Subvencija za mehanizaciju

Ministar rece da ce sve biti isplaceno do N.godine prvo traktori a onda prikljucne masine jer traktora ima manje.Kod mene u kraju covek dobio za traktor vocarstvo pre mesec dana ako ne i dva resenje a skoro legli i novci.Ja za plug cekam jos uvek i nadam se deda mrazu.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Vlada menjala uredbu o podsticajima u ruralnm razvoju u petak, mislim da ima neko povećanje iznosa za tu namenu......šta li će sad biti, da li je moguće nadoknaditi toliko zaostajanje do nove godine !?
 
Poslednja izmena:
Vodite računa od koga kupujete mehanizaciju da ne biste prošli kao ja. Na osnovu predračuna dobila sam rešenje za subvencionisanje voćarskog trakora. 15.08. sam uplatila u celosti iznos po predračunu firmi Topagrar 021, a traktor mi još uvek nije stigao. U međuvremenu je istekao rok od 90 dana za realizaciju investicije, tako da ću, ako mi traktor ikada bude isporučen, najverovatnije ostati bez subvencije iako sam sve svoje obaveze odradila na vreme i u skladu sa pravilnikom. Na rok realizacije nisam mogla da utičem. Dakle, Topagrar na čelu sa Lazarom Džigurskim i pomoćnikom Ljubanom Kovačevićem izbegavajte ako ikako možete.
 
Meni se život pretvorio u pakao zbog njihovog (ne)poslovanja.

I ja sam nedavno čula za nekoliko primera, ali već je bilo kasno.
 
Jao pa cika Laza i ja smo imali vrlo dobru trgovinu za sejalica, a da voli da jede to stoji. Vole dobro da se narucka ribe i kuvane i pecene. Ostao mi je duzan jedan deo sa masine i evo do danas ga nije isporučio.
 
Mnogi su dobijali da potpišu da nemaju nikakva potraživanja ako im se ne isporuči mašina. Treba paziti.
 
Posto je proslo 90 dana, mene sada brine sta ce se desiti i da isporuci traktor. Crna Green sto uplati ceo iznos... ::pomoc:;
 
Meni ovo nije bas najjasnije kada se konkuriše na osnovu predračuna onda se dobije rešenje o investiciji. Po rešenju se uplaćuje investicija dobija garancija i fiskalni isečak i normalno traktor. Kada bi se traktor i avansirao to bi iznosilo 10 -20 % od njegove vrednosti mada i to mora biti naznačeno na računu da je avans, zašto se je davao novac uopšte a da pritom nije preuzetata mehanizacija mislim da se je bepotrebno ulazilo u ovakav rizik ali eto i to se dešava. Lično ovo ne bih nikad pokušavao.
 
Nazad
Vrh