Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A neće krenuti.Ja sam za to da PIO NE bude uslov za subvencije.Ali sam za to da subvencije ostanu bilo po hektaru, kilogramu......
 
Takva podela na profi i hobi je veštačka tvorevina ovde na forumu i kao takva nije diskutabilna sa moje strane.Neregistrovana gazdinstva su nešto da kažemo sasvim drugo ili ajde treće.Ja njima ne bih dao apsolutno ništa jer ako nekog mrzi da potpiše jedan papir i samo vrati u koverti koju je dobio ne zaslužuje ništa.
 
Meni samo nije jasan stav "profi" poljoprivredniku koji potenciraju da subvencije dobije onaj ko obradjuje ili da idu po prinosu,a zasto onda ne treba da dobije covek koji radi u nekoj firmi i prima platu pa ne radi on tu zemlju iz luxuza.
brate bas tako taj ko ima 100ha njemu i subvencija ne treba ( mislim treba al dovoljno je veliki i postao veliki tako da treba pogledati i male ) ! Treba pomoci manje posede tj siromasniji sloj, ovi veliki i onako vec imaju puno ( mada znam da nekima nikad nije dosta ) 20ha je sasvim dovoljno za zivot. Zasto niko ne napise al iskrneo od ovih vecih kolko zaradi od 20ha ne mora vise ! Ja imam neke kalkulacije za neke kulture i mogu reci da je cena itekako fina , cak veca od godisnjih plata tuzioca, sudija, milicije poreskih insprektora a o siromasnoj prosveti da ne pricam ! Al boze moj ljudi rade i nek imaju taman posla al treba pomoci i siromasnom jugu i istoku zemlje ! Dragocane pare ostaju gore u Vojvodini a dole nam zemlja umire bukvalno !!!
 
brate bas tako taj ko ima 100ha njemu i subvencija ne treba ( mislim treba al dovoljno je veliki i postao veliki tako da treba pogledati i male ) ! Treba pomoci manje posede tj siromasniji sloj, ovi veliki i onako vec imaju puno ( mada znam da nekima nikad nije dosta )
ovo necu da komentarisem jer tebi neko kriv sto nemas 100 ha
 
Izgleda da moderatorima odgovara ova raspreva(nekorisna)konkretno mislim na NA,kao da nemate pametnije prdloge,misljenja vec da opet vratite na pocetak,"profi" ili 'Amateri".Daj brete konkretan predlog pa da raspravljamo o valjanosti ili ne.
 
Citam od 1.strane,Neverovatno 28 i po strana se svadjate,dokazujete teoriju AKO KOMSIJI CRKNE KRAVA.....

Jos niko nije napisao neki odgovor na postavljenu temu, nego kenjate od pocetka!


A Vi gospodo moderatori i Vi ste otisli u OFF odavno. Brisali ste postove iz zajebancije a sta sad radite?
 
Jasno je da neki ne znaju sta bi od sebe u zivotu smeta im kad se neko hvali,smeta im kad neko kuka,smeta ima kad se obrisu poruke ili zatvori tema,sad im smeta sto nismo zatvorili temu(a nema razloga jer nema vredjanja i sl... )
A sto Vi gospodine Galicu niste izneli nesto "pametno" ??
 
brate bas tako taj ko ima 100ha njemu i subvencija ne treba ( mislim treba al dovoljno je veliki i postao veliki tako da treba pogledati i male ) ! Treba pomoci manje posede tj siromasniji sloj, ovi veliki i onako vec imaju puno ( mada znam da nekima nikad nije dosta ) 20ha je sasvim dovoljno za zivot. Zasto niko ne napise al iskrneo od ovih vecih kolko zaradi od 20ha ne mora vise ! Ja imam neke kalkulacije za neke kulture i mogu reci da je cena itekako fina , cak veca od godisnjih plata tuzioca, sudija, milicije poreskih insprektora a o siromasnoj prosveti da ne pricam ! Al boze moj ljudi rade i nek imaju taman posla al treba pomoci i siromasnom jugu i istoku zemlje ! Dragocane pare ostaju gore u Vojvodini a dole nam zemlja umire bukvalno !!!
Mislim da je 20 ha malo da se živi od ratarstva sa 50 bi moglo
Koliko ja znam ovde od članova malo ko ima 100ha svoje zemlje
 
nema tu amater i profi,samo ko se bavi isključivo poljoprivredom što dokazuje time da plaća PIO od poljoprivrede i OSTALI,i kraj priče,nemora se raditi ništa zemlje da se plaća PIO od poljoprivrede,i stočari su poljoprivrednici
 
Ja znam samo jednog da ima cca 100ha svoje zemlje,ali je iskreno i rekao kako su stekli za razliku od nekih ...

---------- Poruka napisana u 19:38 ---------- Prethodna poruka je at 19:36 ----------

Znaci onaj iz planinkog dela Srbije ako radi u zemlju ne moze vise da se bavi secom drva jer vise nije "cist" poljoprivrednik,a seca i iznosenje drva su tako laki poslovi i masine se u opste ne kidaju tad.
 
Jasno je da neki ne znaju sta bi od sebe u zivotu smeta im kad se neko hvali,smeta im kad neko kuka,smeta ima kad se obrisu poruke ili zatvori tema,sad im smeta sto nismo zatvorili temu(a nema razloga jer nema vredjanja i sl... )
A sto Vi gospodine Galicu niste izneli nesto "pametno" ??

Zato sto je tema Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu ne zelim da idem u off jer se to kaznjava..
 
Sa 20 he. nemoze da sezivi duze od 5meseci ali moze ako imas 2 posla kao vecina nas.U jednom domacinstvu rade vise clanova koji rade i u firmama pa dopunjuju budzet kad se kiksne u proizvodnji.O zivotu od ciste poljoprivrede se moze pohvaliti tek onaj ko ima 50he ratarstva i stocarstvo,a od cistog ratarstva neverujem da moze ispod 80-100he.Barem ne normalnim zivotom kao oni koji imaju srece pa imaju i plate iz firme.Navescu jedan primer mog komsije ko ima 3 primanja u kuci,koja iznose ni manje ini vise nego 140000,00din mesecno.Ja da bi to zaradio mesecno trebam da radim 140he. i da uhvatim prosek vise godina jer poljoprivreda se neracuna u jednoj godini.Treba svako da napravi strategiju poslovanja i da kombinuje poljoprivredu sa trgovinom jer bez toga nema zarade.Mislim prodajom robe u pravo vreme da se sto vise zaradi.
 
Ako je Vasa zarada cca 12 000din/ha onda se Vi lepo okanite poljoprivrede nek je radi neko rentabilniji od Vas,a to u ovom slucaju nije tesko.
Od 140ha 2 porodice mogu da zive odlicno.
 
Sta je poljoprivrednik koji ne dobija subvenciju nego amater.
Nije moje misljenje nego misljenje drzave.
Zato ili ukinite ili dajte svim koji obradjuju. Licno me ne pogadja,

@ NA

Ko je kako stekao, izmuvao,,, gledano po nekim ovdasnjim postovima spada u '' Snalazljivost''
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh