Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre nesto manje od mesec dana su isti ljudi zapoceli istu raspravu u temi PROTESTNA VOZNJA TRAKTORIMA pa je Sandor zakljucao tu temu.Sad se ovde isto desava,a ti koji zapocnu samo bace kosku i nema ih vise,a ljudi se medjusobno poglodjase.
 
Bar bi vise platili,ovako smo patriotski(idiotski) dali firme za evric,zemlju za par stotina po hektru ... Ovako bi bar platili kako dolikuje.
 
Ti sto su dali firme, zemlju za evric su od nekog na izborima zaokruzeni.
Sada ti isti sto prodaju, daju nekom i subvenciju. :osmeh:

Mozda gresim, ispravite me.
 
Bas sam na to i mislio_Oticic cu daleko od teme.Uzecu primer privatizacije silosa i skladista u Sremu.Sve su kupili nasi lopovi i trenutno su svi zatvoreni,pod blokadom ili vraceni drzavi.Da je uzeo neki svada on bi barem radio nesto,nadam se da bi bilo drugacije.
 
Ja se slazem sa svima koji su napisali da su protiv ovih subvencija koje se daju vlasnicima zemlje,a oni koji rade dobiju malo regresa za naftu.Valjda je bolje da se daju premije za kukuruz ili psenicu nego ovako,pa ko hoce subvencije nek malo radi.Ovako najbolji posao zavrse oni koji uzmu drzavnu zemlju,naplate subvenciju,a izjebu za kiriju
 
@xsale,

Pa to i jeste poenta, da se ukinu subvencije koje ne valjaju. A to su ove nase. Mi nikad necemo moci da imamo subvencije kao sto imaju u EU, ali barem mozemo da imamo nekakve smislene, pravicne, izasle iz neke strategije i sa nekim ciljem. Ovako je samo presipanje para u tamo necije dzepove Jedva cekam da vidim te nove uredbe i sistem rada novih robnih rezervi, i te najavljene subvencije uljarica i secera. Vec vidim veselje i cirkus. A onda ce kad se malo prasina slegne opet biti ljudi koji tvrde da su subvencije dobre. Pretpostavljam dobre kao sto su bile one od pre par godina za vestak.

Bice, sta puf, gde je pivo. :haha:
 
Onda mnogima nece odgovarati, ako se ukinu.
Lep sam ranije napisao, moje domacinstvo ne registrovano, sve iz sopstvenih sredstava ulazem, a vlasnici zemlje sto daju u zakup
dobijaju subvenciju. Kod nas u sezoni se ne moze uci u polj, apoteku, do ljudi koji traze racune za semensku robu, vestacko djubrivo.
Realno je ili dati svima ili ukinuti.
Ali pre ovo drugo.
 
Razlika je ogromna. Objasnjenje bi nas odvelo na drugu stranu.

Pa tema se zove subvencije za 2012, a moze da se zove i za 2019, posto su za sada ravnopravne u nepostojanju.
 
Vesnarist nemam ja ništa protiv vašeg pisanja no forum i služi za to.Nego primetim da često menjate mišljenje pa se zapitam kakva je ozbiljnost sagovornika.
To što vi ne dobijate subvencije ovde verujem nikog ne tangira niti treba to je vaš lični izbor.
Kao što je i izbor našeg člana zoran230 poznatijeg kao kukulele, jer ni on kada shvati koliko je država zaradila na tome što on nije hteo da registruje svoju zemlju na tuđe ime ili na suprugino neće biti više kukulele nego kukumeni!.
Pošto nema svrhe raspravljati moj je savet da kad država postavi uslov (ima ili nema subvencije i pod kojim uslovima) neka se svako snalazi za sebe kako zna i ume i ne brine da li ovaj ili onaj ima 10 ili100 ha ili dobija i nedobija.Tuđi novčank pun ili prazan nikome ne znači.Ja ću kao i do sada da se trudim da svaku državnu subvenciju iskoristim na najbolji moguć način.

---------- Poruka napisana u 23:54 ---------- Prethodna poruka je at 23:51 ----------

Razlika je ogromna. Objasnjenje bi nas odvelo na drugu stranu.
Marko pa kako to ?? Svima je valuta Euro,nema razlike:ppozdrav:
 
Niko ne zamera nista ljudima koji koriste subvencije. Problem je sto pogresne mere drzavne politike generisu druge probleme. Oni koji imaju trenutnu korist od toga, naravno da im se to svidja. Oni koji nemaju korist, naravno da ce da se bore protiv toga. Na kraju svako ima i svoju racunicu, tj da li je bolje plata ili gazdinstvo. Sta je poenta? Pa pojavila se knjiga koja je na naucni nacin probala da proucava procese u drustvu, njeno ime je " Why Equality Is Better for Everyone". Naravno da je u ultra liberalnoj Srbiji svoj stomak najvazniji, ali tok niko zaustavio nije. Pitanje je mozemo li mi nesto nauciti iz tudjih iskustava, ili moramo na najgori moguci nacin iz sosptvenih? Mi smo danas pristali da budemo ekpseriment nesposbnih, ostrascenih, zlonamernih. Masa nas je sklona da to tumaci kao tako mora. Pripisuju se pojave i dogadjaji nekakvim visim i nadljudskim silama, a nikako da vidimo da je sve medju nama.
 
Ako već oćemo u evropsku uniju pogledajmo kako se tamo radi i ima li u tim zemljama subvencija za poljoprivredu, naravno da ih ima priča se o tržišnoj utakmici pa kako da se mi takmičimo sa tim zemljama koje imaju subvencije (a ovde se neki zalažu za ukidanje) jeftiniju mehanizaciju,đubrivo,naftu.......itd. a mi sve to više plaćamo a imamo jeftiniji gotov proizvod.

Sve mi se čini da u ovoj temi nije dovoljno ,,da komšiji crkne krava već da treba i meni da crkne da on nebi imao od koga da uzima mleko" ::prica::
 
Poslednja izmena:
Meni su smešni pojedinci koji misle ako neko ne dobije subvencije(za recimo od 30ha na gore) da će ih onda oni dobiti.Ko nije znao ili eto(ima primera) nije hteo da se snađe ili reguliše i dobije subvencije do sada neće to uspeti ni na dalje.Pa sve i da novi agronomi odu od kuće do kuće i podele u kovertama takvim pojedincima pare pa opet bi džaba sve to bilo.Pa da se subvencioniše i po KG predate robe opet će dobiti oni veći i snalažljiviji jer će prijaviti veliku površinu zemlje ,a na sebe pisati robu od drugih.Pa da se subvencioniše i kupovina sa procentima ko će opet dobiti-pa opet oni snalažljivi ........Start je najbitniji u trci.Kad padneš na početku teško to ikako ispraviš do kraja.Subvencija će biti,a kako će ko uspeti da se prilagodi novim uslovima videćemo vlo brzo.
 
Vesnarist nemam ja ništa protiv vašeg pisanja no forum i služi za to.Nego primetim da često menjate mišljenje pa se zapitam kakva je ozbiljnost sagovornika.
To što vi ne dobijate subvencije ovde verujem nikog ne tangira niti treba to je vaš lični izbor.
Kao što je i izbor našeg člana zoran230 poznatijeg kao kukulele, jer ni on kada shvati koliko je država zaradila na tome što on nije hteo da registruje svoju zemlju na tuđe ime ili na suprugino neće biti više kukulele nego kukumeni!.
Pošto nema svrhe raspravljati moj je savet da kad država postavi uslov (ima ili nema subvencije i pod kojim uslovima) neka se svako snalazi za sebe kako zna i ume i ne brine da li ovaj ili onaj ima 10 ili100 ha ili dobija i nedobija.Tuđi novčank pun ili prazan nikome ne znači.Ja ću kao i do sada da se trudim da svaku državnu subvenciju iskoristim na najbolji moguć način.

---------- Poruka napisana u 23:54 ---------- Prethodna poruka je at 23:51 ----------


Marko pa kako to ?? Svima je valuta Euro,nema razlike:ppozdrav:

Ja znam kako je meni ali znam i kako će biti vama a vi još ne znate.Tu je moja prednost.Najviše volem te što vide druge da kukaju a sebe ne vide.Prvi problem će vam ove godine biti,šta prijaviti a šta ne a ovi vas čeku na zicer.Ja lepo nemam šta da obnavljam sem u stočarskoj proizvodnji.Ako od ala nešto ostane meni ako ne raditi se mora.
 
@Talianu

Mozda se ja nisam dobro izrazio, ali ovakva davanja su nerealna. Normalno da ce ljudi koji dobijaju od drzave, svesrdno podrzavati.
Ovakvim subvencijama stvaraju se samo podele medju ljudima.
 
Neznam zašto kukanje ako se nekom isplati nekse prijavi a ako ne nek nesoli pamet biće ovako ili onako kako će biti toće se videti kad dode vreme za to ni ja neradim puno zemlje 13-14h a isplati mise zato što ako se nebi prijavio na PIO nebi dobio ništa a ovako mi pokriva barem zdravstveno i penzisko osiguranje i šta ja sad tu gubim NIŠTA ako nekad bude neka penzija dobro a ako ne i onako dobro,u svakom slučaju još sam i u plusu a ko ima više hektara pa nek ima toje njegova muka ili radost a ne naša tako da besmisleno je kukati ljudi nikako da shvate daje TITOVO vreme prošlo svako nekse snalazi za sebe kako se snade tako ćemu biti:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh