Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj komentar se odnosio na: "dace bog pa ce biti susa i sve izgoreti, onda cu videti sta ce te dobiti po kilogramu"
Pa zar je to cilj? Da mi izgori 30 kj kukuruza zato sto ces ti dobiti 70 000 dinara manje?
Dobijam i ja manje kao i ti u odnosu na proslu godinu, na povrce i na lucerku osim nafte skoro pa nista,pa mi nije palo na pamet da prizivam susu. Ja prijatelju zivim od tog sto mi rodi,a ne od tog sto mi ministar da.
Ocigledno je da je politika ministarstva poljoprivrede nerazumna,nejasna i sigurno kontraproduktivna,ali ajde da sacuvamo malo zdrave pameti.
 
Ne radi se o 70.000 dinara, nego o poenti price, da su ljudi prevrtljivi, jedno pricaju, drugo rade, i tako nam i treba...Uglavnom, mozda sam malo preterao, ali ajde, realno to je moguc scenario...Necu se vise raspravljati...

Sve najbolje svima...I odo i ja da podnesem zahtev za avans...
 
Na zalost oni siromasniji koji manje rade u glavnom nisu bas informaticki pismeni ali ako izadjete na ulicu i popricate sa takvim covekom on je srecan dobio je naftu jeftinije vise nego duplo,dobice neku paru i po ha,dobice i po kili njemu odavno nije bilo bolje.
I takvi ljudi postoje dragi moji forumasi.
 
ljudi moji danima se raspravljamo oko para,svega ce biti samo nas nece biti jednom.Cuvajmo zivce i zdravlje jer to nam je naj bitnije.hteo sam ovo da vam napisem iz razloga sto imam neki problem od juce koji me je paralizovao.imam snage samo to da vam kazem i da ste mi svi zivi i zdravi a para ce biti...
 
Jako mudro sto prodaju jutro po jutro za zivot,bolje i 2 da prodaju pa pokupuju masina sto im fali pa ne placaju usluge + urade sve kad hoce,a mozda im i na uslugama uleti neka kinta ako su dotle dosli njima je i crvena danas puna kapa. Najlakse prodavati jutro po jutro...
Ta prica da se sa 10kj lepo zivelo kod mene ne pije vodu,bas sam o tome pricao i sa mojima u kuci jes radili 10kj mamini drzali papriku i bostan vozili za HR prodavali,moji sejali krastavce po par KJ,nosili sve na pijacu...a i kad su imali para nisu imali de da spiskaju kao mi danas,sve se zidalo sa mobom samo su masine kupili i to isto na kredu druga Tita.
 
E bas takvi ljudi su vecina u srbiji,oni su izmislili poljoprivredu kod nas a ne mi sto pametujemo na forumu.Da li je neko njima pokusao objasniti mane jednog i drugog nacina subvencionisanja.Mislite da oni nose suncane naocare pa ne vide ko sta i koliko radi.I hocete da oni protestvuju.Znate vi koji je blam stati u kolonu sa traktorom iz doba Marije Terezije pored nekog iz prosle godine.Nije mi namera nikog da uvredim samo vas molim da i te ljude uzmite u obzir,nisu oni prijavili avans zbog nekog hira vec zbog velike potrebe.Samo su mi nejasni ovi drugi zagovaraju velike proteste a prvi su pred salterom,piznacete to ne ide.
 
To što se prodaje zemlja nije problem,toga bilo uvek i biće.To i jeste poenta svega da taj neko uvideo da ne može sa par KJ da opstane.Sad će bar dobiti neku lepu sumu novaca za to jutro i može da započne možda neki drugi posao koje mu više donosi profit nego jutro zemlje.Problem nastaje kad to jutro zemlje ode u pogrešne ruke i kad ovaj što prodao uloži u pogrešne investicije.
 
simam pitanje za sve nas šta će nama subvencije uopšte kolike su bile subvencije pre 15-20godina ? nije ih ni bilo pa se lepo živelo mi bi hteli da nešto dobijemo i to u količini koja nama odgovara normalno je da ako ti ja nešto nudim i dajem da je to u skladu sa mojim mogućnostima i željama u ovom slučaju država gleda svoj interes a seljak svoj ali ipak su pare kod njih tako da je cela rasprava mlaćenje prazne slame a seljak treba da se bori i izbori za cenu svog proizvoda a ne da se bori za to koliko bi trebala država da mu daje socijalnu pomoć više puta sam napominjao za koliko se para pre kupovao traktor a danas ? mi bi trebali da se borimo za paritete cena pa kad poskupi njihov proizvod da poskupi i naš pa to i jeste suština poskupi repromaterijal poskupljuje i proizvod i sve je ok a mi ovde možemo ovako do božića da se prepucavamo trebako bih da se zna koliko se daje žita ili kukuruza ili bilo kog proizvoda za seme,đubre,naftu otrove itd
 
Jednom da se objasni. Mi postajemo deo globalnog trzista. U takvim uslovima nama su neophodne subvencije, ako ova nasa drzava zeli da prezivimo u borbi sa poljoprivrednicima iz drugih evropskih drzava. Dakle to nije milostinja, to je da budemo koliko toliko konkurentni sa njima.
 
pa nama i 200e da daju mi nemožemo biti konkurentni njima jer njima drzava daje subvencije i stoji iza seljaka a nama kad daju subvencije koje liče na socijalni pomoć onda gledaju da nam ih po svaku cenu uzmu na bilo koi način
 
ljudi moji danima se raspravljamo oko para,svega ce biti samo nas nece biti jednom.Cuvajmo zivce i zdravlje jer to nam je naj bitnije.hteo sam ovo da vam napisem iz razloga sto imam neki problem od juce koji me je paralizovao.imam snage samo to da vam kazem i da ste mi svi zivi i zdravi a para ce biti...

Ajde, da nam ozdravis dok se ne prosusi zemlja za setvu
 
Mi smo i dalje konkurentniji od njih na trzistu u pogledu cena zitarica i uljarica,nije Svabo lud da forsira kukuruz kad moze da sadi jabuke ili seje papriku koja je mnogo profitabilnija po jedinici povrsine od ratarskih kultura.
Ratari ce preziveti,ali vocari,vinogradari,povrtari....trebace im puuuuno srece.
 
Dali ostaje jos uvek na tome da ce biti subvencije po kilogramu???????posto sam nacuo nesto na rts 1 kao bice neka pomoc po hektaru a nisu spominjali kilograme....

---------- Poruka napisana u 12:18 ---------- Prethodna poruka je at 12:14 ----------

kao neki avans za setvu...???
 
Dali ostaje jos uvek na tome da ce biti subvencije po kilogramu???????posto sam nacuo nesto na rts 1 kao bice neka pomoc po hektaru a nisu spominjali kilograme....

---------- Poruka napisana u 12:18 ---------- Prethodna poruka je at 12:14 ----------

kao neki avans za setvu...???

O tom avansu je napisano 10 stranica... Malo se vrni unazad kazace ti se samo :osmeh:


Meni je nejasno zasto se poljoprivrednici juzno od Save i Dunava ne bune :sta: Tamo se 99% proizvedene robe na njivama upotrebi u stocarskoj proizvodnji. Ovako nece dobiti nista jer ce im kukuruz pojesti stoka...
 
Iksreno,ne pricaj gluposti NA molim te..ko kaze da nismo dobijali ili da ne znamo sta je sta..mnogo sam se uvredio ovim tvojim postom...pa i ovde postoje poljuprivrednici sa po 100 h i vise...svima nam znaci svaki dinar a posebno danas kada je setva kostala kao petra kajgana!To sto nas malo ima to ne znaci da necemo da se organizujemo..naravno ne u tolikom broju ali prosli put smo izlazili, imas i slike i snimke..to sto ni jedna Tv stanica nije prenosila to je vec visa matematika!
 
O nezdravoj ulozi ministarstva poljoprivrede najbolje ce se dati ocena na izborima kada odes i das glas nekom ko nespada u njihovu partiju ili u koalicione partnere stranke sadasnjeg ministra.Ali pre toga 25.04.2012
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh