Stone sorte višanja, za upotrebu u svežem stanju

Erdibotermo, ulaze u VI vegetaciju
d1eb47f541d6eaa5bd105083067c08f8.jpg
63601542dcb77be4054e9f92b1b8ea3e.jpg


Sent from my moto g(8) power using Tapatalk
 
sad za vikend bi trebalo da rezem sumadinku, problem sto je niko nema ovde, a ja nznm kako da joj pridjem. ostale mi sve duge grane, tj one koje nisam radio letnju i lice na nesto. posle nacujem da se na njima ne radi letnja, tj samo se vade unutrasnje. nisam kratio na spoljni i sve grane izduzene.
bacicu neku sliku pa bi svaki savet dobro dosao
 
Izbaci neku sliku. Ona radja na jednogodišnjim granama. Najbitnije ti je da imas formu kojižu si planirao i dobar raspored grana. Leti samo unutrašnjost, vodopije i izrodjene jednogodisnje.

Sent from my moto g(8) power using Tapatalk
 
sad za vikend bi trebalo da rezem sumadinku, problem sto je niko nema ovde, a ja nznm kako da joj pridjem. ostale mi sve duge grane, tj one koje nisam radio letnju i lice na nesto. posle nacujem da se na njima ne radi letnja, tj samo se vade unutrasnje. nisam kratio na spoljni i sve grane izduzene.
bacicu neku sliku pa bi svaki savet dobro dosao
Ja licno odmah posle branja orezem sve grane koje su dale rod ,a u zimskoj rezidbi samo odradim korekciju.
 



evo kako bih ja



zaboravio sam da napomenem da mi je vetar pokidao 70% grancica u prvom-drugom spratu al samo sa jedne strane krune sto se i vidi
 
Grane koje su dale rod se kod Sumadinke skidaju u osnovi zato sto su gole.


Sent from my moto g(8) power using Tapatalk
 
To je glavna mana Sumadinke jer ogoljevaju grane tamo gde rodi, kroz par godine pokratis i ove skeletne grane na 15-20cm da izbiju nove skeletne grane i samim tim obnovis drvo.
 
jbm li ga bice valjda dobro. uvek sam filozofirao pa tako i sa ovim. kod mene u kraju dominira oblacinska i sljiva, ja udario pored sljive tresnju i sumadinku....
 
Trenutna cena visnje 22+ krece se oko 140 din, dok se za kalibar 24+ moze dobiti i nesto vise.

Sent from my moto g(8) power using Tapatalk
 
Kolege jel ste počeli sa rezidbom? Kako vam se cini rodni potencijal?


Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 
Rodni pupoljci su tu, e sad kako ce se odvijati pocetak nove vegetacije niko ne zna. Samo da se ne ponovi prosla godina u kasnjenu i bice super.
 
Nije se kasnjenje puno odrazilo na visnju koliko je na tresnju uticalo... Prvo da prezivimo mrazeve pa ćemo videti kako cemo dalje... Djubrivo je takodje veliki problem, preskupo je...

Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 
Nazad
Vrh