Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa pisalo se ali niko nije spoominjao sajt MP kao jedini pravi pokazatelj osim tebe.Ovo što piše PoljoP. i KVANTAŠ to su samo vesti iz "pouzdanih izvora" .
 
jer gledao neko u 14:00h na TV Avala vesti, gostovao je neko sa polj. fak. i pricao o subvencijama, kao ovo sto subvencionisu to je da podrze male proizvodjace da stanu na noge zbog evropske unije, da ne bi se ugasili kad budemo pristupili EU... tek onda cemo da se ugasimo kad budemo pristupili EU...
 
jer gledao neko u 14:00h na TV Avala vesti, gostovao je neko sa polj. fak. i pricao o subvencijama, kao ovo sto subvencionisu to je da podrze male proizvodjace da stanu na noge zbog evropske unije, da ne bi se ugasili kad budemo pristupili EU... tek onda cemo da se ugasimo kad budemo pristupili EU...
To je ovaj gospodin.
(citat sa Poljopartnera)
Direktor Instituta za ekonomiku poljoprivrede Drago Cvijanović je rekao da je veoma značajno da se podrže mali robni proizvođači i da se oni podstaknu na udruživanje u zadruge, klastere i druge sisteme, kao bi ostvarili efikasniju proizvodnju.

Cvijanović je ocenio da su posebno značajne mere za podsticanje stočarske proizvodnje, u vidu subvencije od pet dinara po litru i 25 dinara po jednom grlu, jer to može u znatnoj meri da poveća naš izvoz.

Prema njegovoj oceni, možda bi mnogo značajnije bilo da se podrži određena vrsta poljoprivredne proizvodnje, ali očigledno za to nije bilo vremena, pa se resorno ministarstvo odlučilo za jedinstvenu podršku od 14.000 dinara po hektaru, za svaku proizvodnju.(citat sa Poljopartnera")


Ovih dana on i još njih nekoliko su glavni stručnjaci koji pokušavaju da odbrane mere Ministarstva .Slušao sam ga pre nekoliko dana na RTS u Jutarnjem programu.
Stvarno je čovek "od struke".
 
E, ipak ima informacije na poljopartneru, i oni kazu da nije zvanicno, da na vladi nije proslo ono sa 10h i da iapk ostaje kao i prosle godine. Nadam se da je vest tacna
 
Izvinjavam se što "ulećem". Nisam dovoljno upoznat da bih validnije komentarisao. Ipak nisam baš ni veverica da ne uočim tri stvari:
1) Nastavlja se presipanje iz šupljeg u prazno. Nema novca pa drpni od poljoprivrede ili unutar nje uzmi ratarima daj stočarima (da ne pominjem posebne interese, naročito nekih grana industrije, mlekare u prvom planu a sutra mogu biti šećerane ili uljare).
2) Na TV-u je ogromna propaganda protiv "traktorista" pri čemu se ozbiljno ne razmatra šta stoji iza toga. U startu znači da su u pravu!
3) Čak i bez čitanja između redova može da se uoči da je ministarstvo U TOKU SEZONE promenilo pravila (ili nije na vreme donelo uredbe što je njihov problem, ako su toliko kilavi, pa već je jun mesec) što NEMA VEZE SA MOZGOM! Nije toliko u EU bolje zbog VEĆIH subvencija nego zbog unapred poznatih pravila igre. Šta da rade voćari ako ne znaju agrarnu politiku bar 5 godina unapred. Da se "bese" (može i bez navodnika).
Moja skromna ali puna podrška. Dokle (bre) više da ko više radi njega da više oplajvaze! Ako je 1% poljoprivrednika u pitanju, onda nešto mnogo ima traktora na ulicama. Drugo, zašto su toliko zapenili ako je 1% u pitanju. Kompromisnih 50h bi onda trebalo da bude "mačji kašalj".
Izvinjavam se ako nešto ponavljam (nisam stigao celu temu da pročitam, mislim na zadnjih 5-6 ekrana).
 
@stalker
Kompromis je 99ha. :osmeh: Lepo ste sve napisali i shvatili. Pravila menjaju u toku utakmice. Da su ranije rekli, bilo bi fer sa njihove strane. Prvo su dopustili da svi registruju do 100ha, pritom se za svaku parcelu vadi posedovni list (taksa oko 1200din), potom se overava ugovor o zakupu, gde se naravno ponovo plati taksa. Znaci nije samo problem sto ne daju pare, problem je i sto su uzeli na ime svih ovih taksi, a da ne govorim vreme provedeno u redovima i koliko ima odlazaka u Sombor i Odzake (za ljude iz mog sela).
Problem je takodje sto su proslih godina podrzavali poljoprivrednike koji obradjuju vise zemlje (najvise poena na proslogodisnjem konkursu za traktore se dobijalo ako radis preko 50ha), pa su se ljudi zaduzili za nove masine racunajuci na te pare. Dobar deo ratara ne bi uletao u kredite da je znao za ovo.

Iznose neke proracune za kukuruz i psenicu i neke basnoslovne zarade. Po tome ispada da moji stricevi treba da su milioneri koji imaju vile na Azurnoj obali i licne jahte. U praksi nije bas tako, a to znaju svi i mi i oni.
 
Javljeno jutros na RTS-u da je državni vrh postigao dogovor sa poljoprivrednicima za isplatu regresa po hektaru od 14.000,oo do 100 hektara. Očekuje se oko 9 časova i zvanično saopštenje.
 
Blago namako ce samo da vrati te pare.Nasa deca su zaduzena.,a pojedinci se bogate na nas racun.Gazde sede u kaficu a radnici zatvorili puteve i ti isti pijuckaju i smisljaju kako da se ogrebu o drzavu.Nas poslanik poslao svog radnika da strajkuje sramota cije interese taj zastupa u vladi vojvodine,nase sigurno ne. 10 strajkaca a nas 3000 stanovnika sta ces kada smo mi hobisti. Gospodo koliko vam nije dosta sram vas bilo.
 
Blago namako ce samo da vrati te pare.Nasa deca su zaduzena.,a pojedinci se bogate na nas racun.Gazde sede u kaficu a radnici zatvorili puteve i ti isti pijuckaju i smisljaju kako da se ogrebu o drzavu.Nas poslanik poslao svog radnika da strajkuje sramota cije interese taj zastupa u vladi vojvodine,nase sigurno ne. 10 strajkaca a nas 3000 stanovnika sta ces kada smo mi hobisti. Gospodo koliko vam nije dosta sram vas bilo.

:) Moji radnici su danas imali skraceno radno vreme jer sam ja bio 5 dana na protestu. Posto sam se rastegao koliko sam mogao a moram da smanjujem troskove, jedan ce na zalost na biro za nezaposlene. Moze i u kafic!
 
Nisu ove subvencije za radost i smeh već za plakanje. Nekako ove subvencije shvatam kao onaj deda na ulici što svakom gura ispod nosa pocepan slameni šešir i kaže udelite siromahu daj neki dinar, pa sad šta dobije. Pre mnogo godina nisu bile subvencije nije se ni znalo za njih pa se je mnogo bolje i lepše živelo. Pre nekoliko godina na nekoj emisiji sam gledao jednog dedu u Vojvodini koi je govorio da u njegovo vreme je trebalo da se prodaju dva bika za jednog novog 539, a sad njegovom unuku trebaju 9 bika.
 
Ministar nam je mentol. Ustvari on covek je pravnik, kakve veze on ima sa poljoprivredom. U avgustu kad poseje psenicu zelim mu sve najbolje!:osmeh:
 
Ma pravi je biser.Boze ko nam sve vodi poljoprivredu u drzavi hoce li jednom sposobne ljude da stave a ne duduke preko partije
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh