Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije ni zaslužio dobar prinos kome soju pojede čičak . Ambrozija nije za zamjerit , jer mali propust i nemožeš joj ništa , ali čičak se svarno lako spali , a velike probleme napravi ako se pusti. Ista je priča i za kukuruz.
 
Nije ni zaslužio dobar prinos kome soju pojede čičak . Ambrozija nije za zamjerit , jer mali propust i nemožeš joj ništa , ali čičak se svarno lako spali , a velike probleme napravi ako se pusti. Ista je priča i za kukuruz.

nemojte tako ostro pa seljacka je muka velika znate i sami .desi se jednostavno da je produzen period nicanja korova i uz najbolju hemiju i pravi trenutak tretiranja imamo kasnije problem s njima.(pogotovo visegodisnjih tvrdokornih tu samo pomaze plodored jecam,psenica) na mojim njivama je ove godine isterao stir kasnije a nije bilo travke nakon paranja na pojedinim mestima je bilo i cicka pa sam nesto cupao ali nije ga bilo puno...
 
Oću da kažem da je čičak baš mek za herbicide . Recimo Basagran ili sl ga sprže čim ga pipnu , a radio sam snjim i u cvat i čak treći put pa nije smetalo.
 
Prsko sam soju prošle godine u cvatu Basagranom u jednom dijelu da vidim , i ništa joj nije falilo , bilo je ambrozije koja je probila i čičak poneki , čičak je izgoreo , a ambrozija je bila dobro sfurena , tek se kasnije pomao oporavila . A jednom sam radio split basagranom , pa sam u dijelu koji se ponovo zakorovio išao i treći put manjom dozom i opet ništa nije falilo . Inače sam ove godine pola jedne parcele išao samo basagranom a pola pulsarom , i sada je polovina od basagrana mnogo čistija.
 
Ja sam danas kosio soju kod tetka, s 2 kombajna smo radili od pola 11 do 5 poslje podne 22 jutra smo smaknili, ide sasvim solidno vlaga se kretala od 11 do 12,1 max, prinos je nesto losiji posto nije stigo prije ju kosit po predanom 14m/kj !
 
Kod mene je galeb , sijana čini mi se oko 15-20 og maja . Pretpostavljam da je vlaga bar 16% . Na težoj je zemlji koja dobro čuva vlagu . Malo dalje prema Laktašima i N.Topoli gdje je plića zemlja oni skidaju i mjesec dana ranije iste sorte.
 
Juče ovršio soju 1 ha, sorta Rubin, prinos 2200 kg, vlaga 12,8%. Predsetveno dobila 350 kg/ha 3x16, jer je zemlja slaba, a i planirano je nešto drugo da se seje.
 
Juče ovršio soju, sorta Rubin, presejana 11.maja, prinos sa 38 ari 830 kg, vlaga 13,4%. Predsetveno dobila 100 kg 3x16. Poznavaoci Balkana i Rubina, objasnite mi koja je sorta po vama bolja, tj. šta su prednosti a šta mane jedne i druge.
 
u kom potesu je tako dobro rodila mi izbegavamo curuski atar kad god je moguce u odnosu na turinski razlika bude po 400 500 kg kj
Potez Šalaj, deo bliže selu, sa čuruške strane Jarka,prema Gospođincima. Bilo je više padavina u tom delu atara u kritičnom periodu,više nego u livadama i tamo dalje prema Nadalju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh