Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Realno od plate lozaca ne moze da se zivi a takvu ima Kukulele pa mora i par krava i par hektara jos da obradi posle posla da bi i on deci mogao da kupi bar patike i plati im skolu.
 
Grujane rekao sam ti nije to kukanje nego gola istina,Mnogi od vas su se sigurno bavili stočarstvom pa su batalili.
Neće više moći pola godine da se radi i živi cele godine.Petrović će zapržiti čorbu.
Napali ste NA koji vas je na zadnjih par stranica spustio na zemlju i nemate argumente protiv pa prelazite na vređanje.
Prodajte tu novu mehanizaciju kupite zemlju (ako hoćete više da radite) i budite pravi poljoprivrednici.a ne da radite na tuđoj zemlji i još se pečite kako ste uspešni.Radićeze vi na tuđoj zemlji ali kao sluge a ja ću biti svoj na svome
mnogo si zavidan i uvek ti je necega malo
voleo bih i ja da radim u drzavnoj firmi kod kuce malo hranim stoku posle posla pa onda sednem za komp. i opalim po kukavici kako mi je tesko bez subvencije
 
NA-sve je to manji problem ali na mom gazdinstvu koje je poljoprivredno od pre 2-og sv.rata.Sa 2 poljoprivredna penzionera od kojih je jedan pokojni a drugi i dalje prima penziju od 8000 din što znači da su tokom celog svog radnog veka uplaćivali PIO i sada se oni bacaju u vodu a na površinu isplivavaju oni koji su pre godinu ili dve prvi put uplatili PIO i još imaju obraza da kažu kako je to u redu.Ako nemam pravo ja da dobijam nije problem-treba gazdinstvo da dobije jer bi zadovoljilo sve kriterijume provere.Ja sam u svemu tome samo posrednik-između trezora i gazdinstva,tj rmbadžija.
 
Prvo grujane dosadni ste sa tim kako kukam
Drugo,znaš da ja ne dobijam subvencije ni za krave ni za zemlju i ne znam ko je u boljoj situaciji.
Šta bi trebalo da napišem a da se ne okarakteriše kao kukanje.Zaobiđte me malo.
Ako imaš argument da je teže u ratarstvu nego u stočarstvu iznesi ga a ako ga nemaš pametnije ti je da ćutiš.
To ste samo vi i niko drugi krivi sto ne dobijate subvecije,ja vise necu ni da citam ovu temu ovo su sve same gluposti pi presipanje iz supljeg u prazno
 
NA-sve je to manji problem ali na mom gazdinstvu koje je poljoprivredno od pre 2-og sv.rata.Sa 2 poljoprivredna penzionera od kojih je jedan pokojni a drugi i dalje prima penziju od 8000 din što znači da su tokom celog svog radnog veka uplaćivali PIO i sada se oni bacaju u vodu a na površinu isplivavaju oni koji su pre godinu ili dve prvi put uplatili PIO i još imaju obraza da kažu kako je to u redu.Ako nemam pravo ja da dobijam nije problem-treba gazdinstvo da dobije jer bi zadovoljilo sve kriterijume provere.Ja sam u svemu tome samo posrednik-između trezora i gazdinstva,tj rmbadžija.
jesili siguran da su celog zivota uplacivali pio ili su mozda samo par godina?
 
U kom pravcu ode tema:sta:
Bolje i mi svi u paket pa u Brazil ,bar je jeftina zemlja.
Zoran 0230 ima suprugu koja je nezaposlena,zašto nema mogućnosti da prijavi na PIO? Zato što neće i tačka.Zamolio bih ostale članove da stave tačku povod tog pitanja.
Zašto misliš da je NA nekog "spustio na zemlju", meni lično to njegovo mišljenje je navijačko i okrenuto na onaj potok koji tera vodenicu. Svako neka gleda svoj potok i svoju vodenicu. Član rosuljac od pre par strana bi dao samo do 20 ha!! Verovatno ima 19.9 ha pa mu dosta ne treba preko,je**š rezon.
Ja lično bi voleo da daju do 200ha da pojedini ukiunu jedno gazdinstvo da ušparaju PIO i ako može taj drugi član da dobije subvencionisanu autobusku kartu kao beograđani.
 
Gorane a ti si se vidim pretrgao od posla u odnosu na mene pa ti više i sleduje.Slažem se.Samo još kada bi to tako bilo kako si ti napisao.Po tebi nikad boljeg i lepog i lakog života.

---------- Poruka napisana u 00:08 ---------- Prethodna poruka je at 00:05 ----------

U kom pravcu ode tema:sta:
Bolje i mi svi u paket pa u Brazil ,bar je jeftina zemlja.
Zoran 0230 ima suprugu koja je nezaposlena,zašto nema mogućnosti da prijavi na PIO? Zato što neće i tačka.Zamolio bih ostale članove da stave tačku povod tog pitanja.
Zašto misliš da je NA nekog "spustio na zemlju", meni lično to njegovo mišljenje je navijačko i okrenuto na onaj potok koji tera vodenicu. Svako neka gleda svoj potok i svoju vodenicu. Član rosuljac od pre par strana bi dao samo do 20 ha!! Verovatno ima 19.9 ha pa mu dosta ne treba preko,je**š rezon.
Ja lično bi voleo da daju do 200ha da pojedini ukiunu jedno gazdinstvo da ušparaju PIO i ako može taj drugi član da dobije subvencionisanu autobusku kartu kao beograđani.

Tačno,navijačko je a iza njega stoji oko 85 procenata poljoprivrednih gazdinstava.
 
Nisam ovde ni da se vredjam ni da nekog spustam na zemlju ni da mene neko spusta na zemlju jer to s muskarcima ne radim.

Samo je glupo sto se pored uslova za 100ha proletos nije trazio i uslov da se ukine PIO klauzula pa da svako ko ima gazdinstvo dobije i subvencije.
 
Gorane a ti si se vidim pretrgao od posla u odnosu na mene pa ti više i sleduje.Slažem se.Samo još kada bi to tako bilo kako si ti napisao.Po tebi nikad boljeg i lepog i lakog života.
ti si ubedjen da radis tezi i neadekvatno placen posao od nekih drugih na forumu no nije ti niko kriv sto nisi menjao taj isti posao za neki drugi koji je bolje placen
 
Nisam GOrane to napisao-odgovorio sam na post koji ponižava mene kao ličnost i posao koji radim.Nemoj reči izvlačiti iz konteksta.Ja pišem narodski i vrlo je razumljivo.
 
I ja sam radio pre 13 god u državnoj firmi,pa sam svoje mesto ustupio kome je potrebnije,i nema alternativu,pa se otad i bavim isključivo (a dotad i jedno i drugo) poljoprivredom,i otad i plaćam PIO,da sam ostao i ja bih pevao kao KUKULELE,i ostali koji nisu imali muda za tako nešto,jer je to ipak rizičan posao,sa usponima i padovima,samo se setite 2000,te godine i soje sa 2-5meteri po kj,pa onda palamudite,većini nama je jedna takva godina dovoljna,pa da u narednih 5nemožemo stati na noge,naravno sad kad su plate male,prohtevi veliki,sad bi svi sve,pa nek idu u nadnicu posle posla ako im je teško pa teško

85%,ti računaš i one što u vreći komposta uzgajaju gljive u zemljoradnike?
 
Minđušar,pa ti ko majka Tereza,kako je on ustpio mesto.
Da te nisu možda isterali.Nisi ti iz čista mira batalio posao.
 
Ti sad ovde ogranicavas ljude ili da rade u firmi ili zemlju sto ti nije na mestu kao sto se ni tebi ne svidja kad neko kaze da treba uvesti maximum 10,30,50ha sto nema veze s mozgom.
U ostalom stric mi radi u istoj firmi koju si ti ostavio poradi 50kj sa Rusom 52 i ima dobru platu ali se naradi dok je ne zaradi i takav covek ne treba da dobije subvenciju ...
 
Nisam GOrane to napisao-odgovorio sam na post koji ponižava mene kao ličnost i posao koji radim.Nemoj reči izvlačiti iz konteksta.Ja pišem narodski i vrlo je razumljivo.
mislim da ne izvlacim reci iz konteksta nego bre mnogo si zavidan
radis posao u firmi u koji sem vremena nista ne ulazes a ocekujes priliv novaca kao neko ko je ulozio veliki kapital u posao
neces godinama da uzmes subvencije a ni da rizikujes da dignes kredit pa da se kockas kao i mi
zato se i pitam sta u stvari hoces?
 
Kukulele ja sam u maju '99 dobrovoljno napustio EPS Elektrovojvodinu,jer mi je pokojni otac tad operisan i ostao trajno nesposoban za rad
Popij ti celu viagru pa idi j..i a ne pola pa da podje..vaš
 
Ti sad ovde ogranicavas ljude ili da rade u firmi ili zemlju sto ti nije na mestu kao sto se ni tebi ne svidja kad neko kaze da treba uvesti maximum 10,30,50ha sto nema veze s mozgom.
U ostalom stric mi radi u istoj firmi koju si ti ostavio poradi 50kj sa Rusom 52 i ima dobru platu ali se naradi dok je ne zaradi i takav covek ne treba da dobije subvenciju ...
u eps-u se jos niko nije naradio:osmeh:
kriminalci koji nam samo seku struju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh