Soja 2020

Dali je neko žeo GMO soju?
Šta ako poslije nje žanjem običnu?
Dali se može kontaminirati pa da uzorak pokaže da je GMO?
 
Još da samo znam koji je ozbiljan.
Danas sam se porezao na nož od sječke i nema nikakvih vidljivih promjena na koži.
A soja kao ona mlada kad su pitali mladoženju dali je bila nevina kad su se uzeli a on kaže.
"Neko kaže da jest a neko da nije"
 
Nikako mi nije jasno kako se to kombajn kontaminira od gmo soje pa nije to gas pa da curi po kombajnu ili da iz soje ispadaju molekuli i zalepe se za kombajn

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Moze da kontaminira kombajn , moze i prikolica cak kazu da moze pokazati ako je prosle godine na toj njivi bila gmo soja da ostanu tragovi tog proteina u zemlji mada je to mala sansa . Za kombajn dovoljno je ili malo kukuruza da protjera ili prvih par stotina kg soje da se posebno iskipa pa da nastavi . Mada od testiranja bar 10 % slucajeva ce pokazati pozitivan iako pouzdano nema nikakve veze sa gmo,kupovno sjeme , nije kombajn nikad prisao genetskoj itd.
 
I ja sam to čuo ali se nisam sretao. Pitam jer nebi da dođem u situaciju da nekom požanjem, pa iako je sijao redovnu da mu prikaže GMO.
Imam još par ha uslužno pa ću reći čovjeku nek odluči šta i kako. Ja ne mogu utvrditi koja je koja a on nek provjerava.
 
Glupost , bilo kako bilo jedemo gmo svi vec 20 i vise godina . Kod nas u Bosni domaca soja ide 15% godisnjih potreba stocne hrane ostalo sacma iz Brazila , u Srbiji je mozda malo manji postotak ali isto tako . Sta nam fali . I ako je otrovna , opet jedemo to stalno pa kako bilo .
 
Први производ на листи чоколада Милка да видим те који је нису давали својој деци
 
Još da samo znam koji je ozbiljan.
Danas sam se porezao na nož od sječke i nema nikakvih vidljivih promjena na koži.
A soja kao ona mlada kad su pitali mladoženju dali je bila nevina kad su se uzeli a on kaže.
"Neko kaže da jest a neko da nije"
Tebi ce do ujutru da izraste trece oko

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Пређеш у вегане и решиш се гмо продишеш пуним плућима ал остатке олова,метала, и којекаквих загарантованих срања у ваздуху.Једеш наводно здраво живиш у тој илузији а ћелије ти се пуне свакодневно лепим дозама отрова.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh