Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znači da si napustio iz drugih razloga a ne iz razloga da bi oslobodio mesto nekom kome je potrebnije,to si ti napisao.
 
u eps-u se jos niko nije naradio:osmeh:
kriminalci koji nam samo seku struju
Da je redovno placas zice bi ti bile u komadu kao moje i odakle ti pravo da omalovazavas neciji rad ?? Posebno sto ne sedi u fotelji nego ide po terenu i penje se po banderama i kojekakvim kucama.

@Mindjusar i post 1063 znaci nocni rad u smenama po svim vremenskim uslovima je zajebancija.

I zivo me zanima sto si ti onda napustio sigurnu firmu u kojoj se ne radi i krenuo u poljoprivredu ?? Bice da debelo lazes jer niko normalan nebi ostavio siguran posao i usao u poljoprivredu koja je nesigura i da pri tom kreces od pocetka bez zarade,a druga opcija da si dobio sut kartu iz firme.
 
Razlike nije bilo samo za vreme TITA,a i pre i posle,i terba da bude,kao i u ostaku sveta
U EPSu laganica,al moraš otići na posao,niko otud umoran neide kući,kao ni iz drugih drž.firmi,ja nisam sek'o nikom žice,bio sam u auto-radionici

Svojevoljno sam napustio,jer sam imao muda da probam živeti od onog što volim da radim,a u firmi kad ti uvek neko kaže kad-šta da radiš može baš svaka budala
 
Ima više ali nije bitno,to je tradicionalno poljoprivredno gazdinstvo,jedini sam ja izrod koji je zaposlen a i do kada to samo Bog zna.
 
I ovako si za mnoge dupetom na dve stolice kad radis 100ha a zdravo ti trebaju subvencije,a imas bar 30% domacinstava u Srbiji koja zive od manje od 50ha i mogu i bez subvencija sto mu opet dodje na isto.
 
Ja ne zavisim od subvencija,iako sam plaćao PIO od '99e,gazdinstvo sam prijavio tek 2007.e,jer mi je banka tražila setveni plan za kredit


Posle prve sezone bostana paralelno sa firmom sam zaključio da to neide,a ćaletova bolest je bila samo da to podstakne,svega sam nepunih 19meseci radio tako
 
I ja sam napustio posao 1999 otišao da se školujem ,završio i nikad više ,Tada u mlekari Subotičkoj plata 550 DM bogovska. To što neko ne sme druga je stvar , inače imamo rešenje za stalan posao_Otac hteo da me se odrekne:osmeh:
 
VARATI DRZAVU NIJE GREH a VARATI LJUDE JE VELIKI GREH, samo je nepravedno sto pokolenja dodju na naplatu toga greha!!!
ja sam za subvencije kao sto su bile do sad i veliki broj ljudi ce biti zadovoljno, ako je jedan PIO problem, pa ima kome nije, pa se ljudi dogovore da svima bude dobro...evo meni se javljaju ljudi koji do sad nisu uzimali-koristili subvencije, jer nemogu da ih ostvare (po meni bas BISTRI ljudi, da ne koristim grublju rec) podelice mo teih 14 000+haha i svima se biti dobro....... i sad neka neko kaze da je ovo prevara, po meni je glup covek, da ne koristim grublju rec!!!

inace da dodam da imamo na 3 gazdinstva po 30ha i unovcio sam se odavno, i bas mi drago sto ce se unovciti i ostatak do 100ha
nadam se da sam vam docarao sustinu...
 
Što da krene lavina i od koga.Čovek je napisao kako jeste i svaka mu čast.Dok god pojedinci ne shvate da njihovo dobijanje subvencija ne zavisi od dobijanja subvencija drugih poljoprivrednika biće polemika.
 
VARATI DRZAVU NIJE GREH a VARATI LJUDE JE VELIKI GREH, samo je nepravedno sto pokolenja dodju na naplatu toga greha!!!
ja sam za subvencije kao sto su bile do sad i veliki broj ljudi ce biti zadovoljno, ako je jedan PIO problem, pa ima kome nije, pa se ljudi dogovore da svima bude dobro...evo meni se javljaju ljudi koji do sad nisu uzimali-koristili subvencije, jer nemogu da ih ostvare (po meni bas BISTRI ljudi, da ne koristim grublju rec) podelice mo teih 14 000+haha i svima se biti dobro....... i sad neka neko kaze da je ovo prevara, po meni je glup covek, da ne koristim grublju rec!!!

inace da dodam da imamo na 3 gazdinstva po 30ha i unovcio sam se odavno, i bas mi drago sto ce se unovciti i ostatak do 100ha
nadam se da sam vam docarao sustinu...

Vrlo lepo a što uze čoveku pola što ne uze bar 3/4,ovo je od svega malo.Što nisi učinio čoveku možda bi ti se jednog dana vratilo.Ima takvih svugde.To nije prevara,tu se slažem sa tobom,okatog nije greh prevariti,to je utimačina.Imaš velikas ulaganja da bi taj posao odradio.
 
Što da krene lavina i od koga.Čovek je napisao kako jeste i svaka mu čast.Dok god pojedinci ne shvate da njihovo dobijanje subvencija ne zavisi od dobijanja subvencija drugih poljoprivrednika biće polemika.
Ovo što je Dragan napisao je istina to radi velika većina poljoprivrednika,ja lično nisam protiv toga neka se svako snađe.A na ovom forumu ima onih koji jedva čekaju da neko napiše ovakvu istinu da ospu paljibu. Evo Zoki se već oglašava:osmeh:
 
Mene lično to ne pogađa ali oslikava karakter ljudi,koji misle da je sve u parama i da se njima sve može kupiti.
Ja lično ili bih ga jednostavno odbio ili ne bih uzeo ni dinar (sem onoga što je potrebno uplatiti)
Neće ni to doveka trajati.Čekaju se sada nove uredbe.
 
Licno smatram da u ovoj diskusiji ne bi trebalo da ucestvuju ljudi koji su prodali neku zemlju u industriskoj zoni ili imaju nekog u inostranstvu od kojih dibija finansiske injekcije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh