Subvencija za mehanizaciju

Suviše mali budžet a objedinjeni voćari, ratari, stočari...jednom rečju svi.
Ima i toga u suštini skoro isti budžet samo su objedinili nešto što je bilo u 4 konkursa sad je u jednom samo po stavkama.Verovatno iz praktičnih razloga da se ne jebavaju sa toliko različitih konkursa.
S druge strane dobra stavka što ne piše da sa iste adrese moće samo jedno RPG.
Papire sam spremio za 3 pa APP.
 
Onda na sledecem idu penali ako odustanes od konkursa.
Pa ne ide i pare i jare.
Mada na pokrajini se nikad ne zna.Največe razočarenje kad ti pošalju da si odbijen a razlog ekonomski neopravdana investicija a taj deo nema nigde u kriterijuma.
Iso jedna novina mora sve biti na računaru ,više nema odbijanja za nečitko popunjena prijava.
 
Izađe lista prvo a tek posle potpisivanje pa rešenja.Nije mi jasno brate ,iskeniraš račune ionako predaješ preko portala za republiku pa vidiš kad bude .Ako izađe a prođeš na oba odustaneš od zahteva na jednom i rešeno.Za svaki slučaj iskopiraš i overiš sve.Napokrajini ako ne prođeš traćiš nazad dokumenta.Ne znam šta toliko komplikujete oko preklapanja konkursa.
Brate nisam radio tako nikad, a i napomenuli su da se ne sme konkurisati na dva mesta..

Probacemo
 
Da isključuju, isključuju, ali nzm po kom aršinu. Hobi-profi sigurno ne. Eno drugar je hobista pa je prošao na pokrajinskom.
 
Za navigacije treba posedovati traktor u vlasništvu što je sasvim i logično. Još bi logičnije bilo kad se već spominje bavljenje poljoprivredom da prednost na konkursu imaju prvo nosioci gazdinstva koji uplaćuju PIO preko zemljoradnje.
 
A ko odredjuje koliko se ja bavim poljoprivredom
Pa to se može lako proveriti, ako uplaćuješ pio preko poljoprivrede onda ti je to osnovna delatnost ako ne plaćaš mogu videti da li duguješ za pio, ako ne duguješ znači da ga plaćaš iz druge delatnosti a to onda spada u manje od 50% vremena bavljenje poljoprivredom, ako duguješ znači da ga ne plaćaš iz druge delatnosti ili taj ko treba da ti uplati ti ne uplaćuje pio pa opet otpadaš na konkursu jer ko duguje ne može proći... Ne verujem da ima ljudi koji su zaposleni i bave se poljoprivredom pa da plaćaju pio iz obe delatnosti.
 
A oni sto su zaposleni u nekoj firmi, i imaju gazdinstvo u pdvu, da li oni placaju pio iz obe delatnosti, kako je to sad reseno?
 
Burazer je zaposlen, radi od 6 do 17 svaki drugi dan. Kada leti dođe s posla ode u njivu da nešto uradi do mraka. Svaki drugi dan je celog dana u njivi. Dok je na odmoru, radi u njivi. On se poljoprivredom bavi 60%
Ili kako?
Ja se bavim samo poljoprivredom 100% a ne plaćam PIO.
Mora tu još sređivanja da bude, a i biće, samo polako.
 
A oni sto su zaposleni u nekoj firmi, i imaju gazdinstvo u pdvu, da li oni placaju pio iz obe delatnosti, kako je to sad reseno?
Ne plaćaju, ne mogu plaćati pio po dva osnova a da im se isti računa u penziju. Taj slučaj ja imam, i kad sam imao problem oko povrata pdv-a za traktor, zajebavali su me 6 meseci za pdv koji mi po zakonu sleduje, tražio sam da platim pio pošto im je to bio razlog da me odbiju, i da nastavim da ga plaćam ali da mi se garantuje da će mi se isti računati u penziju što su oni kategorički odbili jer ne može po zakonu. Iako nije po zakonu mogu da mi ne vrate moj pdv a po zakonu ne mogu da platim dodatni pio i da se računa u penziju a to se od mene zahteva... Apsurd kao i sve u banana republici...
 
Burazer je zaposlen, radi od 6 do 17 svaki drugi dan. Kada leti dođe s posla ode u njivu da nešto uradi do mraka. Svaki drugi dan je celog dana u njivi. Dok je na odmoru, radi u njivi. On se poljoprivredom bavi 60%
Ili kako?
Ja se bavim samo poljoprivredom 100% a ne plaćam PIO.
Mora tu još sređivanja da bude, a i biće, samo polako.
Jel mu firma uplaćuje pio? Ako je odgovor da, znači da se poljoprivredom bavi manje od 50% vremena. Svi zaposleni tako rade, ali to nije merodavno nikome osim njima samima. Kad se ne bi tako gledalo onda bi svi mogli staviti tamo da se bavimo preko 50% vremena poljoprivredom i to je to...
To što duguješ za pio te odma diskvalifikuje iz konkursa o kome trenutno pričamo.
Nisam siguran, ako neko ima tačnu informaciju nek me ispravi.
 
Da li neko zna,koliko je bilo prosle godine potrebno bodova na pokrajni za opremanje stocarski farmi, da se prodjem?
 
Kako se dokazuju bodovi, clan zadruge,analiza zemljista slicna bodovanja?
Podnose se odmah prilikom konkursa rezultati analiza, clanske karte zadruge...
Konkurs preko racunara je moguc samo ko koristi biosens?

Sve jasno nasao sam:)
Zanemarite post :)
 
Nazad
Vrh