Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Veoma si dobro upoznat sa stanjem privrede u Srbiji , hajde ti nama napisi kako se to radi u Banja Luci.

Овде су се генијалци тек кад је загустило за буџет сетили да нема домаће робе по великим продавницама .. и онда кажу донећемо уредбу да мора да буде 20% или колко већ домаће робе .. ал онда је неки правник који није запослен преко везе ( изгледа им се заломио и такав :haha: ) рекао па господо потписали сте поразуме о слободној трговини и према правилима ЕУ то је условљавње трговаца и на то НЕМАТЕ ПРАВО ...
--- ко је продо трговачке ланце ? нисам ја
--- ко је потписао споразуме о "слободној трговини" ? нисам ја ..
--- распитајте се које је квоте добила тзв. БиХ за нпр. рибу ( која би требала да поједе тај свети субвенционисани кукурз и оствари вишак врености :osmeh: ).. хе хе ... па нису они весла сисали ..

овде има 0.9ha необрађене земље по глави становника ( република србска ) .. камен се увози из кине а не нешто друго ...
п.с. ја сам овде само на привременом раду у иностранству :osmeh:

зависи чиме се бавиш .. ево ти преглед по глобусу
шаргарепа - Италија
диње - Италија
суве шљиве - Чиле
суве кајсије - Труска
паприка - Шпанија , Турска
итд .. итд ....
 
Poslednja izmena:
Ja znam šta pišem i ako me već poklapaš to malo bolje argumentuj.
Unapređenje poljoprivredne proizvodnje kao osnov svoga uspeha nosi povećanje proizvodnje po jedinici površine.To treba da bude cilj i nas i ove naše države.Samo tako možemo biti konkurenti sa ostalima iz našeg okruženja.Znači da nas 1kg kukuruza ne košta 9dinara nego 7dinara.
 
Sa 2-2,5% budzeta koliko kapne poljoprivredi nemamo sta traziti ni mali ni veliki,ako se uopste mozemo takvima zvati i deliti.Vec ste ovde naveli neke od subvencija iz EU,pa mi smo prema inostranim kolegama goljaci,a treba da trcimo u istoj trci.To je kao kad bi na trci na 100 metra rivalu duvao orkan u ledja a nama bacili ranac od 20 kila na ista ledja.Sve dok ova drzava ne prepozna agrar kao jedinu pravu sansu za neki pomak ka boljem ekonomskom,socijalnom stanju u njoj,mi cemo voditi ovakve polemike.Kad se napravi dugorocni razvojni program poljoprivrede sa najozbiljnijim pristupom i sa dva do dva i po puta vecim budzetom mozemo se nadati nekakvoj zdravoj poljoprivredi.A kako ce da povecaju budzet nesto me bas zabole.Toliko je neprofitabilnih grana privrede gde se trose enormne sume novca a rezultati jednaki uspesima fudbalske nam reprezentacije.Neka rasterete parazitski javni sektor kako znaju i umeju i novac preusmere radnom narodu koji zadnjim naporima snage grca u vodi koja mu je vec dosla do usta.Ove improvizacije od mandata do mandata su samo politicke igrarije sa dugorocnim posledicama po napaceni narod,kome je sve vise preko glave.
 
580ha botoske zemlje matijevic 5god placa 6000 plus jos nesto malo din ove god mu izlazi doduse dobi li po 12ha neki privatni jedno 15 i njima sada treba i tu mizeriju otpisati
 
Ja znam šta pišem i ako me već poklapaš to malo bolje argumentuj.
Unapređenje poljoprivredne proizvodnje kao osnov svoga uspeha nosi povećanje proizvodnje po jedinici površine.To treba da bude cilj i nas i ove naše države.Samo tako možemo biti konkurenti sa ostalima iz našeg okruženja.Znači da nas 1kg kukuruza ne košta 9dinara nego 7dinara.

Можда некад .. или је само део приче у најбољем случају .. ево за ове љубитеље јевропе .. дај Боже да ти данас имаш принос ко Холанђани ...

Србија : Холандија 1:4 у регуларном времену
принос = принос
субвенција < субвенција
туђа банка камата 12% < своја банка камата 2-3%
држава коју нико не шиша < држава која може неког да уцени да "отвори" своје тржиште
накупац Мика који неможе ни у Темпо да примирише < корпорација која послује на 3-4 континента која обезбеђује пласман

Моје писање се односи на основну заблуду да је утакмица фер ... није и неће бити , игра се са обрезаним шпилом и нећете добити партију ма колико се трудили.. Далеко било да сам против тога да производите више и боље .. пуно среће и успеха :ppozdrav:
 
србија - холандија 3:4

машине које су се изамортизовале одавно> машине које се амортизују кроз рате кредита
 
Pojednostavite stvari : Ratarstvo u Srbiji je jedna od rijetkih privrednih grana koja funkcioniše i donosi zaradu . Cijena je naravno manje više ista u cijelom svijetu i uvjek će i biti , prinosi su solidni a mogu naravno bolji , ulazi mogu da se smanje još . Zemlja je bogom dana za to i vrh je u svijetu.
Pitanje je dali to treba država pomoći ili ne ?


P.S : SR-HOL : 4:4 ( cijena zemlje )
 
србија - холандија 3:4

машине које су се изамортизовале одавно> машине које се амортизују кроз рате кредита

машине које су изамортизоване имају већу потрошњу горива мазива по јединици производа...
3:5 .

bojcetic
Srbija - holandija 2:4
cena radne snage > cena radne snage
И сам си реко да модерне машине захвате много више за исто време .. није баш за 3:6 ал да свирамо слободни за Холанђане на ивици шеснестерца


П.С. џабе се трудите знате да наши лоше играју пенале :haha:
ако резултат и буде кнап ту ће судија швеђанин да свира пенал или да нам поништи го ( у преводу онда се потегну ЕУ стандарди , те краставац вам крив , те јаја су вам опасна због салмонеле те не кољете свиње ко што треба .. )
 
Koliko eura uzme Holandija, a koliko Srbija. E to vam je jedini semafor. Dzaba navijanje. Mene samo zanima, ovi sto imaju do 5 ha, a hteli bi da se bave ratarstvom, koje moze da dovede do prihoda do 10 hiljada eura. Od toga da bude i 60% zarada, znaci nekih 6 hiljada eura, da li misle da sa tim novcem mogu nesto da ucine? I to ove godine kada su ekstremne zarade. Nemojte da se lazemo, nije bitan broj hektara, vec prihod. Onaj ko ima 5 ha, nece moci da se bavi ratarstvom, i ne postoje te subvencije koje mu mogu pomoci.
 
Moći će kao dodatni posao kad dodju kući popnu se na traktor . Malo od plate malo od njive tako se radilo i prije rata kao da neznamo. Ako većina ima 5ha zemlje i neće da proda , ni da izda nego da radi , a ima već male traktore i meh što im ne pomoći da upotpune mizernu platu.
 
да имамо државу мој одговор би био да треба али само онај део који је уграђен у производ 2гог или 3ћег нивоа обраде тј. забранио бих извоз сировине ... бар брашно или концентрат може да се направи ако не и високотехнолошки чипс или штапићи иначе никакве користи од тога .. а овако шта ће бити ко зна .. и пасуљ је из киргистана јако га лоше читам :haha:

П.С. резерва капитала .. они могу себи да допусте да на неком тржишту и продају пар година испод цене чисто да почисте боранију .. збројах се у резултату ..
хвала на подсећању marko22
 
Poslednja izmena:
@Momo,

Tako moze. Ali onda nema kukanja moj deda nekad, ralo volovi, maksimasi itd. Od prihoda proizvodnje koji su 10 hiljada eura se ne moze ziveti. Mislim, i nema tu neke rasprave, sve ce to zivot i trziste urediti.
 
хоћу да искористим квиско-зеца и да заменим у претходном посту - уместо амортизације машина, да ставим амортизација објекта
 
Pedja sve što govoriš možda važi za proizvodnju boranije i sl , a u ratarstvu je druga priča . Žitarice su strateški proizvod i tu se stvari odigravaju na nivou ove lopte na kojoj živimo. Holandija tu nije ni najmanje konkurencija Srbiji ( da kompl . holandiju i Srbiju posijemo sojom opet bi se sve pojelo i nebi bitno promijenilo cijenu ) .
Ratarima kapu kroji onaj gore , zavisno gdje će kad da pusti kišu , vlada može malo da posoli il pošećeri i to je to.
Ne miješajte boraniju il jagode sa pšenicom i kukuruzom nije to isto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh