Stone sorte višanja, za upotrebu u svežem stanju

sa 300 sumadink. 1.8 tona, osatalo oko 200-300kg ne obrano, prosek 100 din. kg. razmisljao sam da je odmah iscupam al sam se ohladio. iscupacu pola taman da ostane za nas iz kuce da je beremo. sto kaze kolega cvele82 mnogo je ima, u mom kraju i te kako, na kraju isto bila 80din.
radnike, barem kod mene jedva naci jer se podudara sa borovnicom na koju svi idu jer se placa po kilu. dnevnica 300 po satu + hrana tako da mi se ne isplati da placam berbu, mslm isplati al za mizernu zaradu. ovako ce nam cisto ostati, a manje cu se zezati oko nje i ulagati.
 
cvele 82
planiram da bacim kompleks, kad povadim ostace mi 140 stabala i da bacim dva dzaka u skorije vreme.
vidim po preporuci yare da se posle berbe deo preporucuje. Da li si bacao nekad u ovom periodu?
 
Complex sam bacao samo u prvoj polovini februara i to 300kg/ha. Nisam posle berbe nikad bacao. Uradio sam folijarnu prihranu NPK i to je to.

Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 
Zahvaljujuci losem vremenu i zahladjenju prodje bez prvog prskanja, sada je otvoreno 40-50%,nadam se da ce se otopiti sneg i ocediti za pokusaj prskanja u subotu ciprodinilom u punom cvetu
 
Nazad
Vrh