Strništa i rad na njima

Vreme je obrade strnjišta, ovaj put na mojim njivama isprobavam i testiram GRUBER LANDSTAL APB 300 koji sam agregatirao za traktor CASE PUMA 155 i to uglavnom na strnjištima sa dosta mase ili suve trave. Ovaj test sam izveo zahvaljujući firmi AGROCESLA koja je distributer ovih grubera, kako mašina radi, kakvi su utisci, pogledajte u videu... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal! Copyright © 2023. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
 
Mozda ima i ovaj konja ali nema tezinu.On tako ako okrece tockove a motor drzi obrtaje,bas i nije dovoljno tezak.Delom na to utice i ugao tih radnih organa,taj bas i ne pritiska zadnji kraj traktora.
 
Jeste. To je Palikin. Ide to dosta dobro i ovako sa ovim konjićima. Ovde konkretno je u pitanju teška slatina a iztanjirano. Dole beton a od gore sitno pa lako proklizi. U delu gde nema slatine ide oko 5,5-6 km/h. Ali taj deo gde je slatina je trebalo razbiti...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Mixer87kac posto si isao u popreko i uz duz koliko ti je vremenski bilo da uradis 1 ha? Koja je potrosnja nafte bila po ha? Koju dubinu si uspeo da izguras obzirom da je malo i proklizavalo? Da li bi bilo bolje da nije panjirano pre ovoga?
 
Mixer87kac posto si isao u popreko i uz duz koliko ti je vremenski bilo da uradis 1 ha? Koja je potrosnja nafte bila po ha? Koju dubinu si uspeo da izguras obzirom da je malo i proklizavalo? Da li bi bilo bolje da nije panjirano pre ovoga?

Učinak je oko 1 jutro na sat odprilike. Nisam još izmerio potrošnju ali je sigurno preko 20 l po jutru. Dubina je oko 60 cm. Zbog proklizavanja bi sigurno bilo bolje da nije tanjirano...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Preklapa po 10cm sa svake strane. Za ujanje ti se čini jer je tišina u kabini pa onda dolazi do izražaja buka menjača na snimku. Ne žalim ni pola evra na navigaciju, vredi svaku paru. Pogotovo od kad sam ubacio parcele...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja sam 5 jutara uzorao zapravo stajnjak to je blizu sela pala je neka kisa trese se i traktor i plug ali je islo oranje tvrdo zapeceno opet se rasulo potrosnja oko 10 l po jutru goriva, ostale njive dalje od sela nema sanse da se ore ide plug u zemlju ali tvrdo sacuvaj boze, istanjiro sam 8 jutara juce 7 klasa uz ivicu sume mislio sam popucace tanjiri natrucko sam se bolece me pedja 7 dana sreca nije nista otpalo plus garez neko zapalio valjda vikendasi uhvatilo i deo sume u sustini suda bez neke ozbiljne kise nista od posla
 
Ja nikada nisam uspeo da poorem sa 10 l/kj, osim plitkog ljuštenja strnjišta, a imamo laku za obradu zemlju ?
 
Nazad
Vrh