Soja 2024

Kraljica, Hogar ili Vinka? Koju sortu odabrati?
Kraljicu sam imao jedne godine zajedno sa Hogarom. Kraljica je stajala,Hogar polegao i zamrsio se,Kraljica bolje rodila. Ove godine posle proslogodisnje pauze imacu Kraljicu i Vinku za probu.
 
Poslednja izmena:
Pokupili smo ga dobro (vise se osipao prilikom skupljanja pologa)ali je ipak Kraljica dala više po kj. 250-350 kg/kj je bila razlika ako se dobro sećam.
 
Kako soja reaguje kad se poseje u hladnu zemlju? Gledam prognozu i ne znam šta da radim, da je sejem sad pre kiše (u subotu npr.) ili da ostavim setvu za iduću sedmicu kad prođu kiše i malo otopli?
 
Ja bih sejo dok ima vlage brzo će opet da ugreje. idemo ka toplijem dobu godine a ovo trenutno zahladjenje je ništa. ona na ovim temperaturama normalno će klijati .zemlja je trenurno toplija nego vazduh i atmosfera dok ona ne izdjika i ne progleda iz zemlje taman eto i temp.vraćene na 30
 
Ma 09.04 sam zavrsavao kukuruz i krenuo soju, kukuruz nikao oko 80% a soja jos nije,kako zahladnelo nece da izadje

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
@BOKIBOLE Ja sejem Kraljicu sad je treca godina,ove godine na sve povrsine je ona posejana.Isto sam i ja imao ogled na jednoj parceli, Hogar vs Kraljica,pored njih jos bila i Wendy.Kraljica mi se najbolje pokazala.
Hteo sam ove godine kupiti malo semena nove Deneris sorte da probam,ali su sve prodali,dok se ja odlucim sta i kako prodje voz ....
 
Bolje bi joj bilo da se ocekicila juce, jutros je vec bilo -1

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ja sam danas posejao polovinu moje soje. Nisam gledao prognozu, ako sutra ne bude kiše onda ću i drugu polovinu. Bilo je dosta sejalica u ataru, izgleda da ljude ne brine hladno vreme koje se prognozira...
 
Nazad
Vrh