Soja 2020

Ja danas odradio soju,prosek 2000kg po kj, najbolji apolo ,zatim rubin pa palador. Palador jedva odradili ,zelen u pm,nece mi vise uci na njivu, za seme ostavljen apolo
Паладор ко је имао код нас а да га лед није дирао бацао је око 2600кг/кј, ја сам услужно радио пре пар дана комшији на 2кј тачно пошто му и сејемо, имао је 5780кг њега, једиан мана му је што му је стабљика зелена па је за комбајн смрт...али зато роди и то одлично...то је далеко више од било које друге сорте у атару, чак је и Миле Главоња (наш тајфин чија је економија) имао просек од око 2100кг Саве, Аполо му је био бољи око 2300кг/кј, а те његове њиве је мимоишао лед око ЗЗ Чалма...
 
Da smrt za kombajn,ipak apolo i ranije stigne a opet ne zaostaje puno za paladorom. Da napomenem da je moj prosek ostvaren bez kilograma vestaka,samo hemija od uloga,,dubinsko,2 puta sirokolisnato i sirak
 
Emigrante, koliki je bio prinos u tom ne branjenom delu, po slici bi se reklo preko 4 tone po ha?
 
Hahahaha ovi u Calmi bog te pa oni svake godine gde im ne tuce led nemaju ispod 25 meteri :haha:sta je za njih dati za arendu 320-330 evra po jutru sitnica :haha: ,dobra zemlja bog te :unsure:
 
Poslednja izmena:
Galicije spusti loptu, dosta ljudi cita ovaj forum.
Шта да спустим лопту када је толико родио паладор, а шта да кријем и од кога за ово што сам писао, да су појединци па и овај велики имали толико соје по кј...то што већина нас није имала јел сада треба да ћутим због тога...Ја сам прошле године имао истог тог паладора 2700+кг/кј, а од белуге је бацио на истој њиви 400+кг више...када други овде напишу имали смо толко и толко, то је божије слово...ма да не кажем шта више....ај довиђења
 
Шта да спустим лопту када је толико родио паладор, а шта да кријем и од кога за ово што сам писао, да су појединци па и овај велики имали толико соје по кј...то што већина нас није имала јел сада треба да ћутим због тога...Ја сам прошле године имао истог тог паладора 2700+кг/кј, а од белуге је бацио на истој њиви 400+кг више...када други овде напишу имали смо толко и толко, то је божије слово...ма да не кажем шта више....ај довиђења
Nisu imali te prinose soje.
 
Nazad
Vrh