Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam odg. jos pre par dana.



Samo meni za zateznu kamatu nisu rekli... Danas se usvaja rebalans koliko sam razumeo . A ako vec hoces da refinansiras nemoj kod Komercialne banke . otidji u pro kredit cini mi se da je 5-6% kamata

Ja ga vratio danas, u intezi kazu bolje da vratim ko zna kad ce drzava da donese tu uredbu .
 
Jedno pitanje, do kada je mogla da se preda dokumentacija za obnovu gazdinstva, tj, brojevi nekih parcela ili kako vec, burazer je sredjivao papire za subvencije mart-april neznam tacno, medjutim ima neku arendu i nju je sredjivao sredinom maja 10-15, i tad su rekli da je sve ok, medjutim danas kad je otisao do opstine kazu mu da ta parcela nije usla u posed, gazdinstvo! Do kada je bio rok da se to sredi, da li je stvarno zakasnio ili je nesto drugo u pitanju! Hvala
 
Vraticu ga i ja, al moram da sacekam 20 dana da mi stignu tovljenici i bikovi.... drugacije ne mogu !Ovo je bio prvi i poslednji kredit koji sam uzeo .

Druže opasno je to kada moraš nešto da prodaješ ne bi li isplatio ratu kredita.Onda si u kandžama nakupaca i moraš da daješ po ceni koju ti oni daju.Navukli su ljude a sad ko će iz svega toga isplivati,vreme će pokazati.
 
Jedno pitanje, do kada je mogla da se preda dokumentacija za obnovu gazdinstva, tj, brojevi nekih parcela ili kako vec, burazer je sredjivao papire za subvencije mart-april neznam tacno, medjutim ima neku arendu i nju je sredjivao sredinom maja 10-15, i tad su rekli da je sve ok, medjutim danas kad je otisao do opstine kazu mu da ta parcela nije usla u posed, gazdinstvo! Do kada je bio rok da se to sredi, da li je stvarno zakasnio ili je nesto drugo u pitanju! Hvala


Presek za bilo koji vid subvencija je bio 9. april
 
Umalo da ostanem bez subvencija za ovu godinu,kada je bila podela djubreta za merkantilnu psenicu,ja to uzmem i ne vratim jer mi daleko Debrc da teram traktorom,a prevoznici su skupi. Pozovem danas direkciju za robne rezerve i gospodja mi lepo objasni da mora da se vrati do prvog oktobra inace nema subvencija i tek posle prvog oktobra aktiviraju sredstva obezbedjenja. Mozda je:off_topic:,ali da znate ako neko nije vratio,a uzeo je da to treba da vrati,posto ja to ovde nisam nasao.
 
Ja ga vratio danas, u intezi kazu bolje da vratim ko zna kad ce drzava da donese tu uredbu .

Ja sam bio u banci intezi,pre par dana.I raspitivao sam se za te rate subvencionisani kredita.
Sluzbenica mi lepo objasni da to nemoze tako kao sto ovi u vladi najavljuju.Postoje dve varijante: 1.Placas ratu
2.Uzimas drugi kredit za refinansiranje (uz simbolicnu kamatu 16.5%)
 
Ja sam bio u banci intezi,pre par dana.I raspitivao sam se za te rate subvencionisani kredita.
Sluzbenica mi lepo objasni da to nemoze tako kao sto ovi u vladi najavljuju.Postoje dve varijante: 1.Placas ratu
2.Uzimas drugi kredit za refinansiranje (uz simbolicnu kamatu 16.5%)

Stvarno je mizerna kamata,ipak bi je trebalo malo podići da i oni nešto zarade.
 
Izgleda za povrce nema subvencija tako su mi rekli u trezoru ali "bitno" da za duvan ima od toga se zivi to je prava hrana voce i povrce nam izgleda netrebaju
 
Druže opasno je to kada moraš nešto da prodaješ ne bi li isplatio ratu kredita.Onda si u kandžama nakupaca i moraš da daješ po ceni koju ti oni daju.Navukli su ljude a sad ko će iz svega toga isplivati,vreme će pokazati.

Znam zato cu platiti penale banci i jos ce me nakupac malo zeznuti i bicu prerecan ako izadjem iz svega sa 500e gubitka da ne bude vise od toga ! Zato sam rekao hilajdu puta da kredit necu uzimati vise nikad, pa makar gladovao !
 
I meni iz ProCredita rekli da pretvaraju u evre sa mnooogo većom kamatom nego što sam imao do sada. Pisao sam u ministarstvo poljoprivrede u vezi ovoga, da banke nepoštuju njihovu odluku i naravno nisam dobio nikakav odgovor.
 
I meni iz ProCredita rekli da pretvaraju u evre sa mnooogo većom kamatom nego što sam imao do sada. Pisao sam u ministarstvo poljoprivrede u vezi ovoga, da banke nepoštuju njihovu odluku i naravno nisam dobio nikakav odgovor.
To je trebalo da bude reseno u toku ove nedelje, tako su meni rekli u kancelariji za agrarna placanja. Tj. na sednici odbora za poljoprivredu. Medjutim sednica je odrzana a nije bilo reci o prolongiranju kredita ! A sledeca sednica nece biti ni za mesec dana tako da ....
 
Obecao Dinkic danas na skupstini ce biti isplate ove god subvencija i regres za naftu ... videcemo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh