Soja 2016

Ljuso tako i kod mene di koji sirak moglo bi se i rucnim spricem oprskati
Ima semenske pirevine pa se to ne može sa lednjim špricem, a i po koji sirak, i u redovima gde se teško vidi a li ga prskalica vidi.:osmeh:
Jednom sam tako ostavio,kao umecaću ga špartanjem i lednjom prskalicom i posle mesec dana sirak iz redova po' metra.
 
Aco, oduvek si bio šaljivdžija. Ali, ima istine u tvom pisaniju.

Volim da se šalim ali u svakoj šali ima i malo istine,od 10-90%.Volim da vidim lepe soje ali ovih par slika koje ste okačili stvarno ubijaju u pojam,prva liga.Slažem se da je kvalitet zemlje na prvom mestu,agrotehnika na drugom i vremenske prilike na trećem mestu.Baba mi ostavio zemlju i tu ne mogu uticati,kao i na vremenske prilike.Mogu na agrotehniku i tu se trudim svojski ali je zemlište ipak presudno.Jako dobro vodim evidenciju i do sada sam u soju uložio 455 € a planiram još 30 za špartanje,50 za neku prihranu i 100 za žetvu.To će biti oko - 650 €.Sve je u fulu sem površinskpg prskanja koje ne praktikujem već idemo sa dva kopanja i dva čupanja.Ako bude prinos 25 metara po 44 dinara podeljeno sa 123 = 900€.Onda 900-650=250 €.Nema arende i trška radne snage,sve besplatno,sam sebi ne fakturišem.
I to je to!
 
Danas sam krenuo sa spartanjem soje:

Wendy sejan 22. aprila

6dvhww.jpg


2j62ujb.jpg




Uglavnom su mi sve soje ciste osim na nekoliko parcela gde mi muku zadaje samonikli divlji suncokret i delimicno ambrozija. Na tim parcelama nije bilo suncokreta sejano mozda nikad a nice svake godine i skoro da i ne reaguje na herbicide. Budu suncokreti sprzeni ali nastave dalje da rastu posle odredjenog vremena. Ne gine nam secenje sa srpom.
 
Ovde na forumu je bilo reci da se pulsar ne mesa sa fusiladeom, kažu da umanjuje efekat. U suncokretu uvek idem odvojeno, prvo pulsar ili kvazar ove god pa onda fuzilejd posle par dana. Soju ne sejem.
 
Ko zna od cega bolovola! Od mesanja sigurno ne!
I danas kao i vec ne znam ni ja vise koliko god. u nazad miksujem i svaki herbicid radi svoj posao!
Danas (vec juce) uradio drugi tretman soje sa 0.2 l/kj Pivota + 1l/kj Savazona + negde Fuzilade negde Flupisor 0.7 l/kj.
 
Nazad
Vrh