Soja 2020

Od danas Zanimacija...
IMG_20201003_160901.jpg

IMG_20201003_160835.jpg

IMG_20201003_160632.jpg
 
Skinuo jednu cetvrtinu soje i sad ceka sta ce nocas biti . Mogao bi lako bijeli kombajn . Jedan dio mi je osiguran a veci nije . Do Zagreba je doslo , kod nas ovde ce za 2 ,3 sata .
 
Ja danas odradio soju,prosek 2000kg po kj, najbolji apolo ,zatim rubin pa palador. Palador jedva odradili ,zelen u pm,nece mi vise uci na njivu, za seme ostavljen apolo
 
@sasa74
Jel to prskano desikantom ili ?.Inace ako mislis da je ovo lose ,nisi jos video kako izgleda parcela zakorovljena ambrozijom,bukvalno suma iste,a negde 2 metra ispod soja,ono je strasno,a ima i drugih korova,cicak,samo i njega vecinom ugusi ambrozija xd.Neko ko je alergican na polen ne bi smeo prici kilometrima,16-17 hektara sume ambrozije.Drzavna zemlja naravno.
 
Ne radim ja tu parcelu ,ali gledao sam pre neku godinu kako zagusi skoro nov kombajn po nekoliko puta na kilometarsku duz.Ambrozije ima puno,nije samo tu ,i na nekim privatnim parcelama se siri,po obodima njive,ali naravno najgore su drzavne table.Gde sam predavao soju ove godine,covek koji radi na vagi se cudi kako nema semena ambrozije kao primese xd,znaci mozes misliti koliko onda je ima kao problem po njivama ovde u opstini.
 
Završena soja juče prosek na 65 kj 12xx kg,nikad gori rod.Soju sam imao uglavnom na najboljim zemljema za soju kod nas,nešto malo oko sela i u ritu.Baš te zemlje su najmanje kisle.Najlošiji prinos je bio 690kg najbolji oko 2 t. Sve je u SRPSU nigde odbitaka.Nešto predato na čuvanje nešto ostavljeno kući. Sve u svemu Debela nula na soji ove godine.Do godine otprilike ista površina iako sam mislio da je pojačam dosta.
 
Nije prskano desikatom, ima i gore to znam,ali najgore je kada nisi prethodno video njivu odeš da radiš pa ni da radiš ni da napustiš.
 
Kod nas te ardale sa ambrozijom kombajneri ostave za kraj da se dobro osusi trava i ide to nekako.Bio sam prisutan kad jedan iz sela radio takvu njivu. Otprilike je bilo 7 tona zrna u prikolici. Proterao svu soju kroz krunjac i bila je puna autoprikolica ambrozije.Tu prikolicu si mogao malim prstom okretati,znaci nema kilaze nego prpa, a da je oterao u to vreme da je preda u zadrugu oglobili bi ga 15-20%.U prikolici cenim da nije bilo vise od 70kg ambrozije sto mu dođe na tu kolicinu 1%.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod nas te ardale sa ambrozijom kombajneri ostave za kraj da se dobro osusi trava i ide to nekako.Bio sam prisutan kad jedan iz sela radio takvu njivu. Otprilike je bilo 7 tona zrna u prikolici. Proterao svu soju kroz krunjac i bila je puna autoprikolica ambrozije.Tu prikolicu si mogao malim prstom okretati,znaci nema kilaze nego prpa, a da je oterao u to vreme da je preda u zadrugu oglobili bi ga 15-20%.U prikolici cenim da nije bilo vise od 70kg ambrozije sto mu dođe na tu kolicinu 1%.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Pa da,činjenica je da ta ambrozija nema težinu,prošle godine sam uslužno skidao 1,5kj i bilo je ukupno oko 600kg "soje" na toj površini,hteli da mu odbiju 8%,stvarno je gadno izgledala.Čovek proterao kroz vetrenjaču i napunio građevinska kolica u kojima nije bilo više od 5-6 kila,posle čega je bila u SRPS kvalitetu...
 
Nazad
Vrh