Suša 2017

Суша и даље. Јуче позвао човека да ми избуши 100 рупа за воћке; где је орано иде до дубине орања (а једва и поорано на 30 цм и то низбрдо), где није 5-10 цм. Мораћу да наливам воду да би избушио. Ако зимус не буде дебелог снега оде и следећа година у аут.
 
Jel vi zaista očekujete neku pomoć?Jel rekao ministar javno na Rts-u Ne vidim da je neko od Poljoprivrednika prošle godine svoj višak uplatio u budžet RS,s obzirom da je godina bila odlična:haha:
 
Naplatili su se oni preko drugih stavki...
Kuću mi procenili na 1.400.000 dinara, a sagrađena je neposredno posle II Sv. rata, pa shodno tome i razrezali POREZ...
Još uvek originalni krov na njoj, hrastove grede i biber crep....
Možda zato....:kisa:
Ponudio sam da im prodam po toj ceni i da odselim iz ove Opštine, rekoše, nisu zainteresovani...:haha:
 
Zbog lokalnog harača zvanog Porez na imovinu,a posle uvida u pripadajuća,njima dostupna,službena dokumenta. ...Nikako PROCENA realneg stanja na terenu,pošto sam (ko pravi bizgov) pokušao da se žalim i zahtevao formiranje tročlane opštinske komisije da izadje na teren i utvrdi pravo (realno) stanje i vrednost nekretnine zvane porodična kuća....
Sve ima veze i povezano je ko mačija crevca,i moji napori su sve više upereni za izigravanje kojekakvih zakona ove države jer parazitska bahata nedodirljiva birokratija nema milosti ni malo....Bitne su samo njihove guz.....ce i (puni) džepovi...
Još mi naplatili i 400 dinara Taksu na žalbu...
Sve su promućurniji u izmišljanju načina za obezbeđivanje ekstra profita...
A kad treba obezbediti elementarne uslove za funkcionisanje lokalna infrastrukture,nema se novaca ni za uličnu rasvetu ili jednu autobusku liniju selo-grad...
 
Na kraju jel izasla komisija Dobrodol? Pitam jer i ja cu to odmah traziti ako vidim da je nekome usliseno barem.
 
Cigla ne košta svuda isto.Nova na građari je 9 rsd/kom a sve zavisi gde će se zidati pa tako imamo razlike u vrednosti kvadrata između zona.
 
Kod nas su ceo grad uveli u prvu zonu gde su napravili zestok problem jer u prvoj zoni nema drzanja stoke po dvoristima,a ja sam na primer na periferiji grada gde jos kompletna ifrastruktura jos nije prosla cak ljude i na salasima su ubacili u prvu zonu da se nebi jbavali tu oko nekih zona ko ce to nepismen da radi ovako je lakse svima isto razrezi porez i neka se j..ebu.
 
Bojčetić,Bradonja je ili vidovit ili je toliko (bio) blizu ove problematike,i šešir dole u njegovo zdravlje...
Potrefio je ko kašikom u med...
Naravno da su odbili samo sam imao dodatnih troškova u pogledu Takse na žalbu i gorivo za vozikanje od sela do grada...
Pokušali posle par meseci da mi prikače nekakav zaostali a neplaćeni dug,uz kamatu,ali obavezno čuvam uplatnice i račune,da daju i na javnom WC-u i tamo bih se obezbedio...
Napisao sam im onda Opomenu, u francuskoj formi,da ako nastave sa uznemiravanjem biću prinuđen da tražim zaštitu Pokrajinskih institucija vlasti pa su me (za sada) ostavili (nadam se) na miru...
Po meni, možeš im doakati jedino da debelo zaseru u nečemu,da ih uhvatiš za to,i ne puštaš,jer oni tebe neće, u suprotnom....
 
Sve u svemu pusiona kao i uvek. Ja bi im prvi prodao moju kucu po njihovoj ceni, koja je nerealna duplo u odnosu na stvarnost.
 
Danasa stigla poreska rešenja. Ja se sve nadao da će ili smanjiti porez ili možda čak otpisati neku ratu. Ali šipak! :sjasi:
 
Dobrodole kod nas opština Inđija preimenovala ili kako već poljoprib+vredno zemljište u građevinsko sa swtopom oporezivanja od 300din po kvadratu,a bilo 100din meni neku šumaricu ojebinu ni puta ni pm obacili u građevinsko.Pitam ja njih dali će nam i za brzu prugu plaćati 300din po kvadratu???**greška im mater lopovsku,po to je vaša odlika vi ste tu ceno odredili a u suštini dobićemo ku... oko 115din po kvadratu...Jel ima nekog još na formu da mu brza pruga ide preko njive???
 
Kod mene ne ide pruga već se pravi akumulacija. Imam jedno jutro pored reke Krivaje. Pošto je Krivaja uglavnom bez vode u letnjem periodu, opština hoće da prepumpava vodu iz kanala (Veliki bački kanal) u Krivaju. Praviće se brana na Krivaji, crpna stanica na kanalu, i naravno cevovod od kanala do Krivaje. I sad se vrši eksproprijacija zemljišta uz Krivaju. Naša strana obale je izuzetno visoka (preko 10m sigurno) dok je suprotna obala blaga. Zbog toga se na našoj strani eksproprijatiše relativno mala površina, ali s' druge strane je to već ozbiljnija površina (npr. od parcele 9kj se oko 1kj esproprijatiše). Čuo sam da će nam opština platiti oko 161 din/m2.
 
sta bi sa merama vlade za pomoc poljoprivredi zbog suse, zaboravise ? Pala kisa, nema vise suse ?
код нас је општина свилајнац ослободила сељаке плааља пореза на пољопр. земљиште. претргли се нд могу више...

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Opa, Dukej, da častiš kad uzmeš silne novce. :osmeh:
I ja imam sličnu situaciju sa akumulacijom koja se radi ali te pare ću da vidim o svetom nikad, tj kad stignu arapske pare. :osmeh:
 
Nazad
Vrh