Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prolazim ovih dana pored benzinskih pumpi koje prodaju D2 za poljoprivrednike,sve me podseca na '90-te,redovi,kante,burad,...Tuga jedna šta nam rade...
 
Kaže buljavi da će svi dobiti subvencije koji proizvode hranu. Subvencija po kg. Kako će izmeriti nama koji ne prodajemo i ne lagerujemo?
 
Kaže buljavi da će svi dobiti subvencije koji proizvode hranu. Subvencija po kg. Kako će izmeriti nama koji ne prodajemo i ne lagerujemo?
gledao sam buljavog na RTS1 .....obisao neko imanje u Srbiji kaze on da ce svi dobiti po kg pa cak i domacin sto urani stoku ? ? ? kakva predizborna kampanja ! ! ! ! ! !
ce valjda da meri kosare kukuruza sto covek krupi svaki dan ? ? JOJ KAKVO LAGANJE .......
 
Raspitao sam se i ništa od onih 20 litara po hektaru sa računima do 15. Marta. Moj deda je u pravu naručiš cisternu žutog ložaka, donesu ti na kuću platiš 102 dinara i sa tim Evro standardnim gorivom traktor em bolje radi em manje troši pa ti skoro izađe ko i ovih 65 dinara našeg nestandardnog d-2 goriva. Gledam danas na pumpi ovom curi kanta onom kaplje iz bureta haos.....
Kažu da je neki od vladajućih uzeo lepe pare za štampanje onih bonova od 5 litara. Kažu na pumpi da je 75% bonova od 5 litara..... Ceo cirkus od nas prave vratiše nas majmuni u 90-ete.....Izvući će od seljaka i ono malo para, ali svi znamo da kod nas nije ništa slučajno pa ni ovo sa NIS-ovim gorivom, bonovima od 5 litara, haosom.................Sve je to neko dobro osmislio da na brzaka, dok se Vlasi ne dosete i dok ne pukne na izborima i izgubi vlast, ućari još malo neku lovu.............
 
U obrascu za premije pise se koliko si zitarica proizveo i koliko si predao.Sto predas to dokazujes papirima a ovo kod kuce je na majke mi .Pa sad ko hoce visoku premiju neka pusti masti na volju.ALI budzet je napravljen tako da se najvecim delom finansira iz sopstvenihizvora (OD NAS) pa hajde malo da racunamo koliko cemo da vratimo a ne koliko cemo da dobijemo. Ako je ovako u sred izborne kampanje sta ce biti narednih godina mogu samo da se dosecam
 
ko je lud a ko zbunjen

ume li neko da mi da odgovor na sledeca pitanja?
1.da li je posteno da poljoprivrednik u sumadiji gde je prinos za trecinu manji a uglavnim i vise nego u vojvodini dobije iste subvencije za kilo proizvedene robe?
2.da li je posteno da poljoprivrednik u sumadiji dobije isto nafte kao u vojvodini,a potrosnja zbog kvaliteta zemlje u odnosu na vojvodinu veca za 30%?
3.sta da rade stocari koji ne prodaju i ne lageruju robu,nego je koriste za svoju stoku?
4.da li ovo znaci da ce nas trgovci,tajkuni,malverzanti konacno drzati u saci,i da li je njihova profaktura dokaz koliko sam proizveo?
5.i ko ce doci da mi proceni koliko je neko proizveo i da li ce priznavati proizvod i na ne prijavljenom zemljistu?
6.gde moze da se procita originalni tekst uredbe a ne saopstenja ministra?
7.u cemu je problem da jedne godine moramo da placamo staz i bude nas 80000 gazdinstava koji koriste subvencije a druge neplacamo to jest nemamo obavezu i bude nas 200000 koji koriste subvencije?
unapred hvala na odgovorima i molim kolege iz vojvodine prema kojima imam samo postovanje i reci hvale da ne shvate ova pitanja pogresno.
 
za kameni.a zasto oni to smeli?pa i njima su sigurno kazne pisali. a kad isipali ciserne *oni rekli al smrdi dobicemo neku boles.a farmer ce njima ja to mirisem vec 50 kodina pa mi nista nije.eeeeeeeeeeeeeee
 
Meni izgleda da su mozgali celu godinu i sta su smislili? Nacin da se subvencije za 2012 isplate od budzeta za 2013, jer koliko vidim, rok je za zitarice i ind. bilje 1. jun 2013!
 
ume li neko da mi da odgovor na sledeca pitanja?
1.da li je posteno da poljoprivrednik u sumadiji gde je prinos za trecinu manji a uglavnim i vise nego u vojvodini dobije iste subvencije za kilo proizvedene robe?
2.da li je posteno da poljoprivrednik u sumadiji dobije isto nafte kao u vojvodini,a potrosnja zbog kvaliteta zemlje u odnosu na vojvodinu veca za 30%?
3.sta da rade stocari koji ne prodaju i ne lageruju robu,nego je koriste za svoju stoku?
4.da li ovo znaci da ce nas trgovci,tajkuni,malverzanti konacno drzati u saci,i da li je njihova profaktura dokaz koliko sam proizveo?
5.i ko ce doci da mi proceni koliko je neko proizveo i da li ce priznavati proizvod i na ne prijavljenom zemljistu?
6.gde moze da se procita originalni tekst uredbe a ne saopstenja ministra?
7.u cemu je problem da jedne godine moramo da placamo staz i bude nas 80000 gazdinstava koji koriste subvencije a druge neplacamo to jest nemamo obavezu i bude nas 200000 koji koriste subvencije?
unapred hvala na odgovorima i molim kolege iz vojvodine prema kojima imam samo postovanje i reci hvale da ne shvate ova pitanja pogresno.
vrlo realna pitanja a odgovor je samo jedan
IZBORNA GODINA i treba sto vise glasova prikupiti, pa zar ne vidite da su vecina reklama za izbore sa poljoprivrednicima,sad znaju da postojimo a KAD TREBA DA ODRESE DRZAVNU KESU e onda nas nema
 
1) записник пољопривредног инспектора о ускладиштеним, односно откупљеним количинама житарица и кромпира;
Znaci mi koji ne skladistimo svoju hranu i ne prodajemo vec koristimo za tov , mi ne dobijamo nista... Pa j****e vam bili mamu sutra kad dodje u BG!
 
Ovim uredbama oni vredjaju nase dostojanstvo. Da li stvarno misle da da smo mi toliko neobrazovani . Ja i dalje mislim da se samo sale ili je neko debelo zeznuo Tadica. (neko od njegovih saradnika)
 
Za to nije kriva drzava, vec zakupodavci, a i oni koji zemlju uzimaju u zakup.... A ima i da se nadje za manje od 300 evra hektar, znam posto radimo zemlju u Sremu...
Tako je kriva je zarada zato je i logicno da imamo vise prihoda,ali su nam i rashodi veci.


Inace opet prica je**** bi se al da ne udje,tako i ovo hocemo da dobijemo subvencije za ono sto pojede nasa stoka,a necemo da nam zabrane svinjokolje.Ko nije ziveo na domacoj hrani pa presao na ova kupovna gov** ne zna sta je muka ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh