Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledao sam u emisiji Srbija danas kažu da je stigla neka jeftinija nafta za poljoprivrednike pa me interesuje o čemu se radi zna li neko?
 
Ja cu da ti kazem o cemu se radi.Odes na pumpu platis naftu kolko kosta blizu 160din i uzmes racun i predas u trezorce i kad se smiluju mozda ti i uplate povracaj od sedamdeset i nesto dindzi po litru,cist bezobrazluk.
 
Počelo je unošenje u trezoru zahteva za isplatu po hektaru. Ako sve bude u redu očekujemo da isplata počne od sledeće Srede, 10.10.
U Četvrtak bi na vladi trebalo da budu usvojene uredbe za uvećanu premiju za mleko, tov junadi, svinja i genetsko unapređenje u stočarstvu.
Od sutra počinje otkup cca 200.000 tona kukuruza za potrebe direkcije za robne rezerve, prvi put po POTPUNO TRŽIŠNIM CENAMA (čak i nešto višim), a na predlog našeg ministra očekujemo da će najveći deo otkupljenih količina biti pozajmeljen na godinu dana primarnim proizvođačima mleka po sistemu koji će ubrzo biti objavljen putem medija.
Vlada Srbije je na predlog ministarstva poljoprivrede prolongirala za godinu dana plaćanje voćarima za regresirano đubrivo NPK i KAN koje su prošle godine dobili preko direkcije za robne rezerve.
Kupovina regresiranog dizela se zahuktava. U ovom momentu dnevno se prodaje 1000 tona goriva.
Nacrt Zakona o podsticajima je značajno odmakao, a budžet za 2013. trebao bi sutra da bude gotov i predat ministarstvu finansija (verovatno će naše vredne koleginice ostati gotovo celu noć u ministarstvu kako bi sve na vreme bilo gotovo i ja im se ovom prilikom javno zahvaljujem). Počeo je popis u poljoprivredi. MOLIMO DRAGE POLJOPRIVREDNIKE DA SE ODAZOVU POPISU KAKO BISMO ZAJEDNIČKI NA BAZI REALNIH PODATAKA PLANIRALI BOLJI AGRAR U SRBIJI.
Ovo veli Golubovic,a o prolongiranju kredita ni reci.Naj bitnije im je da izvrse popis!
 
Počelo je unošenje u trezoru zahteva za isplatu po hektaru. Ako sve bude u redu očekujemo da isplata počne od sledeće Srede, 10.10.
U Četvrtak bi na vladi trebalo da budu usvojene uredbe za uvećanu premiju za mleko, tov junadi, svinja i genetsko unapređenje u stočarstvu.
Od sutra počinje otkup cca 200.000 tona kukuruza za potrebe direkcije za robne rezerve, prvi put po POTPUNO TRŽIŠNIM CENAMA (čak i nešto višim), a na predlog našeg ministra očekujemo da će najveći deo otkupljenih količina biti pozajmeljen na godinu dana primarnim proizvođačima mleka po sistemu koji će ubrzo biti objavljen putem medija.
Vlada Srbije je na predlog ministarstva poljoprivrede prolongirala za godinu dana plaćanje voćarima za regresirano đubrivo NPK i KAN koje su prošle godine dobili preko direkcije za robne rezerve.
Kupovina regresiranog dizela se zahuktava. U ovom momentu dnevno se prodaje 1000 tona goriva.
Nacrt Zakona o podsticajima je značajno odmakao, a budžet za 2013. trebao bi sutra da bude gotov i predat ministarstvu finansija (verovatno će naše vredne koleginice ostati gotovo celu noć u ministarstvu kako bi sve na vreme bilo gotovo i ja im se ovom prilikom javno zahvaljujem). Počeo je popis u poljoprivredi. MOLIMO DRAGE POLJOPRIVREDNIKE DA SE ODAZOVU POPISU KAKO BISMO ZAJEDNIČKI NA BAZI REALNIH PODATAKA PLANIRALI BOLJI AGRAR U SRBIJI.
Ovo veli Golubovic,a o prolongiranju kredita ni reci.Naj bitnije im je da izvrse popis!

Milina jedna ovo čitati
 
Zasto vi ispod Save i Dunava ste toliko neupuceni i kasnite sa informacijama po mesec dana ? Zar nemate trezore i telefone njihove ...
Ako nista drugo pratite sajt ministarstva :ppozdrav:

Predao danas placenu polisu i zahtev za povracaj sredstava na osiguranje useva .
 
Poslednja izmena:
Evo na ovoj strani Kvicoje i Pujol ... postavili su par pitanja ;-)
Blokade kad su bile i prosle i ove godine , nisu bili JUZNO informisani ... Sve kontam da net tamo kasni :haha:

Ti ne mozes da shvatis da poljoprivrednici ovde nisu udruzeni,da velikaaa vecina ima traktore preko 25god stare koji nisu registrovani,i da ogroman broj drzi max 5 ha zemlje... Kod nas u selu od 4 000 ljudi,nekoliko nas se ozbiljno bavi poljoprivredom,i mi se mozemo izbrojati na prste jedne ruke,a jos juznije ti je jos gore
 
Ti ne mozes da shvatis da poljoprivrednici ovde nisu udruzeni,da velikaaa vecina ima traktore preko 25god stare koji nisu registrovani,i da ogroman broj drzi max 5 ha zemlje... Kod nas u selu od 4 000 ljudi,nekoliko nas se ozbiljno bavi poljoprivredom,i mi se mozemo izbrojati na prste jedne ruke,a jos juznije ti je jos gore


sit gladnom ne veruje

- - - - - - - - - -

Evo na ovoj strani Kvicoje i Pujol ... postavili su par pitanja ;-)
Blokade kad su bile i prosle i ove godine , nisu bili JUZNO informisani ... Sve kontam da net tamo kasni :haha:

koliko se ja secam bile su blokade i juzno od save i dunava pa bih rekao da vi doticni gospodine niste informisni i pored Vaseg supersonicnog neta
 
Ne znam zašto toliko sarkazma.Ljudi su možda bili i u poslu jer su u toku jesenji radovi a i ne predajemo svi toliku važnost istim stvarima.Zato i postoji ovaj forum.
 
Ne znam zašto toliko sarkazma.Ljudi su možda bili i u poslu jer su u toku jesenji radovi a i ne predajemo svi toliku važnost istim stvarima.Zato i postoji ovaj forum.


pa uvek ima neko ko voli da pod....va

- - - - - - - - - -


pa i prosle godine smo dobili 25000 po grlu,sta je tu duplirano?
 
Pogledajte samo komentare ispod tog teksta kao da su ovi iz min polj pisali i hvalili sami sebe.
 
Tja, informisani. Svi znamo kako su prosle blokade u obe godine, i ko je dobro informisan i sa ciljem, a ko je obmanut.
 
"Knežević je dodao da će poljoprivrednici od sledećeg četvrtka za subvencionisane poljoprivredne kredite moći da dobiju grejs period od godinu dana."
Jos samo da ovo neko objasni bankarima!
 

U svakom slučaju vest je dobra ali koliko sam ja razumeo duplirano je samo subvencionisanje za tov junadi.
Premija nema još ni po 5 dinara,što govori koliko su ozbiljni u želji da pomognu stočarima.
Šta sa neumatičenim grlima-u pitanju je veliki broj u odnosu na umatičena
U Kikindi u razgovorima sa proizvođačima mleka predstoji sigurno veliki rez i niko ni ne razmišlja o merama vlade jer ih i nema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh