Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trezor mi sada kaze da nemaju jos uvek program (dva dana pred buru) koji bi izdvojio parcele koje su pod sumama i pasnjacima, kako bi sabrao ostale parcele tj njihovu povrsinu, i kako bi se znalo koliko jedno domacinstvo ima litara. Dodatno komplikuje i to sto razlicite kulture imaju razlicitu litrazu nafte. Imaju samo program za proslogodisnjih 60 litara.
Ako to ne rese, eto enormnih guzvi.
Ja treba da idem u trezor sa popunjenim zahtevima, da podignem bonove i da ih posle prosledim asistentima. Ako dodjem u trezor sa, recimo popunjenih 100 zahteva, ostacu do uvece cekajuci da ljudi u trezoru saberu parcele i pomnoze sa propisanom litrazom...
Ne znam koja je procedura kod vas, ali kod nas ce svaki pojedinac uzeti obrazac sutra i popuniti onoliko litara koliko misli da njemu treba. Jedino ne mozes da trazis vise od one kolicine zemlje( tj kulture ) koje si uneo u registra. A valjda svako od nas znas sta je prijavio za registar. Lepo onda uzmes uredbu pomnozis i dobijes koliko litara trazis. Ovo je barem jako jednostavno
1) житарице до 40 литара;
2) индустријско биље до 40 литара;
3) крмно биље до 30 литара;
4) поврће до 75 литара;
5) воће и грожђе до 100 литара;
6) ароматично биље и лековито биље до 50 литара;
 
Dosta ljudi nema pojma sta im stoji od parcela u trezoru (moj otac prvi). Dosta njih nema ni posedovni list, a pogotovo se nece snaci oko sabiranja parcela i mnozenja sa litrazom nafte, u zavisnosti sta se gaji na tim parcelama.
Zivi bili, pa videli.
Trezor ce to morati da iskontrolise. Asistenti mogu da prime zahteve (i popunjavaju promene i oni sami) i da traze jednu kolicinu nafte, a kada to stigne u trezor, i ispostavi se da se ne podudara, sta onda? Jedino da asistenti izgube ogromno vreme da saberu sve parcele, pa da oni to sami sve pomnoze i predaju trezoru, pa da to trezor prihvati kao tacan podatak.
 
Dosta ljudi nema pojma sta im stoji od parcela u trezoru (moj otac prvi). Dosta njih nema ni posedovni list, a pogotovo se nece snaci oko sabiranja parcela i mnozenja sa litrazom nafte, u zavisnosti sta se gaji na tim parcelama.
Zivi bili, pa videli.
Trezor ce to morati da iskontrolise. Asistenti mogu da prime zahteve (i popunjavaju promene i oni sami) i da traze jednu kolicinu nafte, a kada to stigne u trezor, i ispostavi se da se ne podudara, sta onda? Jedino da asistenti izgube ogromno vreme da saberu sve parcele, pa da oni to sami sve pomnoze i predaju trezoru, pa da to trezor prihvati kao tacan podatak.
Ako nemas posedovni list to znaci da te povrsine ne mozes da prijavis u registar.
Jeste da obnova traje do 15 aprila, ali valjda svako zna koliko ima jutara, hektara industijskog bilja, zitarica, povrca itd. Ispade da je to bog zna kakva nauka.
I na kraju svako registovan je dobio na kucnu adresu kovertu od ministarsva u kome je pisala setvena struktura iz 2011 godine. Tako da sa tim podatkom vrlo lako se ovo zavrsi.
 
Poslednja izmena:
Ovo funkcioniše veoma jednostavno. Bez obzira koliko poljoprivrednik napiše , dobiće za površine u registru. Trezor to brzo i jednostavno proverava. Imali smo kod zahteva za đubrivo ljude koji su insistirali da pišemo 400-500 kg po ha , i naravno odobreno im je 200kg. Promena je jedino se što po prvi put gleda katastarska namena parcela , i ne može se pisati za :pašnjake, bare , trstike...


I po meni najbitnija stvar : posle konkurisanja se gubi pravo na izmenu setvene strukture! Znači obavezno prvo izmena P3
Posedovni listovi, gde je to potrebno mogu se predati do kraja godine.
 
Poslednja izmena:
Pa u tome i jeste problem. Iskreno, nije moj problem, nego se ljudi hvataju za glavu kada sam jutros bio u trezoru, jer se plase da ne moraju oni rucno da sabiraju i mnoze parcele. Oni imaju, kao sto sam i napisao, program za 60ha za gorivo. To sve radi u sekundi. Sada nemaju program koji ce to da preracuna tj da sam pomnozi kolicinu odgovarajuce parcele sa odgovarajucom litrazom.
Nije ni bitno. Da se drzimo teme.
 
Kos nas u trezoru kazu , pitanje je da li ce sutra moci da se predaje za D2 , nista jos nisu dobili ..
 
Popunjavanje nije problem...Uvek se moze pitati za pomoc, ja ne pamtim kad sam usao u trezor, a da nekom nisam nesto ispisao... A za pare, moze da bude problem kod vecine manjih proizvodjaca
 
prave poso bez posla potrosnja po hektru nije svuda ista drug mi kaze da u italiji na pumpi postoji jevtinija nafta za poljoprivredu sipaj koliko hoces nema ogranicenja ta je nafta hemiski obelezena pa kome nadju tu naftu u autu ili kamionu taj je debelo naj....nikom i ne pada napamet da to radi a nase kolege sipaju kad i koliko hoce
 
U papirima za obnovu registracije sve lepo piše,koje kulture su u planu setve i na osnovu toga nije teško izračunati.Pa šta su do sada radili u trezoru,neka uključe malo mozak da im ne zariba
 
Mene zanima ako subvencije budu po kilogramu kako ce oni znati da mi uplate, kada ja gledam sada njihov ovaj papir sa setvenom strukturom koji su mi poslali i kulture su podeljene samo kao zitarice i industrijsko bilje. To je njihovo iz registra, a ja nisam nista menjao jer je sve ostalo isto...Sacuvaj boze sta ce tu sve biti...
 
U vrscu u trezoru neznaju nista o predaji za naftu, nemaju obrazce za popunajvanje i neznaju kad ce imati, imaju samo uredbu nastampanu ko sto je imamo i svi mi
 
sad smo prijavili zitarice 11 1 kad budemo podnosili zahtev za subvencije onda delimo zitarice na kukuruz i zito 11 1 01 i 11 1 02 ako uopste i bude nesto od toga.
 
mozda i hoce upravo sam video lep prizor na tv-u kolone traktora Zrenjenin Subotica Bice para u predizbornoj tisini sigurno a sledece godine nema nam spasa.
 
Bio danas u Trezoru u Novom Sadu. Situacija je prosta za vecinu. na setvenoj strukturi koju ste dobili pise ukupna kolicina zemlje koju obradjujete. S obzirom da na ind. bilje i zitarice dobijamo istu kolicinu, mnozite to sa 40litara i dobili ste podatak. Na obrascu se samo upisuje kolicina goriva u litrama za D2 i za EURODIZEL, i to je to. Osim toga treba vam BPG i JMBG i kraj. Oni ce posle tu kolicinu koju ste naveli proveriti i smanjiti je ako ste preterali. Zahtevi se predaju od sutra, 13.03 vasem savetodavcu ili direktno u trezor. Bonovi se preuzimaju ISKLJUCIVO OD SAVETODAVCA, prva isporuka bonova iz Beograda ce biti u petak, pa dok to preuzmu vasi savetodavci, pa dok podele, nece to biti pre 20-25 marta. Bonovi se MORAJU preuzeti do 9.04 i MORAJU se upotrebiti do 14.04, posle toga ne vaze, ko je uzeo uzeo je. Bonovi imaju vrednost od 60 dinara i od cene goriva na pumpi deo placate u bonovima, a ostatak u kesu. Nije fiksna cena, ako forivo kosta 124 din/l vi placate 60 din u bonovima i 64 dinara kesom, dok se cena ne promeni. NIS nema dostavu na kucnu adresu (za sada) tako da ce biti vozanja burica samo tako. Pametno je na vreme nabaviti plasticne cisterne dok i one ne poskupe! A sto se tice lagerovanja kod kuce ( sto je suprotno zakonu) ko nas pita!

NAJVEROVATNIJE za jesenje radove nas sleduje jos 40l/ha u nekom kasnijem periodu. Nadam se da nece biti u decembru kad zavrsimo zetvu, berbu i oranje.

I jos jedno, ministar kaze da je registracija produzena do 15-og, a ovi u trezoru gledaju belo, njima niko to nije rekao. Pricam za Novi Sad, a ne za neki lokalni trezor, ako u NS neznaju, ko onda zna!

Sto se tice premija po kg, takodje nista ne znaju, sto se zamlacujete, kad donesu uredbu onda cemo se nervirati, zasto se cimati unapred
 
U vrscu u trezoru neznaju nista o predaji za naftu, nemaju obrazce za popunajvanje i neznaju kad ce imati, imaju samo uredbu nastampanu ko sto je imamo i svi mi
Zahtev se nalazi na 6 strani uredbe.
ЗАХТЕВ
ЗАОСТВАРИВАЊЕ ПРАВА НА РЕГРЕСИРАЊЕ ДИЗЕЛ ГОРИВА ЗА ПРОЛЕЋНЕ РАДОВЕ У 2012. ГОДИНИ
Подносим захтев заостваривање права на регресирање дизел горива за пролећне радове у пољопривредиу 2012. години до количини утврђене чланом 4. Уредбе о условима и начинукоришћења срестава за регресирање дизел горива за пролећне радове упољопривреди у 2012. години, на основу података о површинама и културама изРегистра пољопривредних газдинстава на дан подношења захтева и то за површине и културе износи укупно ________________литара, од чега Дизел Д-2 ___________литара и евродизела __________ литара.

Име и презиме _____________________________________________

[TABLE="class: MsoNormalTable"]
[TR]
[TD] ЈМБГ [/TD]
[TD="width: 27"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 36"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 36"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 27"][/TD]
[TD="width: 27"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[TABLE="class: MsoNormalTable"]
[TR]
[TD] БПГ[/TD]
[TD="width: 27"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 36"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 36"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 27"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Контакт телефон __________________________________________
Изјављујем под прекршајном иматеријалном одговорношћу да ћу примљене количине дизел горива искористити запролећне радове у пољопривреди према површинама и културама у Региструпољопривредних газдинстава.

Датум пријема захтева __. __. 2012. године Време пријема: __,__часова
Потпис овлашћеног лица за пријем захтева Потпис подносиоца захтева
____________________________________ __________________________
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАХТЕВ
ЗАОСТВАРИВАЊЕ ПРАВА НА РЕГРЕСИРАЊЕ ДИЗЕЛ ГОРИВА ЗА ПРОЛЕЋНЕ РАДОВЕ У 2012. ГОДИНИ
Подносим захтев заостваривање права на регресирање дизел горива за пролећне радове у пољопривредиу 2012. години до количини утврђене чланом 4. Уредбе о условима и начинукоришћења средстава за регресирање дизел горива за пролећне радове упољопривреди у 2012. години, на основу података о површинама и културама изРегистра пољопривредних газдинстава на дан подношења захтева и то за површине и културе износи укупно ________________литара, од чега Дизел Д-2 ___________литара и евродизела __________ литара.

Име и презиме _____________________________________________

[TABLE="class: MsoNormalTable"]
[TR]
[TD] ЈМБГ [/TD]
[TD="width: 27"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 36"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 36"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 27"][/TD]
[TD="width: 27"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[TABLE="class: MsoNormalTable"]
[TR]
[TD] БПГ[/TD]
[TD="width: 27"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 36"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 36"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 30"][/TD]
[TD="width: 27"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Контакт телефон __________________________________________
Изјављујем под прекршајном иматеријалном одговорношћу да ћу примљене количине дизел горива искористити запролећне радове у пољопривреди према површинама и културама у Региструпољопривредних газдинстава.

Датум пријема захтева __. __. 2012. године Време пријема:__,__часова
Потпис овлашћеног лица за пријем захтева Потпис подносиоца захтева

http://www.srbija.gov.rs/extfile/sr/168696/uredba_dizel_gorivo0628_cyr.zip
 
Poslednja izmena:
ajd sto ja nisam video ::sramota:: (citam uredbe do potpisa ), al ostali koji su trebali da vide :
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh