Suša 2017

Nije samo problem sto je obesparen seljak vec i sto se susa nastavlja.
Njive spremne za setvu a suve. Vlage nema i to sto je palo kise vec je isusilo, bar kod nas. Ako ne bude ozbiljnijih padavina bice velikih problema sa setvom psenice ove godine ::lose::
 
Jel ima suše ili nema suše???Jel plaćate odvodnjavanje,porez na zemlju i tako tome slično u vašoj opštini???:ppozdrav:

Pitanje za sve.
 
Kod nas je navodno procenjena šteta u % što se tiče ratarskih kultura i poslat i čeka se odluka iz Beloga grada koje ćemo olakšice dobiti za ovu godinu...:ppozdrav:
 
I koliko su procenili?

Meni je prosek soje 370 kg/kj, a kukuruza 1450 - 1500 kg/kj. Neka kod mene izvuku procenu...
 
Kod nas nije nista procenjeno smenili nampredsesnika opstine.tako da ce sve da stoji verovatno..
 
Kod nas popisivali sušu u mesnoj kancelariji do 15 septembra. Pa ko je saznao saznao. Ko nije kod njega kao nije suša ili ?.
 
Ko nije bio u PIO fond neka proveri, mene ubacili. Castili me za susu ove godine.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pomoć poljoprivrednicima koji su imali velike štete zbog suše biće u vidu olakšica, kada je reč o odvodnjavanju, troškovima za gorivo, semena i slično. Republička i pokrajinska Vlada doneće šest do sedam mera, a sa primenom nekih od njih počeće se već sledeće nedelje.

"Naknade za odvodnjavanje biće regulisane u skladu sa zahtevima poljoprivrednih organizacija i mislim da će one biti vrlo zadovoljne onim sa čime ćemo izaći. Kompenzovaćemo troškove koji nastaju na osnovu nevraćanja dela ili potpunog iznosa akcize na dizel gorivo. Ići ćemo i na semensku robu, a produžićmo i rok za subvencionisane kredite i povećaćemo iznos sredstava za te kredite, kako bismo regulisali proizvodnju za jesenju i prolećnu setvu", rekao je ministar poljoprivrede Branislav Nedimović, gostujući na RTV.

Pokrajinski sekretar za poljoprivredu Vuk Radojević dodao je da se sa merama čekalo, jer je bilo potrebno sagledati stanje na terenu i egzaktne podatke, a ne donositi odluke na osnovu procena. Navodi da je situacija najlošija u Banatu.

"Nezahvalno je, neozbiljno i neodgovorno pričati o krajnjim rezultatima ovogodišnje žetve, dok se ona ne završi", istakao je Radojević.

https://www.agroklub.rs/poljoprivredne-vesti/olaksice-zbog-suse-od-sledece-nedelje/36254/
 
Значи нису радили ништа, ил неће ништа да ураде. Нека, сетиће се они сељака а онда ми треба да им покажемо где им је место....
 
Ja se secam 2012-te su nas oslobodili placanja odvodnjavanja,ali smo zato 2013-te dobili duple uplatnice i za proslu godinu.

Inace sada kad su berbe zavrsene mozemo li izvuci zakljucak koja kultura je bila najprofitabilnija ove godine. Kod nas u selu koliko cujem na suncokretu su najbolje prosli,nisam ga sejao pa ne znam.
 
Evo na rtv konferencija "obe" vlade. Mere protiv suše će biti da ss otpisu kamate onih koji nisu plaćali odvodnjavanje, da se smanji kamata za kredite, seme nam je već subvencionisano (ne znam samo koje seme) i videće u narednim nedeljama šta će sa akcizama za gorivo, mada je tu problem ustav.
A mi kreteni što sve redovno plaćamo nismo imali sušu.
 
Ma to su mere da se usereš, a ne da ti pomognu, gledao sam ovih dana o 8 sednici CKSKS to su bili političari , njihovo obraćanja i biranje reči, uvažavanje i opet su im prigovarali za apsolutizam i jednoumlje, ovi nas prave ludi i još nam se smeju, lažu na sav glas i drskost im u svakom tonu i obraćanju, a kako se živelo onda a kako sad.....ovaj ministar je zreo za smenu.....da ne kažem cela vlada ,ali pričam o nemogućem zar ne!?
 
Nisam iznenadjen znao sam da će pomoć biti ravna nuli. I dalje ostajemo jedina država u Evropi koja ne daje ništa svojim poljoprivrednicima i još dozvoljava uvoz bez carine iz zemalja gde se poljoprivreda visoko subvencioniše. Tako se ponaša samo neko ko hoće da te uništi.
 
Nazad
Vrh