Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znači da ima istine u ovome što sam i ja čuo. Znači samo da se izađe na proteste u velikom broju, a oni su se već spremili da popuste :osmeh:.
Stigla i meni poruka, a računica im je 62% sa prijavljenih 31400 zahteva, to ispada da u Vojvodini ima samo 50.000 gazdinstava :sta:. Koliko se ja sećam da se o toj cifri govorilo za one koji su prošle godine ostvarivali pravo na subvencije zbog PIO uslova, a da je ukupan broj koji sad imaju pravo skoro DESET PUTA veći, s tim da se sada najviše tih koji do sada nisu imali pravo, prvi prijavljuju, kao što je bilo i za naftu. Tako da je ovo samo teeeška NAVLAKUŠA.
Mož` misliti kakvo je stanje (tresu im se gaće) kad nam šalju SMS poruke, i to po više puta :osmeh:.
 
Ako sa 200din po ovci uspes da budes konkurentniji na trzistu onda... Zar ti ne bi bilo bolje dobiti za 6ha x 14.000din nego 100 ovaca x 200din?
to je samo za kukuruz. Krmno bilje i žitarice imaju istu subvenciju. Sad kako će računati količinu po ovci to samo oni znaju. Ali neće moći manje od 3,5kg dnevno. To je po ovci godišnje skoro 1300dinara *100. To je puno više nego 6ha 1400 po ha. Nekaže se dzabe kad nema kiše dobar je i grad. Ovo nije subvencija za ovce već za useve koje proizvedem da bi ih hranio. Ako daju tako nije loše. Za te pare bi mogao u vreme berbe kupiti u Sremu vagon klipa sa sve prevozom.
 
Ja se cuo sa nekim iz sela da proverim pisanja na forumu i takodje imaju dojavu da samo treba masovan protest i popustice vlast :osmeh: Ok super za nas, a da vas pitam nesto... Zar su toliko pukli da sad pristaju na sve samo da dobiju izbore? :haha:
 
Kod nas se ne priča ništa na tu temu. A i ko da protestuje babe i dede preko 70godina? Ja vam želim svaki uspeh al nemojte zaboraviti da u pregovorima pomenete i male seljake.
 
Al ste jadni,naseli ste svi na avans od 1500din, vi koji radite do 100ha, jel vas vadi 150000 hiljada, vi koji radite manje vama je jos veca muka,na zna se ko je vise u govnima da li mali ili veci(100ha) proizvodjaci, a jos im verujete da ce vam dati na stoku, na kraju cemo mi biti ta stoka.Nemoj te se zaj....., ja ne kazem da nije sve u novcu,ali ako ne dobijemo 14000 din/ha, znaj te da ce te pere otici u njihove dzepove, treba ljudima da bude jasno da se mi borimo za poljoprivredu i ne damo da nas pokradu i to mora izaci u medije, a ne da se ovaj narod laze, dosta je vise toga!
 
Meni opet poslali tri poruke da idem da se prijavi za avans po to je da ne veruje mole te da ides samo sto to nisu napisali.
 
Pa idi više.Lakše i tebi i njima.Ako tako nastave da šalju te poruke potrošiće više para nego što je budžet za poljoprivredu.
 
A sta im ovo dodje:? ''bla,bla,bla...Oni koji to jos nisu predali zahteve,pozivamo da to ucine jos DANAS I SUTRA kod svojih asistenata bla,bla,bla''...jesu li to oni skratili rok za podnosenje zahteva??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh