Strništa i rad na njima

Na peskovitom zemljištu, 20cm dubina oranja minimalna potrošnja 13/kj. Na težim zemljištima i veća dubina oranja (oko 30cm) čak preko 20l/kj
 
Pre nekoliko godina ore jedan agonom sa Rusom od 90ks, 3 brazde i solidna brzina. Pitam ga koliko duboko, kaže 25cm. Priđem i izmerim 13cm. A on se smeje jer zna da sam pravilno izmerio dubinu oranja.
 
Poslednja izmena:
Možeš da se sprdaš ali ja nisam u tom fazonu. U svakom vozilu imam bar jedan metar, naočare, toalet papir, kiselu vidu i čekić sa osnovnim ključevima.
 
Pre nekoliko godina ore jedan agonomsa Rusom od 90ks, 3 brazde i solidna brzina. Pitam ga koliko duboko, kaže 25cm. Priđem i izmerim 13cm. A on se smeje jer zna da sam pravilno izmerio dubinu oranja.
Nisam razumeo bas sta si hteo da kazes sa ovim al, ajd, vidim da si pametan i svakog podjebavas ovde, svi bez Clasa su izgleda k... C, i ne umu da rade posteno zemlju, i uglavnom lazu, nit sam spominjao dubinu, spominjao sam pravac,, ajd zdravo
 
Dubina je od 15 do 18 cm, nisam isao dublje nema potrebe, snaga traktora je 136 ks nominalnih plus jos koji konj, sirina grubera je 2.5 m i brzina kretanja je 10.5 km, tu sam kolega samo pitaj
 
Nisam razumeo bas sta si hteo da kazes sa ovim al, ajd, vidim da si pametan i svakog podjebavas ovde, svi bez Clasa su izgleda k... C, i ne umu da rade posteno zemlju, i uglavnom lazu, nit sam spominjao dubinu, spominjao sam pravac,, ajd zdravo
Vidi jednu stvar ili smo ozbiljni poljiprivrednici ili smo seljaci. Za sve postoji definicija (pravilo). Ako je za tebe podjebavanje šti sam napisao da 90% orača sebe lažu za dubinu, e to već nije moj problem. Ako je za tebe podjebavanje zato što insistiram da se pravilno i precizno izražavamo, opet nije moj problem. Nego ti meni napiši šta sam ja slagao, koga sam prevario, koga sam uvredio a da me nije provocirao, odveo na krivi put, dao loš savet, imao zlu nameru i td ?
Neće biti bolje u Srbiji dok mi ne postanemo bolji.
PS: moj Klas je bez opreme i najeftiniji u klasi, a to što si ciničan je tvoj problem. Imam Zetora iz 1957-me, MTZ80 iz 1977-me, ... i novog Stajera 😃. Sve je moje, zaradio sam sam, nisam nasledio, ostao sam bez oca sa 20 godina i ponosan sam na sebe 😉
 
Vidi jednu stvar ili smo ozbiljni poljiprivrednici ili smo seljaci. Za sve postoji definicija (pravilo). Ako je za tebe podjebavanje šti sam napisao da 90% orača sebe lažu za dubinu, e to već nije moj problem. Ako je za tebe podjebavanje zato što insistiram da se pravilno i precizno izražavamo, opet nije moj problem. Nego ti meni napiši šta sam ja slagao, koga sam prevario, koga sam uvredio a da me nije provocirao, odveo na krivi put, dao loš savet, imao zlu nameru i td ?
Neće biti bolje u Srbiji dok mi ne postanemo bolji.
Tacno tako
 
Vidi jednu stvar ili smo ozbiljni poljiprivrednici ili smo seljaci. Za sve postoji definicija (pravilo). Ako je za tebe podjebavanje šti sam napisao da 90% orača sebe lažu za dubinu, e to već nije moj problem. Ako je za tebe podjebavanje zato što insistiram da se pravilno i precizno izražavamo, opet nije moj problem. Nego ti meni napiši šta sam ja slagao, koga sam prevario, koga sam uvredio a da me nije provocirao, odveo na krivi put, dao loš savet, imao zlu nameru i td ?
Neće biti bolje u Srbiji dok mi ne postanemo bolji.
I o mojoj iskrenosti i radu izvoli pa pogledaj, dal je to realno il nije, i koja je dubina i dali to Rus moze
 
Nazad
Vrh