Stajsko đubrivo

prodao danas dve prikolice stajskog :ppozdrav: , cena 3000 prikolica 3t, tovareno rucno
 
Pozdrav ljudi, bilo bi lepo da neko malo osveži temu sa cenama, meni će ove godine trebati veća količina goveđeg ili ovčijeg/kozjeg stajnjaka i već me glava boli zbog toga.
 
Kod nas se slabo trguje sa stajnjakom-pretežno veštak tako da nisam u toku sa cenama ali nekada je bilo 100kg veštačkog prikolica stajnjaka od 3 tone
 
Kako je kod vas cena radne snage tako skupa :sta:, zar nemate ljudi u selima koji rade za malo manje pare, kod nas u selu dečko tovari veliku prikolicu oko 5 t za 1000 RSD, a za isto toliko je i razbacuje...inače kod nas se to radi po principu mobe :D, sakupi se ekipa, kupi se piće, roštilj, paprikaš ili tako nešto i udri :D
 
matke. je napisao(la):
Kako je kod vas cena radne snage tako skupa :sta:, zar nemate ljudi u selima koji rade za malo manje pare, kod nas u selu dečko tovari veliku prikolicu oko 5 t za 1000 RSD, a za isto toliko je i razbacuje...inače kod nas se to radi po principu mobe :D, sakupi se ekipa, kupi se piće, roštilj, paprikaš ili tako nešto i udri :D

Ovo je prava priča, donesem klopu i piće i završimo posao! :D
 
Prikolicu od 5t platio 4000 sa prevozom bez utovara/istovara u selu kod Despotovca. Selo 1000 stanovnika i samo dva-tri domaćinstva drži krave.
 
Potrebno stajsko djubrivo .. ima li nekoga iz mladenovca, arandjelovca, ljiga ... ?
Moze i vas prevoz

zovite na 064 8606401 srecko
 
U decembru 2011 placena jedna IMT prikolica stajnjaka (natovarena onako, u piramidu, da preliva) 6000 dinara, uracunati rucni utovar, prevoz 20 km, istovar kipovanjem u vocnjak. U junu 2012 druga prikolica sve isto, placeno 6500 dinara.
 
Koja je cena zgorelog ovrčijeg stajnjaka po traktorskoj prikolici?
Da li je bolje uzeti traktorsku prikolicu ovčijeg stajnjaka,jer je kod mene u kraju 5000din..ili za taj novac uzeti azotno fjubrivo (KAN)27%
 
Po meni, zdravije je i bolje stajsko a dodavani vestacko samo do potrebnog sastava. Prekjuce sam platio novu kolicinu (prikolica IMT dva kubika) govedjeg stajnjaka 7000 dinara, uslovi kao sto je vec navedeno. Verovatno je to malo skuplje, ali ovde pri gradu vise niko ne gaji krave.
 
Nazad
Vrh