Soja 2024

Jel imao neko iskustva sa granulisanim totalom? Kazu duplo jaci nego tecni. Na pakovanju pise za " nepoljoprivredne povrsine"
Glifosat monoamonijum so
 
Koristio sam ja 2-3 godine granulisani dok je bila ona luda cena totala. Izlazio dosta povoljnije u odnosu na tecni. Ako me secanje ne vara 2 do 2,5kg/ha je resavalo skoro sve, za poponac i pirevinu je morala jaca doza.
 
162 din sam ja platio, uzeo 2t. Nadam se subvenciji :) Ostalo sam svoje seme koristio.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Prvi put sam seme kupio, zbog najavljenog povracaja. Kad mi je parcela bila ogledna za 6 sorti, ta semenska roba je bila ne daj Boze za neke sorte. Inace, obicno ostavim moje seme, selektiram i bude mnogo lepse nego to kupovno.

P.s. jel su oni okacili reklamu ovde na ovaj moj dzak za rizol kao preporuku da i to kupim, ili je seme vec tretirano?
 
A ako nam nasa mila drzava uleti...pa se naprave ludi...kao i dosta puta do sada...secam se kada smo prvi put kupovalu vendi-to je bilo svega sem normalnog zrna soje...zelenog sasusenog zrna,smezuranog zrna ,ambriozije,cicka,sirka,giter bloka,maltera...
 
Nazad
Vrh