Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onda sam ja iz Tunguzije i ne znam gde je zapadni Srem i koliki je TAMO prosek.
Opet ti ides sa nagadjanjem.Ja ti kazem koliko ja ta subvnecija, a ti opet ne mozes da izracunas. A sto se tice prosecnog prinosa u zap. sremu ili bilo gde drugde, pa budi uveren da po drzavnoj statistici je mnogo manje nego sto se ti nadas.
 
Nestala je srednja radnicka klasa imamo fabrikante i radnike nestju i mali poljoprivrenni proizvodjaci ostace oni od hiljadu hektara pa na gore a mi kao iskusni proizvodjaci radicemo kod njih za neki minimalac.nazalost vetar duva u tom smeru polako ali sigurno voleo bih da gresim.
 
U jednoj zadruzi SAN 31 u drugoj 34 din svi imaju zaradu i prvi i drugi a razlika bez malo 10% šta mislite po koliko nabavljaju?
Sa ovim subvencijama su se i oni namestili,Zato sam mišljenja da ih trba limitirati.
 
Naravno da je mnogo manje kad tu drzavnu statistiku cine i prijavljene njive koje se ne rade,a uzimali su subvenciju kao da rade ili rade onako da jednom potanjiraju pa poseju soju ili psenicu,jednom oprskaju od korova pa ako ovrse koji meter eto koji dinar,a ako ne ovrse nema veze imaju subvencije po ha.
Sto se tice zadruga i silosa ni tu nije bas sjajno,jedan je covek placao psenicu dinar vise u vrsidbi pa je doslo par momaka dzipom da mu objasne kako nije lepo da placa vise od "kolega",dok je drugi bio korektniji na vagi(manje primese,vlaga) njemu je dosla malo inspekcija.
 
arenda nebi trebala da bude deo ove price niko nam nije kriv sto nemamo zemlje,a ulaganja znam kolka su posto sam i ja u toj prici samo bez subvencija drzim neke njive u arendi ako ih ne radim
 
ma mani se, ko je to jos radio, pa sto bi isao sebi u stetu,al ok imas svoje misljenje i postujem ga,ali znaj da ovaj vid subvencije po kg ne mogu da iskoriste stocari i ljudi koji cuvaju svoju robu kod kuce.
 
LICNO znam ko je tako radio i ko jos uvek tako radi.
Vidi i moj sav kukuruz ide kuci u cardak pa de koji meter ode dal u silos,dal kucno prodamo nekom ili stoka pojede...
 
Sa ovim vidom premije ce nas jos vise podeliti na HOBI I PROFI,jer svi koji rade malo vise i ozbiljnije zemlju ce biti primorani da udju u PDV i tu su na tapetu poreske uprave,a ovi sto malo proizvode morace da pokleknu pred velike,jer nece moci da izdrze sve skuplju proizvodnju i mala davanja po Kg..
 
nortarmy@ Kad imas prosek 10t/ha zrna kukuruza po ceni od 20din to je 200 000din * 0.5%=210000din + 4800din kao bonovi za naftu.
ala ti sopas gluposti, kod mene u selu prosek prosle godine bio oko 6t/ha zbog suse i loseg kvaliteta zemljista pa nemoze se porediti backa banat i srem po kvalitetu zemljista tj prinosu nemogu ni susedna sela (prvi susedi a nije ni ceo atar isti)
o kakvim subvencijama po hektaru govoris kakve su to gluposti gde to jos ima u kojo zemlji navedi mi samo jednu za primer jel nesto lose bilo sa subvencijama od prosle godine (osim toga sto su mogle biti vece) i prilaganje racuna za iste je glupost i to bi trebalo ukinuti a kamoli subvencija po kilogramu .Za toliko posto koliko bi dobio od drzave toliko bi ti otkupljivac skinuo cenu i dobio bi macora.:sjasi: citiram nortarmy"A sto se tice arende i zrna...Vi dajete u zrnu,a gazda nek proda kad on hoce. izvini ali vecu glupost odavno nisam cuo i ko dobija u tvom slucaju gazda ili ti ,
sto se tice proseka 2011
Žetva pšenice u Srbiji je završena, a prosečni prinosi su oko 4,5 tone po hektaru, što je rekord u poslednjih 20 godina, izjavio je danas direktor udruženja "Žita Srbije" Vukosav Saković.
4,5 t x 5% po toj racunici i po ceni od 20-tak dinara oko 4500 din po hetaru a redovna subvencija 14000 din e ko je lud a ko zbunjen a ko ima boljiu zemlju i mehanizaciju i bog se sazali na njega i pusti koju suzu na to sto je posejao i to rodi u rekordnom prinosu e to je nesto ali ovako svi na ravne casti na jednake delove po hektaru
 
Dalibore,bez nervoze svakom svoja muka smeta .
Reče neko pre neki dan da bi bio zadovoljan sa isplatom do 30 ha(verovatno toliko ima).
Nama treba model koji će zadovoljiti sve nas a i državu ,nemamo čarobni štapić.
Da svi budu zadovoljni a da se uklapamo u budžet to gospodo ne može.
 
I šta sad, ovde u mojoj okolini nisam cuo da ima skladiste za kukuruz, da teram u p.m da bi dobio po kilogramu i kad oteram cime da hranim stoku, da ponovo doteravam odatle?? I ko mi garantuje da taj skladistar nece prodati moj kukuruz i zbrisati...
Jako nepostena igra, i za naftu i ovo po kg... Ja se obezbedio za setvu pre mesec dana ako su vec hteli tako sto nisu rekli ranije.
Ko obradjuje 100h, treba benzinsku pumpu da pravi u dvoristu, pa redovi na pumpama. Mozda deluje glupo ali ja se divim ovima sa vlasti kako nam kulturno rade ovo sto rade, i kako samo dodju do ovakvih ideja da nesto sto nema efekta (vecini) predstave kao odlicno za sve ali dobro i ovo ce proci valjda kad nam dosadi da dajemo harac. Kad naspemo puteve ima da rodi samo tako (pitam se ko ce dobijati tendere za sljunak)...
Mora se znati neki red, ako hoces nesto da uvedes i primenjujes moras na vreme stvoriti sistem da tu zamisao sprovedes u delo a ne s neba e od sutra ovako pa ko se snadje snadje sto manje takvih to bolje...
 
Poslednja izmena:
Kako kod da se racuna ali sa ovakvim vidom subv. bicemo za 30 do 40% u minusu u odnosu sa proslom god. Zasto vam nije jasno to da sve vreme kukaju da nema para, pa odakle im onda ove god. novac za isplatu za 450.000 gazdinstva ako prosle god. je bilo samo 82.000 gaz. koje su ostvarile subv. Aloo ljudi bre! Razmislite malo vise vi nekolicina kome sve ovo odgovara. Zar stvarno mislite da su se setitli sad onih drugih po ovoj krizi i zale za njima sto im nisu dali i prosle god. subv. Ako bi hteli dati isto kao prosle god. onda ni bi uklonili PIO garant, cim vise ne uslovljavaju PIO-m i plus povecali broj gazdinstva za 368.000 koji ce biti subvencionisani ove god. budite sigurni da ce nam dati sipak da se ne izrazavam vulgarnije.Ovo je palamudanje i neverovatna varka i pljacka seljaka koju cemo osetiti tek na jesen. Zalosno je to sto na ovom forumu ima i nekih clanova koji podrzavaju ovakav vid subv. al ce zato osetiti i na svojoj kozi svo ovo sr...e al ce biti mozda kasno za menjanje misljenja a kamo li uredbe. Zivi bili pa videli!
 
Sad sam saznao od direktorke da, iako je NIS dobio tender, na svim pumpama ce moci da se kupuje gorivo za bonove.
Kao osnovna cena, uzima se cena tendera tj 120din. Znaci, doplata je 60din po litru.
Onda ne bi trebalo da budu guzve po pumpama.
Jos samo da se nekako sva ta kolicina skladisti, i pomozi Boze, da je zle duse ne pokradu. Jos ako ih skladistis u manjim kanisterima,,,zlo je vreme doslo.
Coveku iz mog sela ukrali pre 3 dana 14 dzaka mesavine. Izneli mu iz dvorista...
 
Pa ljudi,džabe se vi svađate.I ćorav vidi da će od subvencija biti samo regresirana nafta,Neka me demantuju oni koji misle da je ovo dobar način subvencionisanja.Ja te ljude jednostavno smatram provokatorima.
Prosto:niti se znaju cene proizvoda u momentu isplate subvencija.Ne zna se ni cena Eura u tom momentu.Na kom osnovu se zasnivaju te računice,živo me interesuje.
Kada će početi davati naftu ako je produžen rok za obnovu gazdinstava do 15 aprila(jedino ako ne daju paušalno)
Pa i ćorav već vidi o čemu se radi-čista kupovina vremena.
Čak ni modele po kilogramu ne znamo a već se prave računice bez krčmara-Subvencije po kilogramu su toliko širokog spektra da ima stotine načina da nas izigraju.Čak će i onda neko verovati da je dobio subvencije a to me nimalo ne čudi.
Zato je i ukinut PIO jer znaju da i ovako niko više neće ništadobiti sem nafte eventualno ako neko utrči u te "povoljne" kredite.
 
Naj veca frka je velikim zemljopesednicima jer nece moci da placaju arendu ako nema subvencija,i kredite poljo mehanizacije koju su kupovali na konto subvencija nemam nista protiv toga samo,nisu se smeli oslanjati na subvencije da ce trajati sto godina u ovoj drzavi.Ne treba nikom verovati,ako ukinu subvencije mislim i da ce cena zemlje u zakup pasti.Krali su kradu i KRASCE DOK SMO ZIVI!!!
 
Trezor mi sada kaze da nemaju jos uvek program (dva dana pred buru) koji bi izdvojio parcele koje su pod sumama i pasnjacima, kako bi sabrao ostale parcele tj njihovu povrsinu, i kako bi se znalo koliko jedno domacinstvo ima litara. Dodatno komplikuje i to sto razlicite kulture imaju razlicitu litrazu nafte. Imaju samo program za proslogodisnjih 60 litara.
Ako to ne rese, eto enormnih guzvi.
Ja treba da idem u trezor sa popunjenim zahtevima, da podignem bonove i da ih posle prosledim asistentima. Ako dodjem u trezor sa, recimo popunjenih 100 zahteva, ostacu do uvece cekajuci da ljudi u trezoru saberu parcele i pomnoze sa propisanom litrazom...
 
Promene setvene strukture mozete da izvrsite i koj samog asistenta savetodavca on moze kao ovlasceno lice da potpise normalno uz vas potpis, potrebno je samo da na mestu na kome se nalazi asistent sa njim bude i nekoliko obrazaca za registraciju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh