Sredjivanje traktora

produzivao si haubu?
 
Nazad su 11 gume tesko da ce menjac stradati. Zasto nisi od 558 motor? Komsija je pre par godina na 533 nabacio motor od 558, a sad na 558 S44, a sa 558 motor na 542. :osmeh: Zima pa se nema posla u polju.
 
Ja mogu zamisliti kako se ponaša ja sam s 542 ubacio i 3 hoće da kopa po asfaltu kad je mokro .
 
To je zato sto si ubacio od 542, da je kojim slučajem od 539 bio bi drastično slabiji. Ovako možeš kao Marko Kraljević da oreš drumove.
A moguće i da je taj tvoj sa turbinom ...

Sad se nešto mislim ... da nisi stiskao ono dugme kod filtera za vazduh? Možda zato tvoj tako ide ...
 
Nazad su 11 gume tesko da ce menjac stradati. Zasto nisi od 558 motor? Komsija je pre par godina na 533 nabacio motor od 558, a sad na 558 S44, a sa 558 motor na 542. :osmeh: Zima pa se nema posla u polju.

kod nas su ubacivali i od 558 i 75 i 80 ks. 558 losije se pokazao od ovih cak je da ne poverujes i malo veci potrosac.
 
Jedan ja takav na zetora super onog plavog ubacio ali onaj stari šestak ima ko 33 pumpu reže ko lud
 
Milance, jel prednji trap od 533 pase sraf na sraf na S44 ili mi se samo cini? :D

Jedini problem koji mozes da imas u pogonu kardanske pumpe je hladnjak od traktora koji je mali. Clan Tesin ima S44 na 558 i kad je pogonio veliki tifon sa najvecom Zalecovom pumpom, grejao se jer je mali hladnjak od 558 i to onaj turski laki.
 
Mislim da je kod tih Turski hladnjaka manje saće,neverujem da bi se grejo sa orginalnim hladnjakom
 
Mislim da je kod tih Turski hladnjaka manje saće,neverujem da bi se grejo sa orginalnim hladnjakom
Nije manje sace,sace je isto vec ima manje komora za hladjenje,jedno 40% manje...Tj kad se stavi turski novi hladnjak isto kao kad ides sa originalnim IMT hladnjakom do pola zapusenim od prasine...
 
Nazad
Vrh