Soja 2020

Teške reči,mada se slažem da ne postoji taj prinos ni blizu 6 tona/ha.Ko prebaci 4 tone može da peva.Deo ovogodišnje soje spakovan i spreman za ekstruder.
9d4ad6d10a6c86d3fbf122c4eb71f403.jpg
9d35c4814de7ebcb704d6dee496cdfc7.jpg
f0a9395043fcfbcf4cb2898f1ad419fe.jpg


Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Da,iz prikolice je i istovarano,šiber na zadnjoj stranici i preko malog puža direktno u džambo vreće.

Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Da malo zacinim ovo sivilo slikama danasnjim. Sijana 3.avgusta od zafrkancije
20201026_163152.jpg

20201026_163140.jpg

20201026_163436.jpg
Momo,
ja već drugu godinu pokušavam da sejem postrno, kao za zeleno đubrenje, i nikako da dobijem neku visinu stabljike pa da bude neka masa, dodje do veličine od 20-30cm, zacveta i završi rast
Jel ima neki razlog,
Da naraste barem do kolena, kao ova tvoja bio bih prezadovoljan
uslikat cu svoju sejanu 7.07, upola tvoje, a kiše bilo kod nas skoro svaki tjedan ove godine
 
Ako nisam predlagao bar desetak puta da se postrna soja sije kasna sorta a ne rana , ali knjige tako ne kazu .... Evo da pojasnim opet , soja je biljka koja nije kao kukuruz npr da joj vegetacija traje odredjeni broj dana tj zbir toplotnih ili suncanih sati . Kod soje su 2 faze ,vegetativna i reproduktivna . Ona prepozna kada dan pocne da se skracuje i tada odbrojava jos odredjeni broj dana i prestaje rast , prelazi u reproduktivnu fazu i zuri da sazri. Taj broj dana nakon ravnodnevnice tj od pocetka skracenja dana je veci kod kasjih sorti , gruoa 3,2,1... a manii kod grupa 0,00 ,.. E sad kad se sije postrno ,to je vec u ranoj fazi poceo dan da se skracuje pa rana grupa soje odma odbrojava i ubrzo staje sa rastom pa bila i 15cm visoka , dok kasna ima kolko tolko vremena da formira visinu i malo veci broj mahuna.
 
Ako nisam predlagao bar desetak puta da se postrna soja sije kasna sorta a ne rana , ali knjige tako ne kazu .... Evo da pojasnim opet , soja je biljka koja nije kao kukuruz npr da joj vegetacija traje odredjeni broj dana tj zbir toplotnih ili suncanih sati . Kod soje su 2 faze ,vegetativna i reproduktivna . Ona prepozna kada dan pocne da se skracuje i tada odbrojava jos odredjeni broj dana i prestaje rast , prelazi u reproduktivnu fazu i zuri da sazri. Taj broj dana nakon ravnodnevnice tj od pocetka skracenja dana je veci kod kasjih sorti , gruoa 3,2,1... a manii kod grupa 0,00 ,.. E sad kad se sije postrno ,to je vec u ranoj fazi poceo dan da se skracuje pa rana grupa soje odma odbrojava i ubrzo staje sa rastom pa bila i 15cm visoka , dok kasna ima kolko tolko vremena da formira visinu i malo veci broj mahuna.
Da Momo slažem se s tobom, primetio sam da je do sorte i da ova rana nastoji završiti rast što prije, zacveta i staje, dok kod kasnije to nije slučaj,
 
Ma nije ono indijana , ispostavilo se , nesto domace , nepoznata sorta. Neznam tacno sa koje njive sam pokazivao , uglavnom bili su prinosi od 3 do 4.5t po ha . Prosjek mi bio oko 3.7t po ha . Tako je ovde u kraju , kod svih manje vise . Bilo kise , a varira uglavnom od tipa zemlje i polozaja . Od kombajna i kombajnera isto moze dosta prinos da varira uvjerio sam se . Sorte , medjuredni razmaci pa i datum sjetve ove godine jije mnogo znacilo.
 
Konacno danas skinuta wendika, prosek 1806 kg po jutru. Vlaga 14.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja ne znam dal će meni ostati. Nisam još ni očistio. Kad vidim koliko će biti očišćene onda ću znati...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh