Soja 2017

Danas doneo iz NS. klijavost je 88%

k9dkdi.jpg
 
Maticu moze malo pojasnjenje sto ne ide. Da li je zemlja slaba ili zbog cega da ne sejem? Sta drugo onda posejati
 
Prskanjem i spartanjem mislim da se izborim sa korovima. Znam druze da nema tu mnogo leba kad sve svima placam al sta da radim. Ne treba nikom u arendu da uzme, a da ostavim prazno isto mi nije resenje. Nisam pametan
 
Ne znam, al nesto mi logika govori da bi manje koristi imao od suncokreta nego od soje na 2j zemlje. samo kad bi mi neko okvirno rekao koliko mogu da racunam prinos, presekao bih i probao. pa nek bude sta bude
 
Soja je barem kod mene cudljiva, hoce da rodi od 600 kg po kj pa do 2500 kg po kj.
Dok se suncokret uvek krece oko 2000 kg po kj, bolji je kada je susa...., barem kod mene, a soja je uvek skuplja...
 
Sejali su ljudi na 500m od mene. Doduse njiva im je cista ko oko i lepa je bila soja koliko su imali ne znam. Soju mislim da oprskam 2x protiv korova i jedno 2x da ospartam. Ako treba i okopacu. Nije 2 jutra bog zna sta....

ne iskljucujem suncokret. Samo ne znam kakva dobit moze biti od njega
 
Ne znam, al nesto mi logika govori da bi manje koristi imao od suncokreta nego od soje na 2j zemlje. samo kad bi mi neko okvirno rekao koliko mogu da racunam prinos, presekao bih i probao. pa nek bude sta bude
Kod suncokreta imaš manji izbor hemije,oprskaš posle setve i neuspe ostaje ti varijanta samo pulsar ili ekspres zavisi od hibrida obično u parlogu korov niče etapno posle svake kiše a ti sa jednim herbicidom ne možeš da pokriješ 100% ceo spektar korova.Kod soje možeš miksovati dosta hemije.Imao sam ja problem jedne godine sa pola ha ,nije bio parlog ali kod bivšek zakupca kao i da jeste 4 puta sam prskao soju sa pola 50%doze znači dobila je 200% doze u vegetaciji i dobro je podnela tj nije bilo nekog vidljiviog zaostatka.A imao sam slučaj kada sam zbog faze korova zakasnio pa sam hteo da se kockam i polio soju sa 150% doze (mix 4 herbicida) i bila je u malo podmaklijoj fazi.
Stala je i do žetve se mučila dala je oko 50% prinosa od ostalih parcela.
Možda ti je najbolja varijana ove godine samo da totališeš i oreš,čisti parcelu.Na takvoj parceli ,sa minimalnim ulaganjem i najmanja suša te baca u siguran minus.
 
Kažeš Banstol jbg to su Čortanovci sviđalo se nekom ili ne al ajd sad.Moj savet da očistiš tu zemlju i središ za dogodine ti je rešenje GRAHORICA!Sad da je poseješ što pre pa ako hoćeš možeš da je vršeš,zaoreš kao zeleno đubrivo i da je pokosiš u seno daje izuzetnu krmu jako puno mase za baliranje,ja sam to radio na parlozima i tako dovodio njive u red.:ppozdrav:
 
Koliko dugo mora biti grahorica ili stocni grasak na njivi?

- - - - - - - - - -

Koliko dugo mora biti grahorica ili stocni grasak na njivi? Hocu reci 1 ili 2 sezone
 
Nazad
Vrh