Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam skoro popizdeo kada sam u posti na salteru placao troskove, a na susednom placa baja sav u firmiranoj garderobi, a racun za obdaniste 1000,00 dinara, a moj 8 puta veci. :haha:.
 
Naviknite se na tako nesto,zivim u pogranicnom delu gde su ljudi i dve decenije godina posle "izbeglice" i dalje zive od kojekakvih pomoci i to ne bas malih.
 
Stobi ja voleo da ukinu te subvencije :ppozdrav: neki sumise stvarno ogadili sa time a prethodnu vlast brane ko dedovinu :sjasi:
Ljudui od subvencija se jos uvek uredjuju atarski putevi ( ako se uredjuju i ako su u ataru) na razne nacine se ispumpava novac iz budjeta . Danas sam naseo , kao crko kamion pa treba da se prevuce bager ..... kukaju mole , kad stignem tamo ..... isti onaj brka sa kojim sam pokusao da radim , prenose bager da uredjuju jedan potocic , srede malko puteve i ako se nadje nesto na crnjaka da se radi i naplati RS od opstine i od gazde naravno , a taj lik radi marsute -direkcija za ruralni razvoj sela-komunalno preduzece-posrednik -on
I na kraju mi naravno nije platio jer tek treba da radi i naplati , pa kad bude naplatio i on ce mene da plati , PA KO ME JE.... KAD SAM GLUP cim sam ga video trebo sam da okrenem kamion i vratimse kuci.
 
  • Like
Reagovanja: ...
Kako nezvanicno saznajem bice subvencionisanog goriva 40l/ha i prica se o podeli mineralnog djubriva i semena. Dug nece biti nikom oprosten, mislim na uzetu drzavnu zemlju zakup. Za sada, to je sve sto sam cuo. Koliko su tacne informacije, vreme ce pokazati. :sta:
 
Dug za zakup državne zemlje i ne treba da bude oprošten.Ni meni niko od zakupodavaca nije oprostio.Ako su već hteli da oproste onda su lepo i nama mogli refundirati troškove zakupa jer imaju sve ugovore kod sebe u kojima je naveden način plaćanja i uopšte suma.
 
Pa šta je bre 40l/Ha?To je smešno da smešnije ne može biti.Kad država nešto da višestruko to uzme nazad.Da ne bude sa đubrivom i semenom kao što je bilo sa KAN-om.
Ali čekajmo pa ćemo videti....tiha voda breg roni.
 
Za gorivo još mogu da poverujem, ali za subvencionisano seme ili đubrivo - nikako. Ko je imao koristi od proletnjeg "subvencionisanog" KAN-a?
 
Krivo drvo i budalu ne moraš da tražiš.

Ma od države više ništa ne uzimam ukoliko nije za džaba ili ne uslovljeno bilo čime.Oni se hvale na sav glas kako imaju za plate i penzije do kraja decembra ,a ja treba da očekujem đubrivo i seme kao pomoć.
 
Ja volim svoju drzavu,platicu joj i dati sve,pa i zivot,al mrzim lopove koji je vode,zato vam lepo kazem batalite se subvencija,use i u svoje kljuse,al kad dodju da kupe naplacujte ko svetom Petru kajganu,nema nam druge.
Apsolutno se slazem sa tobom, ja sam 10puta bolje ziveo dok nije bilo subvencija, tudje necu svoje nedam ! Hocu da svoj rad naplatim onoliko koliko vredi, a ne da budem na gubitku i da ceo zivot presipam iz supljeg u prazno ! Ja konkretno se bavim stocarstvom i ratarstvom, tovim svinje i bikove . Ja ne mogu moje proizvode da naplatim "ko svetog petra kajganu" zato sto ako ja povecam cenu za 1din/kg mesar ce da na taj moj 1din da poveca 40din/kg, a gospoda iz grada nece tog mesara psovati i proklinjati vec mene. Onda se nadje neki gospodin iz vlade koji donese neke mere pa meni smanji cenu 4din/kg a mesaru 10din/kg i opet je seljak kriv. Znaci necu subvenciju , ocu da zivim od svog rada ! Ali sad kako stvari stoje ne moze bez subvencija da se opstane !
 
Da li će biti isplate premija za osigurane useve ili je to jedan od razloga ne proglašavanja suše kao elementarne nepogode da se te premije ne isplate.Ima li neko neka saznanja.Ja lično ništa nisam osiguravao ali mislim da bi ljudi trebali dobiti da nekako prežive ovu nepogodu.
 
Ja sam osigurao sve parcele,i posle slusanja ministra kako na tv-u "prica price" u vezi osiguranja i isplata odstete,zvao osiguravajucu kucu i dobio konkretan odgovor ko je osigurao protiv suse,nezavisno od proglasenja elementarne nepogode u drzavi,dobice obestecenje a ostali nista. I jos jedan podatak jedino je Delta agrar osigurao svoje useve od suse...
 
Samo jedna kuca je radila osiguranje od suse ... da je ne reklamiram . Na uljarice je bilo oko 7-8 hiljada po Ha koliko se secam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh