Spremanje kombajna za žetvu

Računao sam ako stavim na svaki šesti prst(treći dupliprst) onda mi treba 9 i onda će biti na svakih45cm po jedan podizač!
 
To ti je malo, mi smo na klasu imali na svaki cetvrti. Onda vremenom se neki iskrivi, neki izgubi i sad je ostalo otprilike na svaki 5.-6. i sad su pomalo "redki".
Post je spojen: [time]1277113274[/time]
_________________________________________________
ako je usev malo polegao onda je na svaki 5.-6. dovoljno ali ako je skroz primazano za zemlju onda ti treba na svaki 4.
 
Mićo ,koliko znam podizač ide na svaku "stopu"tj na 30-setak cm.Na tvom hederu koji si prepravio podizači mogu lepo da rade ali da je ostao fabrički samo bi pravili probleme.
 
Evo ga:

Tablica pocetnih podesavanja za pojedine kulture:


Podesavanje korpe:




Dijagram bubnja i korpe:


Evo i mojih duplih prstiju nakon remonta. kad sam ih zavrnuo nazad na heder, svaki gleda u svoju stranu. pola sata sam ih "nagovarao" komadom cjevi i cekicem da idu pod spagu:
 
Bobo šta stavljaš pod špagu?Uvuci kosu pa tada šteluj pritiskače .
 
Pritiskace jos nisam postelao, jer trebam jos kosu prenitati kompletnu, pa kad ju uvucem, onda ide fino dostelavanje... Gledao sam samo vrhove prstiju da budu pod spagu i na kraju sam pogledao kroz prste da vidim koja plocica viri van po visini i onda sam i njih "spustao" cekicem... kad uvucem kosu, onda ce biti fino dostelavanje.
 
mityoo je napisao(la):
Ko ima podizače polegnute slame na hederu? Koliko ide podizača na heder od 142? Koliko gusto treba da se postave?
U uputstvu za zmaj 170-190 pise da se podizaci postavljaju na prste sa razmakom 12 inca odnosno jednu stopu sto mu dodje 304,8 mm a heder na 142 je sirine 14 stopa. Po tom uputstvu bi na 142 islo 14 komada :sta:
 
Bobo imaš li problema sa ulaskom mase u heder i iz hedera u ulazno grlo pošto vidim da je pošteno zarđao?!
 
Ja bi vas zamolio za savet oko elevatora hedera.Danas sam primetio da mi je Klizni lim (broj 3 na slici)istrošen pa me interesuje dali se on vadi na prednju stranu ili na zadnju?Pošto mi je elevator razdvojen od kombajna lakše bi mi bilo nazad ali bogami nešto neide.

 
da na svaku stopu ide ili tacnije 4 prst,krenes od pocetka da brojis 123 pa stavis podizac pa 123 i opet,na zmaja treba da stane 13 komada a ne 14,14 ide na heder 4.5 m na 4.2 13 i na 4m 12 komada,posto je kod mene 4m ide 12 a kolega ima 4.5 i ide 14 kom.,bas cu sutra da prebrojim na zmaju,nemoze nikako 14 da stane jer i od one strane treba da ti ostane 3 prsta fraj da budu jednako raspodeljeni :cao:
 
Nemam problema s ulazom mase nikakvih... to se u dan dva rada sve usjaji ko pasja kesa... Pohrdjalo je zato jer kombajn nema pravu garazu, vec stoji na vrh basce pod najlonskom nadstresnicom...
 
Za zmaja imaš podizače "made in mala privreda Mol" za 800-1600 din/kom I uglavnom sve je to isto sr....
 
hvala,

a može li neki kontakt za "FRANK-ove" podizače-- i ako može neka slika.

evo i ja danas izasao iz garaže da ga razgazim malo.. :haha: :ppozdrav:

232yp2.jpg

malo se pozabavili farbanjem!

2nbfvc6.jpg

vraćanje u garažu...

ostalo je samo još štelovanje kose i montaža sita i lađe!!!
pozdrav
 
Verovatno vlasnici zmaja 142 imaju problem sa držačem spiralne cevi za kipovanje.Takoreći svake godine varimo ćošak bunkera koji pukne ,te smo i danas prvo zavarili pa smo malo i ojačali.

Image Hosting provided by ImageBam
 
Evo, danas isao prenitavati kosu i kad sam ju uzeo s poda, tek onda vodio da je i ona varena... dakle imam dva slomljena pruta s losim zupcima, od kojih bi mozda mogao napraviti jednu kosu koja "moze posluziti"...

Danas slucajno dosao do kolege, i on zove covjeka 20km od moje kuce koji pravi kose, i kaze 14kn po nozu, koliko god hoces dugacku... znaci malo manje od 2€po zubu novi prut, novi nozici, nova peta... sutra idem po novu kosu.. nije mi jasno sto sam uopce kupovao nove nozice i htio prenitavati staru kosu...
 
Nazad
Vrh