Spremanje kombajna za žetvu

blago tebi.... :D
mene je nova koštala 75 € :sta:

ja sam danas završio sa električarem svu instalaciju, dogradio još jedan far napred, stavio halogenke od po 100W i svetli ko ringišpil... :haha: :haha: :haha:
napokon zakačio lađu i sabirnu... ostalo je samo još vešalice na lađi i da montiram sita...
takođe sam danas i kosu naštelovao tako da je ostalo još par sitnica i ja spreman..

da li se zna koja će cena biti uslužne žetve ali po hektaru... :haha:

pozdrav!
 
hvala meshter... video sam malopre.. ali sve naokolo..
ima li neki konretan post... tj. da li će biti realno za očekivati više od 100€ po ha?
 
Jos kako mi se cini da ce biti i povrat PDV-a koji je 23% cjene ;)

Vise mi ne pada na pamet da prenitavam cjelu kosu. kad dodje vrijeme da je bas toliko losa, oticu po novu i gotovo... jednostavno mi se ne isplati se s tim zezati, a nije mi daleko od kuce, a nije ni supo. Sam oza nozice (neke telijanske) sam davao 55 centi. i uzeo 50 komada (na kosu ide 40) i jos 80 nitni i jos novu glavu kose s nitnama, a prut mi je jedan pukao a drugi varen... dok prenitam i dobar prut, izgrbavit cu ga sigurno... jednostavno se ne isplati zezati s prenitavanjem kose, kad za ove novce imam novu i samo teram

Post je spojen: [time]1277494927[/time]
_________________________________________________
Evo, danas bio po novu kosu za ZMAJ-a... Covjek ima na lageru kosa razno raznih i jospo uzorku pravi sto god treba. Cjena od alo manje od 2€ po nozu je bez PDV-a i covjek ako treba izdaje i racun, ali na njega jos ide i PDV od 23%.

Kosa mi se jako svidja, i htio sam uzeti dvije, ali je imao samo jednu, cak niej ni pruta novog imao malog, nego samo za 142... Nozici su original RASSPE i mogu vam reci da je kosa jako dobro odradjena.

Sutra ako ne bude kise, ide uglavljivanje kose i finalni detalji oko toga, montiranje remena na bubanj, podmazivanje i cekanje ne znam do kad, jer eto, kisa opet nesto oce-nece nista ne znam kad cu u zetvu...
 
odlično Bobo!
evo i ja sam pri kraju sa totalnim remontom!!! ::svaka cast::

ostalo je još par sitnica i onda ide probno startovanje svih funkcija!
nadam se da ću sutra da pozavršavam sve detalje a ostalo ih je jako malo!

i kod nas se okišilo, tako da se nadam da ću startovati sredinom iduće nedelje, ako ne bude :kisa: :sta:

cujemo se !

pozdrav za sve kolege :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Evo danas je bilo probno uključivanje svih funkcija... i ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: za majstora... hi hi hi.
Posle je palo detaljno pranje .. ali po kiši...
tako da sam ja spreman 100% za sezonu.. samo još da ogreje :cool: i idemo da gutamo prašinu!!! :) :haha:

:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Yt2aca izvini sto ti moram reci tu si se zajeb sto si oprao kombaj :cao: ni pod koju cenu neperi kombaj samo ako ces ga celog izremontovati.
 
Zasto, ne prati kombajn, prijatelj radi u zadruzi imaju Df-toplinere kad se dode sa njive obavezno mora se motor barem kod njih oprat a i kao se stigne i kombajn se preleti...!!! ali kombajn cijeli nekad ali motor nakon svagok dana...!!! :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Kombajn se pere prije sezone, nista mu to ne skodi... skodi mu kad ga operes na kraju sezone, pa se voda u njemu zadrzava, i bude hladno vrijeme i voda ne isparava... Pred sezonu je pozeljno oprati kombajn, nista mu nece biti.

Jucer sam ja upasao kosu u heder, postelao duple prste, pritiskivace, podmazao cjeli kombajn, malo moram dotegnuti lijevu stranu hedera, stavio novi remen na bubanj jos samo pranje kabine i neki detaljni radovi i spreman sam za u zetvu...


NEGO... u hidraulicnom sistemu imam SAE 30 ulje... jel ja mogu tu nadosipati motorno, jer kad podignem heder do kraja i skrenem volan, na mjeracu se ne vidi skoro nista, a gdje je jos vitlo i varijator, i zagrijavanje ulja zbog male kolicine. Znaci, jel moze motorno ulje u taj sistem, ili kakvo je SAE-30 ulje uopce?
 
to ti je motorno ulje.15-40 je isto motorno. sae15-40,sae30 sae80 sae90...sto veci broj -to gusce ulje? rakovica u hidrauliku koristi sae30 ,dok imt traktol80...ne znam ako dospes dali ti nece preci maximum,.?
 
Sto se tice ulja u hidraulici ja sve klipove skupim da se rezervoar napuni i onda naspem preko maksimuma jedno pet santima do vrha a kombaj kada operes udje mu voda u lezajeve i lezaj korodira i posle propadne.(nece da propadnu orginal lezajevi jer su dobro zasticeni imaju vise zastita ali zato one koje si menjo sto su 2RS ili ZZ ti su gotovi).
 
Kombajn kad operes, obavezno podmazujes... kakva voda u lezajevima, to su gluposti, da izvines.

Sto se ulja tice, zar SAE 30 nije isto sto i 0w30? Znaci, monogradacijsko, a to je skupo u vrazju mater ovdje... ni jedna trgovina nema tog ulja na lageru, samo po narudzbi. kolega je sipao motorno i nikakvih problema nije bilo s uljem. Da li zmaj ima negdje kakav filter hidraulicnog ulja, recimo negdje u rezervoaru ii negdje sakriven?

Sipat cu ja u njega neko motorno, pa kako mu bude. 15w40 je dosta rijetko za hidrauliku i dosta postojano na promjeni temperature, tako da mislim da ce biti takvo ulje.

Ako do veceras ne bude kakvih boljih savjeta, sutra to rjesavam i kombajn spreman ;)
 
I kod mene je sae 30, po preporuci drugih, ja moj kombajn uvek operem pred sezonu remonta, vecinu lezaja i promenim ostalo podmazem i nikakvih problema nema! :ppozdrav:
 
U hidraulicni sistem se obicno sipa hidraulicno ulje HVLP 46 ili 68.
Kod starijih tipova masina pa i nekih traktora za hidraulicni sistem je korisceno ulje SAE 30.To je monogradno ulje koje se sve manje koristi jer ga zamenjuje monogradno ulje.To nije isto kao ulje O w 30 jer je ovo multigradno ulje.
Po pravilu nije preporucljivo mesati ulja razlicitih proizvodjaca a i razlicite gradacije.
Kolicina ulja se meri tako sto heder mora biti u donjem polozaju i uspe se ulje do maksimuma ili nesto vise.
Na Vama je da odlucite sta cete sipati. :cao:
 
Danas se prolepsalo pa na posao... :D :haha:
i57xhd.jpg

fdxfdc.jpg

5ked6x.jpg

iylapf.jpg
 
Bobo je napisao(la):
Kombajn kad operes, obavezno podmazujes... kakva voda u lezajevima, to su gluposti, da izvines.

Sto se ulja tice, zar SAE 30 nije isto sto i 0w30? Znaci, monogradacijsko, a to je skupo u vrazju mater ovdje... ni jedna trgovina nema tog ulja na lageru, samo po narudzbi. kolega je sipao motorno i nikakvih problema nije bilo s uljem. Da li zmaj ima negdje kakav filter hidraulicnog ulja, recimo negdje u rezervoaru ii negdje sakriven?

Sipat cu ja u njega neko motorno, pa kako mu bude. 15w40 je dosta rijetko za hidrauliku i dosta postojano na promjeni temperature, tako da mislim da ce biti takvo ulje.

Ako do veceras ne bude kakvih boljih savjeta, sutra to rjesavam i kombajn spreman ;)

Bobo ja sipam HD 68 modricino i radi odlicno
 
Ulje se proverava kad je sve spušteno (heder, vitlo). Ako sve digneš pa napuniš, onda kad spustiš pola će ti isterati napolje...
 
Ma, meni je slucajno ostalo sve podignuto i cilindar volana uvucen... kad sam ga podmazivao, slucajno pogledam u cjevcicu na rezervoaru, kad ono skoro pa ni nema ulja... Dakle kad spustim heder vitlo i sve to, sumnjam da ce biti uopce pola rezervoara...

Znam da nije preporucljivo mjesati ulja razlicitih gradacija i namjene, jer moze doci to pjenusanja ulja i talozenja nekih cestica koje nastaju prilikom pjenusanja ulja. Zanima me koje ulje dakupim da nadospem u sistem, ili da ispraznim sistem i uspem neko hidraulicno ulje.

Dakle, najvise me brine jel se 15w40 ili neko slicno moze mjesati s sae30, a ako ne moze, koje moze uopce, jer SAE 30 mi kazu da je jako skupo i da ide samo po narudzbi.
 
to je tacno ,ne bih trbao da ga mesas!A jesi li ti siguran da ti je u rezervoaru SAE30.-to ti je jedno od jeftinijih motornih ulja.SAE15 -40 je skuplje od toga _normalno sve zavisi ko je proizvodjac.to ulje kod nas je nekih 18eura-10 litara -MODRICA.,a 15-40 je 25 eura otprilike .stvar je u tome sto 15 -40 moze u motor za varijantu zima-leto.u leto ti ide gusce a za zimu gusce-SAE40(moze).znaci ako je SAE30 -slobodno sipaj 30.ko ti danas garantuje da je u kanti sae30 iako tako pise na njoj!?mada ne vidim da je to neka investicija i da promenis komplet ulje(ne znam koliko staje)-kombaj je to-vratice investirano. :cao:
Post je spojen: [time]1277763319[/time]
_________________________________________________
pardon; :spavam: za zimu ide redje.moja greska.
 
Nazad
Vrh