Soja 2017

Pre septembra ne mere...Za 10 dana otprilike...:ppozdrav:
 
Ooo jeee...Thank you...Moram sutra da slikam to šta sam danas video u vezi te zelene soje da se naježiš kako izgleda naspram ostale...:osmeh:
Ovako nesto

554af5f7f820222ca6abe3d272316788.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Smeo bi se kladiti da si moju soju slikao...:haha: Eto spasio si me nemoram sutra u taj kraj da slikam...:ppozdrav:
 
Mityoo@Najverovatnije nisi pratio na času to je samo jedan struk soje takva...:haha: A da u vašem ataru svaka takva koja ima gazdu imaćete preko 3 tone po kj. u šta sumnjam...:ppozdrav:
 
Pa ova je verovatno iz tvog kraja, ovo je između Segedinca i subotičkog puta (bliže Segedincu), sorta Rubin. Popodne sam obišao atar južno od kanala (kod krivine), deo kod ratarstva, kipovo, i jaroš.
 
Kod nas svaka parcela ima gazdu,al sam danas čuo,da se u subotu vršilo Save i 1xxkg/kj,na parceli pored sam komšiji kosio ja,Valjevke 6xxkg/kj
 
Danas isao do Ns,pa Srbobran,Becej...vala ima svacega usput...zrele,zelene,lose,losije,soje za zaorati...ali bilo je bogami par soja i koje se vidjaju ko u najboljim godinama...ali i rekao bih da je preko 10% povrsina i ovrseno vec...
 
Kod nas su soje jos zelene da nece jos dve nedelje poceti.... Sad pocinju losiji suncokreti u suvljim delovima atara da se vrse...
 
Nazad
Vrh