Soja 2018

nisi napisao ono ostalo...300e po ha poticaja + 200 e proizvodno vezane potpore za soju.

Neznam za ovih 200€......za prvih 300 mi jasno

Kad nigdje nepise za koju kulturu se koliko dobije, tek kada posijes i sjednu novi nagodinu, onda znas koliko dobijes......
 
Soja spada u proteinske usjeve i na to mozes dobiti proizvodno vezanu potporu od 1440kn;)
Uvjet je minimalno 80kg certificiranog sjemena,deklaracija i racun i ako nemas stoke moras je predati,tj prodati..ako imas stoku onda je mozes zadrzati za sebe;)info iz agencije.
 
Ovo je off ali ne mogu da ne napišem. Ne miješati kruške i jabuke. Razmisli i doći ćeš do zaključka da smo mi primaoci a drugi su korisnici poticaja.

Koga se potiče. Sjemenske kuće. trgovce, Petrokemiju , uvoznike ili ipak proizvđače.
 
- - - - - - - - - -

Rado bi pristao da preko mene potiču blo koga .Mi isto potičemo s.kuće i ostale ,ali iz svog džepa:ppozdrav:
 
Juče sam posejao uslužno 6kj soje Valjevka i Sava roba sa instituta puna polovica i zrna bez opne posejao sam oko 60kg po kj na 70 jer je klijavost po rečima gazde 80
%.Vlage na pretek nismo duboko išli ne lepi na točkove tj nagazne,pogonske od traktora baš se lepo radilo...
 
Tek mi neki dan stigao rezultat ispitivanja klijavosti. Sorta Sava klijavost 93% energija klijanja 85%.
Kad se uvremeni ide u zemlju
 
Seme je spremno...
56788e674e79cfc5388ce4b8b02ed3b1.jpg
a321feec04f3932e92679418f6bb343d.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ovo je sava od prošle godine.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
I ja danas spremio savu od prosle god al me sramota da slikam kako izgleda :-D

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja sutra idem da sejem.Seme Apolo sa NS instituta i Palador od Axeriala.Džakove nisam otvarao da se ne jedim.To sam ostavio sutra na njivi da vidim.Cena paprena.
 
Nisam jos posejao soju ali ce mi sugurno ostati viska nekih 400kg ako kome treba. Sorta je wendy i 95% je klijavost a za cenu se dogovorimo na pp
 
Nazad
Vrh