gusenja manjih poljoprvrednika, ja nemam nista protiv manjih poljoprivrednika, ali ocigledno vi imate nesto protiv nas "vecih". Svako neka radi ako misli da je sposoban da radi i da zemlju obradjuje kako treba.
 
niti ja imam sta protiv vecih niti mi smetaju..ja lepo zivim od svog rada na ovo zemlje koju radim..nit otimam nekom od usta,niti kukam na drzavu,niti se svadjam sa nekim oko toga...volim svoju zemlju i dajem joj koliko mogu...Ali Vama nije nesto JASNO,da subvencije nisu tu da vama otplate ulaganja nego da vam pomognu,subvencionisu..RAZUMETE..i da imali bi i mi tj Vi subvencije od 300e da ove nase drzave nisu 3 puta ratovale u 100 god,bas protiv te nemacke koja je bukvalno sada 4 rajh i kupi sa svih strana..normalno je da imaju kad otimaju od manjih kao sto smo mi...Jos mnogo vode ce proteci Savom dok vi neke stvari shvatite...Veliki pozdrav
 
Dobro, ajde da ostavimo na stranu babe a da pričamo o žabama. Ako imaš svoju dedovinu, onda se bavi tom dedovinom, primaj subvencije i napreduj u tom polju. Posao ostavi onim mladim ljudima koji žele da rade kako bih prehranili svoje porodice koji nemaju svoju dedovinu. Zaista, neznam šta tu ima nejasno.

E baš neću, hoću i subvencije i platu ... šta tebi nije jasno?
 
Nazad
Vrh