Sredjivanje traktora

Milance, jel prednji trap od 533 pase sraf na sraf na S44 ili mi se samo cini? :D

Jedini problem koji mozes da imas u pogonu kardanske pumpe je hladnjak od traktora koji je mali. Clan Tesin ima S44 na 558 i kad je pogonio veliki tifon sa najvecom Zalecovom pumpom, grejao se jer je mali hladnjak od 558 i to onaj turski laki.

Sraf na sraf.Donja remenica na radilici je veca nego na 539 ili 533 pa se i brze vrti propeler na hladnjaku. Zamajac se obradjuje na strugu,usisna grana se zatvara napred otvara pozadi .i nema mnogo prepravki.kvacilo menjac sve kako je bilo. `Ivanz`slikacu jos pa cu staviti.Karter se menja stavlja se od imt 577 .
 
Poslednja izmena:
Nije manje sace,sace je isto vec ima manje komora za hladjenje,jedno 40% manje...Tj kad se stavi turski novi hladnjak isto kao kad ides sa originalnim IMT hladnjakom do pola zapusenim od prasine...


strašno, bolje onda kupiti i stari da curi, pa ga dati krpati.....

a tu na fergusona nebi stao nijedan veći hladnjak, koliko mi se čini.....

- - - - - - - - - -

Jos neke sitnice i gotovo je sredjivanje ferdze



daj još neke slike, i sve što si radio oko kvačila, i kako si ga spojio na mjenjač, te da li je tu trebalo nekakvih prepravki, opiši to malo....al motor mu stoji ko rođeni
 
i kako se ponasa traktor 533 u oranju sa motor 0d 558?

Nije upotrebljavan za oranje jer je to bio 5-6 traktor na domacinstvu. Koriscen je za kosenje, baliranje i neke druge lakse radove. Radio je nekih 4-5 godina pa je prodat a kupljen je novi Tafe 42. Jedna slika traktora pre prodaje.



1_121197358_DSCI0348.jpg


- - - - - - - - - -

kod nas su ubacivali i od 558 i 75 i 80 ks. 558 losije se pokazao od ovih cak je da ne poverujes i malo veci potrosac.

Za potrosnju sam cuo od vise njih, pogotovu kada se dobro opterete motori. U istom poslu s44 je rastereceniji sto objasnjava manju potrosnju.
 
Sraf na sraf.Donja remenica na radilici je veca nego na 539 ili 533 pa se i brze vrti propeler na hladnjaku. Zamajac se obradjuje na strugu,usisna grana se zatvara napred otvara pozadi .i nema mnogo prepravki.kvacilo menjac sve kako je bilo. `Ivanz`slikacu jos pa cu staviti.Karter se menja stavlja se od imt 577 .
Mozda je to prica za forum,ali prednji trap od 533 ne pase sraf na sraf sa S44 motorom,pase na 560 da se ugradi a dobro znamo da 560 i fergusonce,542,549 imaju drugacije srafljenje karlice na motor.

- - - - - - - - - -

Za potrosnju sam cuo od vise njih, pogotovu kada se dobro opterete motori. U istom poslu s44 je rastereceniji sto objasnjava manju potrosnju.
Nas 588 je daleko veci potrosac u odnosu na 560,evo vec 3 motor na njemu se menja kao i pumpe,orginalan je bio perkins,sad je imr i u oranju ubije vise od 560,a u sitnim poslovima usisava.U kombajnu 132-ci nam trosi S44 oko 25 litara na hektar.
Inace motor S44 ujeda,to jeste,najbolji motor po pitanju palenja i vucnim sposobnostima a i konstrukciono je odlicno resen.
 
Nas 588 je daleko veci potrosac u odnosu na 560,evo vec 3 motor na njemu se menja kao i pumpe,orginalan je bio perkins,sad je imr i u oranju ubije vise od 560,a u sitnim poslovima usisava.U kombajnu 132-ci nam trosi S44 oko 25 litara na hektar.
Inace motor S44 ujeda,to jeste,najbolji motor po pitanju palenja i vucnim sposobnostima a i konstrukciono je odlicno resen.


Sve je na mestu sto si rekao. :ppozdrav:
 
Sraf na sraf.Donja remenica na radilici je veca nego na 539 ili 533 pa se i brze vrti propeler na hladnjaku. Zamajac se obradjuje na strugu,usisna grana se zatvara napred otvara pozadi .i nema mnogo prepravki.kvacilo menjac sve kako je bilo. `Ivanz`slikacu jos pa cu staviti.Karter se menja stavlja se od imt 577 .

Za ovo ostalo znam, jedino nisam bio siguran za kolevku. Hvala lepo. Imam u dvoristu i 577 i 533 i koliko sam sacovao delovalo mi je isto srafljenje napred na kolevci ali mi se nije rasklapalo da bih se uverio :D

Vama sto S44 trosi puno: ili menjajte majstora ili naucite sami da nastelujete taj motor kako valja. Pod punim opterecenjem ako je sve u redu ne bi smeo da potrosi vise od 8 do 9l na sat u zavisnosti od kvaliteta goriva.
 
ja se nemogu požaliti na potrošnju 560 u oranju, al da je s44 motor bolji od m34, to je sigurno......zanimljive su mi te sve prepravke, pa volim čitati o tome i gledati slike......

što treba sve prepraviti da se na imt 533 ubaci motor od imt 549???? da li je to netko radio i kako se ponaša?
 
Da li je neko na IMT 577 imao problema sa gubljenjem ulja iz menjaca kroz kuglu od male rucice (reduktora) za sporohodno i brzohodno i to samo u trecoj brzini pod vecim gasom, odmah da napomenem da gumica koja pokriva nema veze jer ona samo stoji da prasina ne pada. Da li neko ima neko resenje? Prebacivao sam iz 539 na 577 komplet kuglu i opet propusta ulje.
 
Pa... Otislo je dosta ali malo po malo smo kupovali pa nam je lakse bilo ovako bi nam bilo teze, opstina dala 100 000 pa nas je i to malo izvuklo.
Malo je majstor iz sela pomogao pa smo terali to sve u Vrsac.
Jos jednu trotonku smo osposobili lepo i ofarbali, stavio sam novi patos..
Ostalo mi je jos za djubre samoistovarnu i kosu ali videcu da li se to isplati.
Ova je 65 :D :ppozdrav:
 
Nema tegove napred, pa po kolevci deluje kao Landina, mada je izduvna grana i hidraulicna pumpa kao na R 65. Stavi 1 teg ako imas, bice mnogo lepse, a na volanu se nece puno odraziti:osmeh:
 
ja se nemogu požaliti na potrošnju 560 u oranju, al da je s44 motor bolji od m34, to je sigurno......zanimljive su mi te sve prepravke, pa volim čitati o tome i gledati slike......

što treba sve prepraviti da se na imt 533 ubaci motor od imt 549???? da li je to netko radio i kako se ponaša?

Kod mene u okolini ima dva 533 na kojima je ubacen motor od 549 i ponasaju se mnogo dobro mislim nikakvih problema nema, vlasnici zadovoljni vise snage naravno.
Jedan bas decko sto je ubacio to je od mog suraka drugar nisam video taj traktor uzivo ali po njihovoj prici prezadovoljni kako ide, a za prepravke nema nikakve jedino ne znam oko lamele i korpe, ali ima strucnijih pa ce da kazu i nesto o tome.
 
Nazad
Vrh