Soja 2024

Ide bez problema i sa raonom ako se kvalitetno odrade sve operacije do setve.
 
I to sto kazes,sta li je mislio cicimoric i svi ostali koji su kupili diskosne sejalice,mogli su kupiti raonu i ustedeti dosta para.
Ja bih rekao da im je dokur... da spremaju jeb.. leju po njivama ne bi li raona usejala kako treba.
 
Nešto razmišljam, stara OLT mehanička sejalica, bez obzira na spremanje, nikad nije imala problema sa dubinom. A i ona je raona...
 
Koliko je teška ta mehanička sejalica? Imao sam maksikorn isto mehanička ta je ulazila gde oćeš teška sejalica kao tuč
 
Nije diskosna toliko superiornija u odnosu na raonu(mada onaj noz ili turbo disk zaista rade pola posla pri usejavanju)...imamo pored diskosne i oltovu i majevicinu raonu...pre 15-tak godina smo sejali u jako tvrdo(bilo poplavljeno) zemljiste sa oltovom pneumatskom raonom-procedura je bila da se svaki krug dosipa seme,a na svakoj bateriji je bio nakacen teg od belarusa...nicanje je bilo odlicno.
 
Ja imam OlT mehanicku cetvorednu, nisam merio nikad al tesko da ima vise od 250 maksimalno 300 kg

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da sećam se da si je spominjao .Zanimljivo kod te sejalice mi je bilo ceo njen sistem toliko jednostavno i prosto a precizno , samo što je vreme pregazilo. Zezali su me da sejem sa sejalicom iz hitlerove ere
 
Original naziv je bio Maxicorn Kleine. Kada si spustio previse duboko u soji hteli su zadnji pogonski tockovi malo da varaju "da proslajfuju". Sejalica je kupljena sredinom osamdesetih godina iz zadruge na licitaciji. Kod nas je sluzila jos 20 godina. Verujem da i sada radi kod nekoga. To je tako napravljeno da ne moze da se unisti.
 
Prvi dan setve 23 april je poceo da izlazi. Dubina je oko 6 cm.

Q0lWfBy.jpeg
 
Eto gde pada kisa,mi idemo ka pustinji a tamo 2 zetve godisnje kao dobar dan ....jeb... ih brazil i gmo i sve redom.
 
Mi smo ovakvo kombajniranje doziveli i videli uzivo 2014 godine samo sto kod nas kombajn tockas nije mogao da prodje. Sreca da su bila ta dva gusenicara 4WD jer pola atara ne bi bilo pokoseno. Secam se zadnja prikolica mi je bila 23% vlazna. Nisu naplacivali nikakve troskove susenja samo su odbijali vlagu.
 
Nazad
Vrh