Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Станковић је подсетио да је ребалансом буџета предвиђено око 150 милиона евра за субвенције пољопривреди."Надајмо се да ће та исплата бити за који месец. Нека се пољопривредни произвођачи за сада стегну", поручио је саветник у ПКС.
http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/poljoprivrednici-u-vojvodini-cekaju-subvencije_347095.html

Kaze " ZA KOJI MESEC " !!


A neko nista jos nije dobio , dzabe promene ..... dok nezablokiramo posle setve i vazduh a ne puteve ! Na vreme reagovati udruzenja do novembra meseca o zakonu i subvencijama u poljoprivredi podhitno . Dok se ne ujedinimo svi sa 5 do 50 Ha nema nama spasa !!
 
Poslednja izmena:
Hoće da zabrane izvoz osnovnih životnih namirnica što ,kako i sami kažu, će dovesti do pada cena poljoprivrednih proizvoda.Bud nas je suša dobro ošišala,a pomoći nikakve nismo dobili pa na sve to još i ove zabrane.Ovo više nema smisla.Zašto se uvek sve lomi na naša seljačka leđa?
 
Upravu je Diklofen treba teret da iznese naprimer onaj koji je imao prinos 300 kg Soje po k.j.; 600 kg kukuruza po k,j, 14 tona šećerne repe po k.j. ili sa cenom tovljenika od 220,oo/kg pa dokle više.Niko ne spominje da su i nama drastično poskopili svi inputi u našoj poljoprivrednoj proizvodnji kao i rezervni delovi.
 
Oni će nas musti dokle god mogu.Vide da nema velikog otpora i uzimaće sve više i više.Sistem zavadi pa vladaj im je doneo uspeha a još sada kada su sve veće partije zastupljene u vlasti,nemamo nikog na svojoj strani i jednostavno smo predmet zaturen u ćošak.
 
Zabrana izvoza nece dovesti do pada cena namirnica, vec do trenutnog unistenja poljoprivrede. A onda ce usled smanjene ponude opet cene biti visoke jer ce se roba uvoziti. Zamislite da nemci zabrane izvoz mercedesa jer je skup u nemackoj. Pa samo idiot razmislja na takav nacin. Pre tu bagru treba pitati zasto narod kupuje povrce i voce na grame. Pa ne jede se dnevno 10 kg hrane, da bi ljudima bilo skupo. Skupo je jer je narod sirotinja, i vise nema ni za krpice kod kineza. Jedino sto donosi neki suficit i devizni priliv ovi hoce da uniste. Uzas.
 
Neće oni nas da unište, već da nas opelješe, da bi mogli pojedinci da se lepo obogate, a za narod ih baš zabole (dok glasa za njih (bilo koje od njih)).
 
problem je sto svaka vlast gleda da ljudima u gradu bude bolje nego u selu,u gradu se skoro sve kupuje,ali sve je to da bi se vlast zadrzala veliki gradovi imaju i ogroman uticaj na rezulte izbora,ljudi u vladi nisu glupi,oni sede i prave racunicu a seljak radi,muci se i na kraju ga zaviju u crno.mi imamo 1500000 penzionera i hiljade i hiljade socijalnih slucajeva,svima njima je dovoljno da imaju jeftin hleb i zejtin a neko mor da plati tu razliku a to je seljak.Bio sam u Austriji pre par meseci,video sam sta ljudi rade i kako ali sam primetio da su cene skoro iste kao kod meso i mleko i ostle namirnice su malo skuplje nego kod nas ali zato jedan hleb ide i preko 2eu,zato nijihov seljak moze da zaradi i da dobije subvencije kakve zasluzuje a kada bi kod nas hleb bio 200dinara mislim da bi skupstina bila u plamenu za dva sata.u mom kraju sela izumiru naglo,drzava ti neda da napredujes vec ti pomaze da propadnes,teska vremena su za ljude na selu,to su jedini ljudi koji rade nesto u ovoj zemlji.voleo bih da znam kako promeniti sve to ali bice tesko.
 
Ekipa na vlasti ume samo da se obogati na pregrupisavanju resursa. Na nasu nesrecu oni nikad nece biti u stanju da daju neku novostvorenu vrednost. No nasa nevolja je sto nisu u stanju cak ni te pregrupisane resurse da iskoriste, pa odatle imamo i smanjenje proizvodnje i BDP-a. Jednom recju stetocine. Od komunizma su preuzeli najgore, i dosli u najgori komunjarski stadijum, a to je ZELIM, nije bitna cena. Totalna dekadencija. Svi mi ostali, smo na zalost cist kolateral. Prvo su pali fondovi od tih jadnih penzionera, pa zatim kesovina u bankama, onda je imovina morala da se prodaje ispod cene, a preostala proizvodnja je normalno unistena usled nemara tj nesposobnosti. Sada je u toku uzimanje kredita, zaduzivanje sledecih generacija, i rasprodaja drzave. Odatle i pojava raznih likova, jer prosto vide svoju sansu u raspadu, kao hijene. Usled sve njihove opijenosti sobom, imamo sada i ovo skavodnevno ispiranje mozga sa raznoraznim glupostima, jer ti teletabisi sada zele potvrdu sopstvenog ega. I tako imamo bizMismena koji bi da ako moze ukrupni svojih 18 hilajda hektara. Imamo druge koji lako izdejstvuju zabranu izvoza sirovine jer eto njima treba, iako je imamo duplo vise od nasih potreba. Ovi treci hoce svoje basnoslovne kamate i dobar kurs. Cetvrti bi da odrze svoje kombinacije sa tenderima, dal struja ili put, nije bitno, bitno da je marza 300%. I tako redom? Gde smo mi tu? Pa nigde, bicemo topovska hrana. Za sada nas sisaju sa cenama, i raznim uslovljavanjima. Uskoro ce da nam izbiju adut u vidu subvencija. Polako su krenuli u akcija da drzava mora da proda poljoprovredno zemljiste jer eto nije efikasna, oni to mogu bolje. A nama spremaju da mozemo za platu da vozimo njihove masine, normalno za male pare, jer eto trziste radne snage itd.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh