Soja 2016

Ma kakav Flupisor, prosle godine sam ga koristio i veoma lose,iskreno sam se napatio, cak sam morao i da ponovim tretman, na drugoj parceli uzeo Fusilade i reseno odmah.
 
Nema ni flupisora ni floyda vec sam uspeo da nadjem agil, pa cu ga dodati fusilejdu kad ga zafali.
 
I kod nas deficiti sa Fuzilejdovim kopijama. Agil ima sa cenom od 3000din za 5l i 3200din za 1l, placanje na jesen. Za kesh se nisam zanimao za cenu:haha:
 
maximus sejan 06.04. ospartan, jos tretiranje protiv uskolisnih, i malo ekobustera pa.....
349cfx2.jpg
 
Da ne bude da postavljam samo ciste njive slikao sam i one prljavije. Na ovoj parceli mi pravi probleme suncokret u flekama.

Wendy

Na ovoj parceli je prvi tretman bio 1 lit Corum/ha
Drugi tretman 0,7 l Ikarus/Ha + 4.3 gr Symphony / Ha + 1.75 lit Galbenon / Ha

35kslz7.jpg


zmmdk9.jpg


Trijumf.................. 1 lit Corum/Ha i 10.5 lit totala / ha pre nicanja.

2815x1c.jpg


Trijumf na 28 cm u istoj parceli kao gornja slika. Sklop nije onakav kako sam zamislio ali moze da prodje. Kada smo sejali nisu jos pocele kise da padaju pa sam preterao sa dubinom setve i dosta je bilo sto nije moglo da izadje.

1 lit Corum/Ha

2lc5gyt.jpg


 
Poslednja izmena:
Šta raditi soji koja je mirisala hemiju za kukuruze,gledam danas i ne mogu da verujem da je zanošenje na čitavoj površini.:sta:Skvrčila se i naborala prskano je sa ljubičastim Lechler 025 diznama bilo je vetra u vreme tretmana...Šta se dešava sa takvim sojama, koliko vremena će trebati dok se ne povrate?
 
Dobila je laudis jer je zadnji hektar kukuruza do soje poprskan sa njim
 
Od laudisa ce se verovatno oporaviti ako nije skroz bela.
Slikaj da vidimo.
Meni komsija prosle godine oprskao tj vetar bio kada je prskao 12 brazda a negde i vise sa nekom dikambom ukovdzana bila sve do vrsidbe bilo je meuna ali duplo manje.Prehranjivao sam je 3-4 puta preko lista
 
Cici jesi li ovo sejao žitnom na 28cm?Biće interesantno ispratiti ovu soju i njen prinos sve do vršidbe.
 
I ja imam isti slucaj do duse jedan ceo red sa cim je prskan kukuruz ne znam ali vidim po tragovima kod komsije da je svesno oprskao po soji taj jedan red,jos kad sam sejao odbio sam od njega bas zbog prskanja al ne vredi....
 
Šta raditi soji koja je mirisala hemiju za kukuruze,gledam danas i ne mogu da verujem da je zanošenje na čitavoj površini.:sta:Skvrčila se i naborala prskano je sa ljubičastim Lechler 025 diznama bilo je vetra u vreme tretmana...Šta se dešava sa takvim sojama, koliko vremena će trebati dok se ne povrate?
Gde ćeš po vetru sa 025 :sta:,i još ako je pritisak bio preko 3bara i nemoj mi reći da su standardne :ideja:
 
Nikola sa čime si je sve prehranjivao ?

- - - - - - - - - -

Gde ćeš po vetru sa 025 :sta:,i još ako je pritisak bio preko 3bara i nemoj mi reći da su standardne :ideja:

Ne znam da li su standardne znam da su olovke one dugačke ,rođakova prskalica on je i prskao pritisak 6bara vidim ja da to ne valja,on uporan ko mazga bolje bilo da sam se posvađao... ,taj dan prskali i kod njega sve ok, kod mene katastrofa.
 
Nazad
Vrh