Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A što ne bi bilo.Misliš li da je lepo da čim si izabran izađeš u medije i nešto obećaš ili ajde kažeš i da to ne odradiš.Dobro on zna šta priča.Ko imalo poznaje Kneževića zna da je čovek koji radi sve na provereno.Jedino što može da se desi što se tog novca tiče je da ga dobijemo u januaru 2013.(iz budžeta 2013),a ne do kraja godine.
Bilo kako bilo ako bude(a biće) dobro ,a ako ne nije ni bitno jer na to većina nas i ne računa u kalkulacijama za ovu godinu.
Malo je mnogo da na ovu sušu Vlada zabrani izvoz,ne otpiše svoja potraživanja,ne isplati subvencije,ne da naftu.....To ni njima ne ide na ruku.
Ama zaboli njega .... za ono sto je obecano ili cak toga sto obecava! Prvo ga podizes u nebesa da je svemoguc a nakon toga se polako izvlacis jer kao niko ne racuna u kalkulacije te subvencije za ovu god. E pa mnogi bas mnogo racunaju bar na subvencije jer drugog dinara za pomoc zbog suse nece sigurno dati.
 
jednog dana ce da legnu ali tesko da mi ikaDa vise dobijemo subvencije neke.mozda samo gorivo jeftinije i to nam je to.od tih subvencija nema nista sto prica ministar VERUJTE MI....
Kako nema nista? Zna se sta onda sledi.
Traktori i teraj u proteste i ima odma da moze.
Moze samo da misli da se sa nama moze zajeba... narocito posle ovako susne godine i skupe proizvodnje (nafta,seme...)
 
Gledace na sto nacina da nas upucaju,posmateju nas ko buve,i sad ako das buvi da te ugrize ima te grize sve vise,a cene im ne idu u prilog,nemaju odakle da uvezu jeftinije,al pre ce uvesti po 40 dinara na primer kukuruz,zaduziti se,a reci kako su uvezli po dvadeset i to je to,kao i sto godina unazad,al dok vi to ukapirateima da pomrete i ja zajedno sa vama.Pa gde moze da bude cena leba 35 dinara,a psenice 28-29 na svim berzama u svetu,samo kod nas placaju 22-23,nego vataju one kojima frka za pare i one koji nemaju gde da skladiste,eto od takvih se trenutno drzava rani,e posle ce Miskovicu da plate duplo skuplje,al nama nece sto posto.Neznam sta nije tu jasno,mislite da ako se promenio ministar da se promenio svet,e pa nije drugari,i on ima da cuti i radi kako mu se kaze,i da nepricam milion stvari koje su ovde razradjene do perfekcije da bi se seljak pljackao,subvencije su samo prasina u oci,da nevidimo kilometarsko brdo od zemlje.
 
Malo je čudno što je Knežević podržavao čak i bio na blokadama proletos kada su se ljudi bunili protiv ukidanja subvencija od strane njegovog bivšeg stranačkog kolege i bivšeg ministra Petrovića. Danas kada je on taj ministar u poziciji da o njima odlučuje "nije mogao da da konkretan odgovor..."
 
Dok je bio gradonacelnik Zrenjanina, Knezevic je izjave davao tek kad je stvar gotova, tako da smatram (ne mogu da tvrdim), da je ovo sto je izjavio istina.
 
Pa i ja tvrdim kao i Oldtimer.On definitivno nije čovek(bar nije bio) koji izlazi sa izjavama ako u nešto nije siguran.
 
Blatićete ovog više nego Petrovića i govoriti da je svaki prethodni bio bolji.Milssoumi je potpuno u pravu.
Videćete da sam bio u pravu i da će se subvencije polako ukidati.Možda sad nešto i bude ali verujte da to neće biti iz realnih izvora a to će država nadoknaditi kroz razne nove namete.Naš prvi neprijatelj je svaki ministar poljoprivrede dokle god je budžet tako mizeran i svi oni pobornici čuvene EU koju nam stalno nameću a samo zaboravljaju činjenicu da je budžet za poljoprivredu kod njih 40%.Iz toga proizilazi da poljoprivreda kod nas zauzima jedno od zadnjih nesta po prioritetu.
U budućnosti nas čeka zasićenje zemljišta veštačkim đubrivom jer nam stajnjak smrdi.
Za dogledno vreme mi ćemo samo raditi kao sluge na svojoj zemlji i to za male pare ako nam ne dođe iz dupeta u glavu.
Dakle mora se tražiti povećanje budžeta za 10 puta.Ima para.Socijalu malo pretresti jer taj što dolazi po ručak sa besnim automobilom i još uz to može volu rep iščopati.Svim radno sposobnim treba ukinuti bilo kakvu pomoć.Toga kod nas ima poprilično,
 
Kod mene ima slučajeva da se sinu prepiše 5ari i kuća. Imanje na ocu. Ovaj sa 5 ari ženom i decom prima dečiji dodatak i socijalnu pomoć blizu 20000dinara. Toga po Srbiji ima koliko hoćeš. A po gradu rade na crno i opet traže od države socijalu. Ako se ne zavede neki red u državi nećemo daleko stići. Ovi novi kao da su rešili da se obračunaju sa lopužama. Čujem da i Cvetković ima posla sa organima gonjenja policijom i tužiocima. Napravili poso sa agrobankom i digli 300mil evra.
 
sa socilu trreba napraviti red , jako puno njih kome ne treba dati, napravili tamo malo red eto ti para da nekazem nama ali na pametne mesto to trositi ,ima gde socialno i decni dodatak ovo ono dobiju 50.000 muz i zena zajedno kod nas ima takvih verovatno nisu jedini u nasu drizavu
 
Ako treba da dobijem subvenciju na uštrb nečije socijalne pomoći ili obroka u narodnoj kuhinji - hvala, ne treba mi više takva subvencija!

Od onih koji su snalaženjem došli do socijalne pomoći a ne zato što im stvarno pripada.Pre smrti moga oca sam sređivao papire u centru za soc.rad i video ko sve dolazi po pomoć i uz to se bahato i ponašaju.
Isto tako treba pretresti i one snalažljive u poljoprivredi koji ne znaju ni gde se ulazi u traktor a vukli su dobre pare
 
Peder bal je preči jer je to za opšte dobro svih nas u Srbiji da se vidi kako smo mi za paradu ponosa i da sa tim ulazimo u Evropu, a ostalo nije bitno.
 
Za ovu socijalu se i ja slazem sa pojedinim kolegama,kod mene i sposoban i nesposoban,i onaj sto ima i onaj sto nema svi zajedno vise na sisi socijale.Da se razumemo,postoji ogroman broj ljudi kojima je ta socijala preko potrebna,ali brate,sto ima olosa koji ceo dan dangubi jer racuna na "mesecni dohodak lencarenja",to je da umres.I najcesce,u mom kraju,vecina roma globi budzet,a da vidis kakav je to mlad,prav a zivi neradnik,dodje ti da mu jednu zavalis.Ako moze svako od nas da u necemu rinta,ne vidim razlog zasto ne bi mogao i svaki zdravi stanovnik ove razvijene zemlje da sebi svojim radom obezbedi kakav takav prihod.Protresti pod hitno socijalna davanja i skinuti sa liste neradnike i birove,a pojedinima traziti i povracaj isplacenih nadohnada za nerad.S druge strane,sto kaze north army,ova drzava ne zna na koju glupost ce sve da odvoji novac.Pomenuti peder bal je verovatno strasno bitan za ovu zemlju,te se tu pola miliona sruci bez pitanja.Verovatno je guzica najbitnija za ulazak u Jevropu,hleb,kukuruz,meso,mleko...nekom drugom prilikom.Restrikcije,pre svega,sprovoditi u javnom sektoru,koji je ravan crnim rupama,jer sve guta oko sebe bespovratno.Ali nece ovi nasi naucnici tako,seci ce oni agrar,preostali privatni sektor koji regularno jedva spaja kraj sa krajem,a svoja slabo placena radna mesta nagradice za posebno zalaganje i pregalastvo,u ovako teskom vremenu za svoj napaceni narod.Tako ce nasi cobani,opet provozati nas ovce od jednog suvog pasnjaka do drugog,a ni klanica nije daleko.
 
N.A. Pa tvoje selo je od vjkada poznato da ide korak ispred cele drzave za evropu. Prica se da kod vas nema taloga u tom crevu.
 
Ja bi za pet dana rešio problem lažiranja socijale. Pozvao bi sve radno sposobne sa spiska za socijalu i uputio na sezonske poslove. Recimo uništavanje ambrozije, čišćenje obala reka, uređenje seoskih puteva i slično. Tako rade u Nemačkoj. Da vidiš kako bi laznjaci odustali istog dana.
 
Ne samo nemackoj ima slicno u Madarskoj socialno davanje (odredene deo daje mesna zajednica) i taj vezuje da malo radis za mesnoj zajadnicu kosenje trave ciscenje ulica 30 dana u godinu (tacno neznam ali nesto mora raditi) trudnice i bolesne i ko starno nemoze raditi taj ne , ali ko je sposoban taj mora malo da radi inace pare nema
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh