Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dok je ovakvih, nećete se leba najesti. Ni hobisti ni zakupci, ni sitniji ni krupniji ni sa ni bez ovakvih subvencija kakve su sad. Ta volumenta je u direktnoj sprezi sa vlastima. Oni im finansiraju kampanje, oni preko političara upravljaju državom, oni preko političara donose zakone i uredbe koje samo njima odgovaraju. Sve je podređeno njima i njihovim interesima.

Kad već niste osnovali svoju stranku, dobro razmislite za koga ćete glasati na ovim izborima. Sledeći su daleko. Dugih je 4 godina. Ove stranke, koje vladaju zadnjih 20 godina su rekle svoje. I pozicija i opozicija, sa malim izuzecima. Riba od glave smrdi.
Zato, prvo: preispitivanje porekla imovine, propalih privatizacija i ostalih vidova pljački. Pa onda odgovornost onih koji su u tome učestvovali poimenice (svi oni imaju svoja imena i prezimena), pa onda poništavanje privatizacija, oduzimanje nelegalno stečene imovine, pa onda preusmeravanje tih sredstava u obnovu ove propale zemlje. Na prvom mestu investiranje u poljoprivrednu proizvodnju kroz čvrst zakon o subvencijama i kreditiranju. A ne, danas ovako, sutra onako i puj pike ne važi.

Ne treba nama "Zastava", "Gorenje", "Jura" (mislim treba, ali ne da nam to bude osnovni privredni oslonac) itd. Nama treba industrija koja će da podrži poljoprivrednu proizvodnju, kao što je bila "Rakovica", "IMT", "Zmaj" u domenu poljoprivredne mehanizacije, pa onda razvijena prerađivačka industrija itd. Tako ćemo uposliti svoje ljude u svim svojim resursima i iste sačuvati od čerečenja uvozno-izvozničkih lobija ili narodski rečeno raspikuća.

Jel znate za neku političku opciju koja se za ovo iskreno zalaže Ja znam ali vam ne mogu reći jer bi sve ovo što sam napisao izgubilo svoju težinu. Proučite to dobro pre nego što na Đurđevdan uzmete olovku. Bojim se da više nemamo pravo na greške.

Izvinjavam se ako sam malo otišo u off, ali stvari su naprosto međusobno povezane i uslovljene.
 
Nepostoji stranka koja ce podrzati poljoprivredu to u Srbiji ne postoji ovi ako ostanu bice isto kao sada ako dodju novi dok se nakradu procice 4 godine pa tek pred izbore ce ponovo poceti da obecavaju kule i gradove zalosno je ali ovo je istinito!
 
Okreni obrni mi najebasmo kako god

Ako i dalje budemo nemi posmatrači, biće tako. Ali ne možemo da očekujemo da će neko drugi da nam reši probleme a da to bude u našem interesu.

@paracinac,
napisao sam politička opcija, a ne stranka. Znači postoji.
Mada i ove dosadašnje istrošene stranke menjaju kurs kada je poljoprivreda u pitanju. Svesni su i oni da nam je to jedini izlaz iz ovog čabra. Problem je samo u tome u kom će pravcu oni da guraju i za čiji interes će da rade. Čisto sumnjam da će to biti obični građani.
Primera radi, "Miško" a i drugi tajkuni u poslednje vreme su rasprodavali svoje trgovinske lance i pojačavali kapital jeftinom kupovinom zemlje. Misliš li da je to slučajno?
 
I sta sad da radimo jel da se prijavljujemo za avans ili ne sta kazu ovi iz asocijacije jel ima protesta 25g ja licno nisam za taj avans to ko da mi udelio milostinju:bravo:
 
Ne volem kancelariju vidiš da sam pobego na zemlju:osmeh:
Nije im lako (zadrugama ) solidarisaću se sa njima i predložiti da podignu cenu lagera i sušenja čak i da uvedu naplatu merenja za svaku prikolicu.
Ne znam al ne mogu prežaliti ono od jesen kad si doneo vagon dobar dan imao si 9950kg.Taj šamar boli bolje nek plate manje al da ne zaj**avaju.
Ma nek napisu cenovnik i dobar dan cu im platiti i ekolosku taksu za blato sto mi otpadne sa patika al nek vaga pokaze koliko jeste,a ne da mi se u zadnjih par godina prikolice goje uvek prazne imaju 50-100kg vise nego inace,vlaga lokalnog karaktera...
 
Ma nek napisu cenovnik i dobar dan cu im platiti i ekolosku taksu za blato sto mi otpadne sa patika al nek vaga pokaze koliko jeste,a ne da mi se u zadnjih par godina prikolice goje uvek prazne imaju 50-100kg vise nego inace,vlaga lokalnog karaktera...
Možda nije do prikolica?Nisi računao da i ti rasteš i da se gojiš iz godine u godinu:haha:.100 kila nije malo za dvaes godina života
 
I sta sad da radimo jel da se prijavljujemo za avans ili ne sta kazu ovi iz asocijacije jel ima protesta 25g ja licno nisam za taj avans to ko da mi udelio milostinju:bravo:
protesta ce biti za avans moras sam da odlucis.
meni licno je to toliko mizerno i ispod casti da nema sanse da se zamaram za tu sicu pa cu im ostaviti za lekove jer cem im trebati posle izbora
 
Po meni nije sve u subvencijama (14000 po ha) treba se izaci na proteste i sa drugim zahtevima kao na primer o raspodeli drzavnog zemljista svima koji zele i mogu da rade,i narocito traziti dugorocnu strategiju poljoprivrede,a ne da sve menjaju kako se njima cefne,razdvojiti min.poljoprivrede od min.trgovine,itd.jako puno nepravilnosti koje svi mi placamo.
 
za bolje sutra

ima li neka stranka sa programom za poljoprivredu,sta je sa zaharom trnavcevicem,slabo pratim politiku,ima neko bre ideju sta da radimo,ovi su sou brate,neznaju de biju vise,to je sigurno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh