Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi jer su vam izdali račun na regresiranu naftu ,koliki vam je PDV?
Ja sam dobio i obračunat je PDV 18% na cenu od 125 din,bilo je reči da je PDV 0%(nula).
Tako da ko je u PDV-u ovo dobra stvar.
 
Ovakve uredbe u sred predizborne kampanje . Tu nesto gadno smrdi. To je politicko samoubistvo. Ili se sale ili su sigurni u pobedu.Mozda imaju specijalni program na kompljuteru za brojanje glasova.Komljuter je u danasnje vreme mnogo mocno oruzlje.Vreme ce dati odgovor ali ce za nas verovatno biti kasno.
 
Ova subvencija po kg može da bude korisna jedino nekom ko radi i zemlju koja nije mogla da se prijavi u trezoru. Ili je uzeo zemlju u zakup jeftinije, ali bez ugovora.
 
Ljudi jer su vam izdali račun na regresiranu naftu ,koliki vam je PDV?
Ja sam dobio i obračunat je PDV 18% na cenu od 125 din,bilo je reči da je PDV 0%(nula).
Tako da ko je u PDV-u ovo dobra stvar.
Jeste ja sam digao dževu,jer sam dobio fiskalni sa izrazenim pdv-om=0din.! I dok sutra ne vidim ispravku fiskalnog i gotovinskog ne mogu nista reci!
 
Zato i pitam ja sam očekivao PDV na 65 din a dobio na 125 din.Zašto i kako ne znam ali meni odgovara.
Pa cena dizela postignuta na tenderu je tih 125 dinara, država plaća NISu 60 a ti 65. Što se NISa tiče oni su prodali gorivo po 125 din i uračunali odgovarajući PDV. Ako ne budu doneli neku posebnu uredbu o PDV na subvencionisano gorivo onda su oni koji su u sistemu dobro prošli.
 
Bon zamenjuje 60 din po litri, znači kad daš bon od 10 litara kao da si dao 600 dinara. Cena tih 10L nafte je 1250din, 600 si dao kroz bonove a 650 u dinarima.
 
Norty ja sam se samo salio mene je pregazilo vreme,mogu biti samo jedan solidan sponzor.
 
Pa ako je interes preduzeca u pitanju rado vam se pridruzujem.Ako sada ne dobijemo crveni nikad necemo.
 
I mi paori imamo dusu,lakse podnesem ceo dan drndanja u traktorima od 20-30god pa posle izadjem nego da se drndam ceo dan u traktoru pa da ne izadjem navece. :ppozdrav:
Eto ako neko cita ovo od onih nadleznih gore meni ne moraju dati subvencije po HA,nek mi subvencionisu izlaske i ja zadovoljan. :cool:
 
I mi paori imamo dusu,lakse podnesem ceo dan drndanja u traktorima od 20-30god pa posle izadjem nego da se drndam ceo dan u traktoru pa da ne izadjem navece. :ppozdrav:
Eto ako neko cita ovo od onih nadleznih gore meni ne moraju dati subvencije po HA,nek mi subvencionisu izlaske i ja zadovoljan. :cool:

Onda ćeš morati pokazati i rezultate izlazaka.nije ni to baš lako.
 
Tu moze nadlezno ministarstvo da se zezne vrlo lako mozes probiti limit od 14000 din.Bar su moja zapazanja takva prilikom susreta u Z.Polju
 
Nadlezna su ministarstva dala i 14 000din/ha sto nikako nije dovoljno da pokrije troskove proizvodnje,ali opet bolje ista nego nista pa tako i kod mene. :osmeh:
 
I mi paori imamo dusu,lakse podnesem ceo dan drndanja u traktorima od 20-30god pa posle izadjem nego da se drndam ceo dan u traktoru pa da ne izadjem navece. :ppozdrav:
Eto ako neko cita ovo od onih nadleznih gore meni ne moraju dati subvencije po HA,nek mi subvencionisu izlaske i ja zadovoljan. :cool:

Takvi isto mogu da se organizuju , na primer recimo ne blokira policija do BG ... Ljudi sa starijim traktorima mogu se organizovati i autom krenuti polako za kolonom traktora . ;)
 
Mogu i stariji traktori do BG-a ali NECE ici bar u mom slucaju.
Danas pricam sa jednim drugom koji ima skoro ganci nove masine u avliji i on NECE da ide zato sto zemlju radi i kurta i murta u zadnje vreme i posten covek nece da bude podrska takvima.
 
Mogu i stariji traktori do BG-a ali NECE ici bar u mom slucaju.
Danas pricam sa jednim drugom koji ima skoro ganci nove masine u avliji i on NECE da ide zato sto zemlju radi i kurta i murta u zadnje vreme i posten covek nece da bude podrska takvima.

Znaci iz ljubomore prema drugima nece ici , ili ono staro srpsko neka komsiji crkne krava ( makar moje dve crkle )SVASTA . Ja idem prvenstveno zbog SEBE.
 
Mogu i stariji traktori do BG-a ali NECE ici bar u mom slucaju.
Danas pricam sa jednim drugom koji ima skoro ganci nove masine u avliji i on NECE da ide zato sto zemlju radi i kurta i murta u zadnje vreme i posten covek nece da bude podrska takvima.

Istog sam mišljenja,nije nam niko obećao,kao lane,da ćemo dobiti 14000 po hektaru,nego uredbe do kraja januara,e to su zaj###li samo,a po meni to sve bi trebalo ZAKONOM ili čak USTAVOM da se reguliše,jer se uredbom reguliše nešto što je povremeno-privremeno,a svi znamo da to naša POLJOPRIVREDA NIJE
A taj zakon da sadrži samo jednu stvar,da trgovcima repromaterijalom i mehanizacijom limitiraju zaradu-maržu na 10%,pa bi svima nama odmah bilo puno bolje
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh