Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Neznam kako je kod vas,ali ovde kod mene je jako smesno i specificno,ljudi bi da sede na 2 stolice,hoce platu od 30000-35000 din da rade normalno radno vreme i jos da rade po 30-40 kj zemlje.E sad kad je bila licitacija drzavne zemlje jedan od uslova je bio da si PIO od poljoprivrede,prodjelepo licitacija a ti mnogi su ostali skenjani sto nisu mogli da licitiraju.Tako da moras preseci sto bi nas narod reako ili jare ili pare :haha: :ppozdrav:

Vidiš da ne mora da se preseče, može i jare i pare ...
 
Ne teram,samo pokusavam ljudima da objasnim kako se moze gledati na jednu stvar iz vise uglova i nista vise. :ppozdrav:
Marko druze takav je jedan doktor u celom selu,ali u celom selu ima bar 100 momaka mojih godina koji su prinudjeni da rade za max 200e kod privatnika,a ocevi im nisu ostavili vise od 15kj i sad ispadne da su oni tajkuni i da ne treba da dobiju te subvencije,a oni su samo mladi momci pred kojima je buducnost tipa zasnivanje porodice a ako budu morali da se odluce da li par jutara ili par hiljada dinara plate....slabe vajde.

Druže, seti se ovog dela tvoje poruke kad god ti se pričini da je zgodno prodati koje jutro. Sutra ćeš i ti biti otac, a od poljoprivrede ako ne možeš da zaradiš, uvek možeš da živiš. Nisam hteo dalje da polemišem u temi o ceni zemlje, al' sam prešao ovde xD ; šalimo se malo... Ne uzmi ništa za zlo, moje poruke su bile samo dobronamerne, a svako zna ono svoje, jel. :ppozdrav:
Ja neću dalje u off
 
Znaci ispadne da je i dalje najbolje zemlju na papiru navesti na komsiju,obici cekanja u redu za registraciju,red u banci i ostala cekanja...nego kad komsija donese lovu pocastim ga sa crvenom-dve i svima lepo. Lepo meni to vreme sam iskoristio kuci,lepo komsiji dobice pride koji dinar a jos lepse ostalim komsijama jer mise da ne dobijam i da su samo oni pametni da dobiju. :cool:
 
Znaci ispadne da je i dalje najbolje zemlju na papiru navesti na komsiju,obici cekanja u redu za registraciju,red u banci i ostala cekanja...nego kad komsija donese lovu pocastim ga sa crvenom-dve i svima lepo. Lepo meni to vreme sam iskoristio kuci,lepo komsiji dobice pride koji dinar a jos lepse ostalim komsijama jer mise da ne dobijam i da su samo oni pametni da dobiju. :cool:

Priznajem to je ogromna rupa u zakonu,da ima nekog zakona ili neke kontrole i to bi se moglo sanirati
 
Стварно сте симпатични .. просто не могу да се одвојим од монитора .. кренуло је од тога што није омогућено ко свет да се пошаље поштом .. и уместо по кривцу (неспособњаковићима у министарству) одма међусобно за вратове ... криви су радници не криви су пензионери не криви су поштени земљорадници .. ех срећа једна неизрецива ..
 
Dug je put utvrdjivanja da se utvrdi ko zivi od poljoprivrede,a ko od drugih izvora prihoda.
Mozda bih se i slozio kad bi se uradila neka realna podela,pa makar ja i ne dobio subvencije,ALI da PIO bude osnovna odlika da li si "profi" ili "hobi" je vise nego smesno,jer svaka babakurana moze da otvori formalno gazdinstvo ili cak sin dzabalebaros nekog doktora ili nebitno koga po nasem zakonu moze da bude profi poljoprivrednik i "zivi samo od zemlje"....Do tad cu se protiviti takvom nacinu podele proizvodjaca.
 
Ма кад би се наша браћа републиканци изборили да се укину субвенције, па Бог да нас види, и да се више не зезамо по разним управама.
 
Drage kolege meni jos ne stize taj koverat sa obrascima pa me zanima da li da ga cekam ili da preduzimam nesto ako je ikako moguce?A i zanima me gde mogu dobiti informacije u vezi raznih predaja papira za subvencije,kad sta treba i sta se nudi,a da ne moram da se raspitujem po trezoru?pozdrav
 
Dug je put utvrdjivanja da se utvrdi ko zivi od poljoprivrede,a ko od drugih izvora prihoda.
Mozda bih se i slozio kad bi se uradila neka realna podela,pa makar ja i ne dobio subvencije,ALI da PIO bude osnovna odlika da li si "profi" ili "hobi" je vise nego smesno,jer svaka babakurana moze da otvori formalno gazdinstvo ili cak sin dzabalebaros nekog doktora ili nebitno koga po nasem zakonu moze da bude profi poljoprivrednik i "zivi samo od zemlje"....Do tad cu se protiviti takvom nacinu podele proizvodjaca.

Niko nije rekao da je PIO osnovna odlika! :ppozdrav:
 
Drage kolege meni jos ne stize taj koverat sa obrascima pa me zanima da li da ga cekam ili da preduzimam nesto ako je ikako moguce?A i zanima me gde mogu dobiti informacije u vezi raznih predaja papira za subvencije,kad sta treba i sta se nudi,a da ne moram da se raspitujem po trezoru?pozdrav
Па можеш да седнеш и читаш Правилник о регистрацији газдинстава, а такође и да скинеш формуларе са сајта мин.пољопривреде. Али, мислим да ти је најбоље да одеш до управе и све тамо обавиш.
 
Па можеш да седнеш и читаш Правилник о регистрацији газдинстава, а такође и да скинеш формуларе са сајта мин.пољопривреде. Али, мислим да ти је најбоље да одеш до управе и све тамо обавиш.
znaci da moze da se obnovi registracija i bez cekanja tih papira ili?
 
Може, тих папира има на сајту а имају их и они тамо.
 
Jel doktor opste prakse ima istu platu kao hirurg? Nema. Ima manju! Jel taj hirurg ima vecu penziju od ovog drugog? Ima. Jel poljoprivrednik sa 3 - 10 ha treba da ima istu penziju kao onaj koji obradjuje 50 ili 500 ha? Pio dakle mora da bude obaveza za svakog ko ima otvoreno gazdinstvo ali takodje mora na godisnjem nivou da bude odredjen po nekim skalama zavisno od toga ko koliko zemlje obradjuje. Jbs takvu penziju od 9000 din mesecno! Cale je 25 godina platio usrani Pio a sad ima pisljivu penziju, ko je njega pitao sta je radio i koliko zemlje je obradio? Niko.
Jednostavno tako je trebalo od pocetka uvodjenja uplate PIO. Koliko para toliko muzike! Nema druge!
 
Peet je u pravu nema sta te penzije nisu ni za k...
i sad poljoprivrednik uplacuje PIO i doktor isto uplacuje i oboje dobijaju subvencije, i kad odu u penziju doktor 30000din penziju a paor 10000din. i kome je drzava isla na ruku paoru ili doktoru?
e zato oni treba da daju samo paoru subvencije koji moze da ostvari PIO i koji zivi samo od paorsaga, a ko sedi na 2-3 stolice neka se odluci na jednu!

ovo je moje misljenje i nemora apsolutno niko da se slozi sa ovim!
 
Nekad su subvencije vredele 150 evra za ha + refakcija za naftu od nekih 37 din. a sad 100 e sve ukupno. Ako su ovi pametnjakovici napravili zakon o podsticajima, a ne vise uredbe ko sto je bilo, onda se postavlja pitanje sta se desava sa ovih 12000 din za 3 godine ako bude evro 150 din. Ko ce i kad ce da zaseda pa da promeni zakon i da uvecaju subv. na protiv vrednost od 100 evra.
 
Nazad
Vrh