Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bonove nece moci da koristi niko osim vlasnika posto ce na poledjini bona pisati JMBG od nosioca domacinstva.
 
Ne sekiraj se ti za to.Ni računi nisu smeli da se prodaju na tim istim pumpama pa su jedva čekali da se pojavimo sa parama.Štampani JMBG neće biti sigurno jer znam ljude koji su već dobili bonove pa ga nema.
 
Bonove nece moci da koristi niko osim vlasnika posto ce na poledjini bona pisati JMBG od nosioca domacinstva.
. Sve može i nemože. Ko će to da kontroliše? I veće mulje se rade. Problem je kako misle da se isporuči gorivo do 15og aprila. Biće gužve. Ako bude poseban pištolj za seljake znači posebno gorivo što opet znači loš kvalitet tako da mi sve to liči na neku zajebanciju. Neko će opet dobro da se ovajdi na račun seljaka.
 
Ne sekiraj se ti za to.Ni računi nisu smeli da se prodaju na tim istim pumpama pa su jedva čekali da se pojavimo sa parama.Štampani JMBG neće biti sigurno jer znam ljude koji su već dobili bonove pa ga nema.

To je najmanji problem ako treba i odeš na pumpu sa onim sa kim si u dilu i sam ili je dosta da ti taj da novac.
Nego koliko sam ja shvatio MM onda je upis za bonove do 9.4. a rok za podizanje bonova 15.4. a roka za kupovinu nema.Ovo je vrlo bitan momenat i treba obratiti pažnju na to da se ne bi bez potrebe stvarale gužve.
 
To je najmanji problem ako treba i odeš na pumpu sa onim sa kim si u dilu i sam ili je dosta da ti taj da novac.
Nego koliko sam ja shvatio MM onda je upis za bonove do 9.4. a rok za podizanje bonova 15.4. a roka za kupovinu nema.Ovo je vrlo bitan momenat i treba obratiti pažnju na to da se ne bi bez potrebe stvarale gužve.

" Бонови из става 1. овог члана издају се са роком важења до 15. априла 2012. године. " Овако пише у уредби , према томе ... не бих чекао. Лично бих волео да продуже тај рок сад на седници ове недеље !
 
Danas sam iskoristio bonove. Kada ih dobijete, na poledjini cete napistati broj gazdinstva i potpisacete se. Odete na benzinsku pumpu, sipate, date bonove, obracuna vam se 125-60 i to pomnozite sa brojem litara koliko imate bonova, platite, radnik "lupi" pecat i potpise se isto na poledjini bonova i to je to. Nista nisam tamo potpisivao, niti me je ko sta pitao. Tako je u mom slucaju, a posto smo ista drzava, trebalo bi biti svugde:osmeh:.
 
Pa ako ne proveravaju da li je to zaista tvoj proj gazdinstva, a nema ni maticnog broja ni licne karte na uvid, znaci da svako moze da koristi svoje i tudje bonove. Kakve veze ima sto postoji potpis na poledjini? Prosledis bonove i zavrsis posao, ciji god da su.
To su radili zbog sumnje da ce se pojaviti lepe kopije istih, ali, cak i da se kopije pojave, lako potpises i njih... nista meni nije jasno sta su time hteli.
 
Danas sam iskoristio bonove. Kada ih dobijete, na poledjini cete napistati broj gazdinstva i potpisacete se. Odete na benzinsku pumpu, sipate, date bonove, obracuna vam se 125-60 i to pomnozite sa brojem litara koliko imate bonova, platite, radnik "lupi" pecat i potpise se isto na poledjini bonova i to je to. Nista nisam tamo potpisivao, niti me je ko sta pitao. Tako je u mom slucaju, a posto smo ista drzava, trebalo bi biti svugde:osmeh:.

A racun ? Da li si uzeo fiskalni racun ?
 
Danas sam iskoristio bonove. Kada ih dobijete, na poledjini cete napistati broj gazdinstva i potpisacete se. Odete na benzinsku pumpu, sipate, date bonove, obracuna vam se 125-60 i to pomnozite sa brojem litara koliko imate bonova, platite, radnik "lupi" pecat i potpise se isto na poledjini bonova i to je to. Nista nisam tamo potpisivao, niti me je ko sta pitao. Tako je u mom slucaju, a posto smo ista drzava, trebalo bi biti svugde:osmeh:.

Gde si sipao u somboru i da li je ta cena fiksna tj. ne prati poskupljenje goriva
 
Jel to gospoda moderatori diluju bonove ili samo reklamiraju?A ovi sto se plase za realizaciju bonova pa bice i prodaje i kupovine mogu oni da ture i vodeni zig ma ovo je zemlja SERBIA doskocice ovi nasi
 
" Бонови из става 1. овог члана издају се са роком важења до 15. априла 2012. године. " Овако пише у уредби , према томе ... не бих чекао. Лично бих волео да продуже тај рок сад на седници ове недеље !

Izjavio je MM na tv,ako on laže e onda lažem i ja,a i logično bi bilo da je kako on kaže samo nisu uredbu dobro napisali jer su žurili ili se možda bojali da im ne skočimo na grbaču.
 
Ljudi nepridajte mnogo znacaja datim izjavama. Danas odem u banku da se raspitam kada moze da se podigne subvencionisani kredit da kupim setvospremac posto je na tv-u bilo da su potpisani ugovori sa bankama (isto i na sajtu minpolj) i da danas pocinje predaja zahteva oni mi odgovore samo prikupljaju podatke o zainteresovanosti za kredite da ce ugovori biti potpisani tek za 15 dana da nista neznaju o objavi na sajtu minpolj. Znaci 15-20 dana do podnosenja zahteva za kredit + 10 dana rok isporuke od setvospremaca najverovatnije nista za ovu sezonu. Ma ko ovde koga j...?

---------- Poruka napisana u 16:00 ---------- Prethodna poruka je at 15:45 ----------

@Mijat zadovoljavajuce je relativna stvar,ali na tih 12ha realno imas max 20 dana efektivnog posla i od toga imas zaradu kako si i sam rekao 6 000e,malo li je ?

E kolega da je tako bilo bi super. promaklo ti je da ja nisam cist ratar pa da mi treba 20 dana rada godisnje, nego za mesovito svaki bogovetni dan posla kolko hoces, al se drugacije nemoze.

A ti 6 000e sto sam naveo je priblizno i od toga nepunih 1000e je prihod (nisam se dobro izrazio u ranijem postu) od ratarskih kultura ostalo je stocarstvo i povrtarstvo i ti 6000 nisu cista zarada neko sve ukupno koliko se novca ulije u domacinstvo za jednu godinu a koliko se izlije na konto obavljanja poljoprivredne delatnosti nesmem ni da izracunam, nadam se da sam na pozitivnoj nuli (ove godine samo za prolecnu setvu i vestak ce otici znatno preko 1000e a gde je branje, vrsaj i sve ostale operacije, a koncetrati i sve ostalo sto je potrebno).

Nemojmo vise da se raspravljamo oko nepoznanice ti neznas kakva je situacija u mom kraju ja neznam kakva je kod tebe samo znam da bi i meni i tebe moglo biti mnogo bolje ali ovako razjedinjeni sa lopovima na celu drzave mozemo samo da se koprcamo i medjusobno ujedamo dok nas potpuno ne uniste.
 
Druze i ja tako radim radnim danima cale posao,ja na fax vikendom se uortacimo i udri ovo malo zemlje.
Nemoj da se ljutis al ako od 12ha imas 1000e cisto onda ti batali zemlju i lepo je daj u arendu.
 
:S

zna li neko odgovor na pitanje kolika ce biti subvencija po kg u slucaju da opali susa?sta cemo onda?koliko ce nas izaci po ha?hocemo li imati para za tu jesenju naftu sto najavlju?a tek od cega cemo sejati sledece godine?
 
Poslednja izmena:
Pa ako daju svima koji su registrovani a ima nas preko 400 000 nece im bas biti malo para u odnosu na proslu godinu.
Ali moje skromno misljenje je da nece biti nekih velikuh novca po kg jer ih nema.Mozda posle izbora to i objave ali pre nikako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh