Soja 2016

Zavsena sva soja,galeb 23000kg,angela 22000kg,vendi 22000.,valjevka21500kg,po kj pisem.Cudna godina.
 
Kad smo vec kod toga, na kraju recenice ide tacka, treba ja da te ucim.:haha:
Pravilno je i ovako kao sto je Vlada napisao. Ocigledno je da recenica koju sam podvukao nije pitanje, vec konstatacija. Zato ovde nije ni potrebna upitna recca ,,li'', kao ni znak pitanja. Jedino je suvisno boldirano ,,ja'', zato sto iz ,,ucim'', koje je u prvom licu jednine imam lice subjekta. Izvinite za off.

P.S. Kada koristimo skraceni oblik od ,,je li''(koji je skracen od ,,jeste li''), odnosno ,,je l''', pisemo ga spojeno samo u jednom slucaju, i to onda kada ga koristimo kao uzvik.
,,Rodilo mi je 3t soje ko KJ.''
,,Jel'?''

U ostalim slucajevima(kada postavljamo pitanje), pisemo odvojeno:
,,Je l'' ti lepo rodila soja?''
 
Pravilno je i ovako kao sto je Vlada napisao. Ocigledno je da recenica koju sam podvukao nije pitanje, vec konstatacija. Zato ovde nije ni potrebna upitna recca ,,li'', kao ni znak pitanja. Jedino je suvisno boldirano ,,ja'', zato sto iz ,,ucim'', koje je u prvom licu jednine imam lice subjekta. Izvinite za off.

P.S. Kada koristimo skraceni oblik od ,,je li''(koji je skracen od ,,jeste li''), odnosno ,,je l''', pisemo ga spojeno samo u jednom slucaju, i to onda kada ga koristimo kao uzvik.
,,Rodilo mi je 3t soje ko KJ.''
,,Jel'?''

U ostalim slucajevima(kada postavljamo pitanje), pisemo odvojeno:
,,Je l'' ti lepo rodila soja?''
lepo mi je rodia soja pa me bole uvo za pravopis :ppozdrav:
 
Privršavamo polako soju,danas pokosili nešto blizu DTD-a,udario grad nedavno ,prinos skoro prepolovljen,sreća da smo većinu parcela u tom delu odavno završili,na jednoj od 5 kj prifalilo semena pa ubacio angelu,nju je umlatio grad,dole se sve zeleni.
 
Svaka cast za Miksera is Kaca. Ima jos takvih prinosa... no, da ne lajem.
Svako dobro. Nemojte da "fajtate", kratak je zivot za to. :ppozdrav:
 
Iz vršidbe
Photo0202.jpg
Photo0206.jpg
 
Nazad
Vrh