Soja 2018

Bolji od maksimusa u rangu sa Savom (mozda nijansu bolji). Sejem ga ove godine. Maximus i Savu ne.
 
Ja sam Savu izbacio jos 2012 posle one suse i loseg iskustva sa otvaranjem mauna.Ove godine cu probati sa Trijunfom.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ovo je kupovna valjevka....

....a ovo je moja Valjevka
Valjevka.png

QScan03082018_191359.jpg
 
Ima li neko iz okoline neke semenske tavanuše momci ? De ponudite u inbox 100-120 kg. Hvala.

Ja bih najradije NS Tajfun, fantast, rubin, ali ne pravim posebno pitanje. Sejao bih žitnom sejalicom za siliranje zelene mase.
 
ja sam jos jesenas posle vrsidbe, uzeo 130 zrna i posejao na otvorenom, niklo je 112 zrna i cak je uspela da istera treci trolist dok je nije mraz sredio.
E sad ne znam da li se nesto promenilo, pokusacu ove nedelje da posejem u mini plastenik napolju da vidim kako ce sad biti.
 
Ima li neko kakvu preporuku za kupovinu sjemena..
sve sorte Koje smo do sada sijali su bile teske za vrsiti, naime prve mahune krecu odma 5cm od zemlje.
ima li kakva dobra sorta gdje prve mahune krecu tek od 15 cm.
pozz
 
:sta:Čime vi to skidate da mora na 15 cm. prva mahuna???Ja kad popijem dovoljno,obrijem parcelu da vadim negde i korenje soje...:cvetic:
 
Ima li neko kakvu preporuku za kupovinu sjemena..
sve sorte Koje smo do sada sijali su bile teske za vrsiti, naime prve mahune krecu odma 5cm od zemlje.
ima li kakva dobra sorta gdje prve mahune krecu tek od 15 cm.
pozz

Jel oreš obrtačem , jel spremaš prvi prohod dijagonalno , jel siješ na 70cm redove ,jel valjate kembridžem, jel imate nagibni keder ?
 
Momo sta mislis da li ima nagibni keder? Dovoljno je da lepo pripremi njivu da je ravna.
 
Nazad
Vrh