Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa to zato sto vam Ministar Zrenjaninac, ja predao prvog dana i samo pola novaca leglo, refakcije jos nema, samo 38,4din.
Cuj Zrenjaninac...Komsija BRE, terasa u terasu! mLogo cu vajde da imam...Inace, izvinjavam se svima, i meni je leglo samo pola para...Ja sam u traktoru citao SMS-ove, a za svaki racun za naftu je stigla posebna uplata, i plus je nesto bilo na racunu, tako da sam pogresio...
 
Varas se mnogo!!! Jos dugo ce vladati!!! Ko ce ih skinuti? Oni koji jos uvek nisu svesni koga su doveli na vlast???

A kad je opičeni Krlemrle uoči izbora govorio nekim ljudima iz svog okruženja da treba glasati za nekoga ko u poslednjih dvadeset godina ni na koji način nije učestvovao u vlasti, onda kažu Krlemrle je ćaknut.
-Kažu kako da glasamo za nekoga o kome ne znamo ništa?
-Pa kako tek da glasaš za nekoga za koga znaš da je rđav? Ako imam pred sobom desetoro vrata i znam da su iza prvih devet govna, a iza desetih ne znam šta je, naravno da ću da otvorim ona deseta iza kojih ne znam šta se krije, pa ako su i tamo govna nisam ništa izgubio ali sam barem pružio sebi novu šansu.
Zar imamo šta da izgubimo? Ušli smo u šemu kao Ameri - biramo između dve stranke čija se politika ni u čemu bitnom ne razlikuje.
 
Drugi agrarni forum


BOLJI DANI ZA POLJOPRIVREDU
Subotica, 12. oktobar 2012.
uz%20forum12.10..JPG
Goran Knežević, ministar za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu, danas je u Subotici bio prvi govornik na Forumu „Hrana za Evropu”, koji je okupio 60 učesnika iz oblasti nauke, proizvodnje, poljoprivrednih kompanija i državne administracije.Ministar Knežević najavio je bolje dane za poljoprivredu i tu tvrdnju obrazložio sadašnjim i budućim povećanjem agrarnog budžeta, donošenjem zakona o podsticajima sa dugoročnom važnošću, kao i ponudom da gazdinstva imaju šansu da budu partneri sa državom u investicijama u sisteme za navodnjavanje. Pre podne u izlaganju na Forumu učestvovalo je desetak izlagača, koji su ponudili više predloga za izradu kapitalnih dokumenata vezanih za razvoj agrara u Srbiji.
uz%20sevarlica%2012.10..jpg
Dr Miladin Ševarlić, predsednik Društva agrarnih ekonomista Srbije, poručio je da država u oblasti poljoprivrede više nema prava na nijednu grešku, jer ih je u prošlosti bilo i previše, i to u svim sektorima, i da je zbog toga važno da nova strategija poljoprivrede obuhvati poljoprivrednike-farmere, prerađivačku industriju i prateće delatnosti. On je podsetio da 40 odsto prometa roba iz agrara prolazi kroz takozvanu sivu zonu i da tu gube svi – država, jer nema dotoka novca u budžet, a i sve druge institucije u sistemu.Dr Ševarlić je bio kategoričan i izrekao je zahtev državi da bez razlike na sve pritiske, pa i zabranu ulaska u Svetsku trgovinsku organizaciju, ne dozvoli upotrebu genetski modifikovanog semena i hrane u Srbiji. Prema većini izlaganja, Srbija ima sve uslove da poveća vrednost svoje poljoprivredne proizvodnje, koja je sada šest milijardi, a da jedno poljoprivredno gazdinstvo, koje sada hrani 15 potrošača, poveća svoju produkciju, jer je u Nemačkoj broj onih koje snabdeva farmer 156.Suficit u izvozu agrara i njegovo tumačenje kao izuzetno uspešno, kako se čulo, nije realno. Naime, analitičari tvrde da smo po izvozu na kraju lestvice u Evropi, jer ta vrednost po hektaru ne prelazi 450 dolara.Forum u Subotici nastavlja rad do 13. oktobra, a redakcija lista „Moje Gazdinstvo” ovom događaju u sledećem broju posvetiće najveći deo prostora.

Goran Knežević o izvozu i isplati subvencijaU kratkom obraćanju novinarima, Knežević je rekao da su dati nalozi za isplatu subvencija po hektaru, što znači da se nalaze u trezoru. Na pitanje novinara o novoj zabrani izvoza hrane, Knežević je rekao da takva odluka ne postoji i ako bude potrebno Vlada će o tome odlučivati.
 
Nema boljih dana za poljoprivredu dok pored ministra poljoprivrede sede Kostic,Miskovic,...Oni prave njima bolje dane a poljoprivrednike gledaju kako da izrade(ima lepsih izraza al necu da psujem ovde).Koliko su puno ovi obecavali a nista nisu uradili da poljoprivrednicima pomognu,evo setva je uveliko odmakla a sem nafte po paprenoj ceni nista nismo dobili.Neverovatno koliko ministri poljoprivrede ne poznaju ili nece da sagledaju pravo stanje poljoprivrede u Srbiji.
 
Ima ona prica kad je covek upregao 2 konja da vuku kola, i jedan je uvek vise vukao od drugog , koji se stalno kilavio. I tako jednog dana upadnu u neku baru i zaglave se posteno. I lik uzme bic pa udri po ovom radnom konju, da se izvuku. Tako danas, sutra, uvek...al ne zauvek, jer taj vredni konj naravno nije izdrzao.

Slobodno izvrsite poredjenje s poljoprivredom.
 
Tako nam i treba , kad 3-5 % nas su ovih godina izlazili na proteste . Sad kukajte ... jer se bojite da zivite ( cast izuzecima ). Dok svi ne izadjemo protece Dunavom punooo vode , vidim ja .
 
Danas otisao na benziskoj pumpi da kupim dizel gorovo za traktor i ujedno da uzmem sta mi je potrebno da predam u trezor za povracaj novca za regresiranu naftu.Kada sam dao broj gazdinstva radnik mi kaze da opste ne postoji gazdinstvo pod tim brojem.Sta da radim?Dali je neko imao ovakav problem.Nisova benzinska stanica
 
Izbaci mu kada ukuca u sistem.
@debelaladovina
Ako si mu dao validan dokument sa kojeg nije mogla da se desi greska, onda ne znam sta da kazem, jer je NIS preuzeo sve podatke iz trezora.
 
Poslednja izmena:
Dace i subvencije ali tamo pred novu godinu misle oni na nas ako sada daju mi cemo da potrosimo a kada sneg padne sedi se kuci i pare se cuvaju :D
 
kada ukuca u racunar ne prihvata opste kao da ne postoji gazdinstvo.naravno da sam mu da broj registrovanog domacinstva ali nece da prihvati sistem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh